Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi başvuruları, Ankara’da yer alan Avustralya konsolosluğuna yapılmaktadır. Ankara Avustralya konsolosluğuna vizeye başvuranların gitmesine gerek yoktur. Avustralya vize başvurularınız danışmanlarımız tarafından incelenmekte ve sizin yerinize Ankara Avustralya konsolosluğuna başvuru yapılmaktadır. Avustralya Vizesi başvuru yapan adayların Avustralya vize işlem merkezinde parmak izi vermeleri gerekmektedir. Avustralya vizesi parmak izi verebilmeniz için danışmanlarımız sizin adınıza randevu alacaklardır. Avustralya vizesi başvurunuz, parmak izi işleminizi tamamladıktan sonra işleme alınacaktır. Avustralya vizesi parmak izi işleminiz sırasında Avustralya vize işlem merkezine götürmeniz gereken evraklarla ilgili bilgiyi vize danışmanlarımızdan almayı unutmayınız. Avustralya vizesi başvuru kararları Avustralya Büyükelçiliği vize birimi tarafından karara bağlanmaktadır.

Avustralya vizesi, diğer ülkelerden alınan vizelerden farklı olarak pasaporta işlenmemekte olup, elektronik bir vizedir. Avustralya vizesi sonuçlanma süresi birkaç gün ile 2 hafta arasında değişmektedir. Avustralya vizesi hakkında bilgilerini daha detaylı olarak vize danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Avustralya Vizesi Gerekli Belgeler – Öğrenci Vizesi (500);

 • 1) Danışmanlarımız tarafından doldurulan Avustralya vizesi başvuru formu,
 • 2) İçinde boş vize sayfaları bulunan, en az 1 yıl geçerli pasaport,
 • 3) Geçerli pasaportunuzun (yeni pasaportlarda) sadece resimli sayfanın fotokopisi,
 • 4) 18 yaş altı anne ve babası ile beraber seyahat etmeyecek çocuklar için, seyahate katılmayacak ebeveynden alınan muvafakatname. Avustralya vizesi muvafakatname örneği için danışmanlarımızdan bilgi alınız.
 • 5) Bir adet yakın zamanda çekilmiş vesikalık fotoğraf.
 • 6) Daha önce almış olduğunuz vizelerin renkli fotokopileri,
 • 7) Nüfus müdürlüğünden alacağınız “Vukuatlı nüfus kayıt örneği” aslı ve tercümesi.
 • 8) Adliyeden alacağınız üzerinde “Adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi yoktur” yazan sabıka kaydı aslı ve tercümesi
 • 9) Başvuran öğrenci ise, eğitim gördüğü kurumdan öğrenci belgesi
 • 10) Erkek adaylardan askerlik durum belgesi ve tercümesi.
 • 11) Avustralya Vizesi ücreti. Kredi kartı ya da nakit olarak ödenebilmektedir.
 • 12) Başvuru sahibinin Avustralya’da öğrenim görmeyi planladığı kurumdan alınmış CoE belgesi
 • 13) Başvuru sahibinin daha önce tamamladığı eğitimine ait belgeler (Lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları).
 • 14) Avustralya eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren sizin ya da sponsorunuzun adına banka cüzdanlarının veya banka yazılarının imzalı, kaşeli asılları (Minimum son 3 aya ait hesap hareketleri).
 • 15) Sizin veya sponsorunuzun maddi durumunu gösterir belgeler:
 • Maaşlı Çalışanlar için; İş yerinizden izinli olduğunuzu belgeleyen antetli kağıda yazılmış İngilizce izin yazısı aslı. Türkçe yazıların çevrilmiş olması gereklidir. İş yeri imza sirküleri. İşe giriş bildirgesi fotokopisi, son 3 aya ait maaş bordronuz veya gelirinizi gösterir belgelerin asılları.
 • İşyeri sahipleri için; Şahıs şirketleri için vergi levhası ve imza sirküleri fotokopisi, LTD. ve A.Ş ortakları için faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve vergi levhası fotokopisi, İlgili paragrafların İngilizceye tercüme edilmesi zorunludur.
 • Emekliler için; Emekli maaşı hesap cüzdanı,
 • 16) Seyahat ve eğitim planınızı anlatan Avustralya vizesi başvuru dilekçesi (Avustralya vizesi başvuru dilekçe örneği tarafımızdan düzenlenmektedir).

*İstenilen belgeler orijinalleri veya noter tasdikli kopyaları ile sunulmalıdır. İngilizce olmayan tüm belgeler, yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmelidir. Avustralya Konsolosluğu vize başvurunuzun ön değerlendirmesinden sonra sizin ve sizinle Avustralya’ya gelecek olan tüm aile fertlerinizden sağlık muayenesi ve göğüs filmi istemektedir.

Avustralya’da öğrenci vizesi ile eğitim alacak adayların eğitim, yaşam ve ulaşım masraflarını en az bankada 3 aydır azalmadan duruyor olması gerekmektedir. Bu miktar eğitim ücretiniz (Bir yıldan uzun programlar için sadece ilk yılın ücreti + aylık 1625 AUD + ulaşım için 2000 AUD olarak hesaplanmaktadır. Avustralya’da öğrenci vizesi için öğrencilere anne, baba, eş, büyükanne, büyükbaba, kardeşleri, Avustralya’da yaşayan teyze, hala, amca ve dayıları sponsor olabilmektedir.

 

Avustralya Vizesi Danışmanlık Hizmetlerimiz

Avustralya vizesi evraklarını doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamak ve başvurunuzun sorunsuz, hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için danışmanlarımızdan Avustralya vizesi danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Danışmanlık Hizmetlerimiz;

 • Avustralya vizesi bilgilerinin paylaşımı ve vize dosyası hazırlama,
 • Avustralya vizesi formu doldurma,
 • Avustralya vizesi belgeleri kontrolü,
 • Avustralya vizesi başvuru dilekçesi hazırlanması,
 • Avustralya vizesi için gerekli olan metinlerin çevrilmesi,
 • Avustralya vizesi ücreti ödemesi,
 • Avustralya vizesi başvurunuzun konsolosluğa iletilmesi,
 • Avustralya vizesi başvurusu sonra parmak izi işlemleri için randevu alınması,
 • Avustralya vizesi sonucunuzun takibi,
 • Avustralya öğrenci vizesi mülakatına hazırlık,
 • Avustralya konsolosluğu ek evrak talep ederse size bilgi verilmesi,

Avustralya vizesi evrakları, vize çeşidine göre değişmektedir. Avustralya vizesi başvurunuzun güçlendirilmesi adına ek evraklar gerekebilmektedir. Danışmanlarımız bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

 

Avustralya Vizesi Başvurusunda Sık Karşılaşılan Sorular:

Şehir Dışındayım Avustralya Vizesi Danışmanlık Hizmeti Alabilir miyim?

Türkiye’nin herhangi bir şehrinde olmanız, danışmanlarımızdan Avustralya vizesi danışmanlık hizmeti almanıza engel değildir. Danışmanlarımıza belgelerinizi kargo ve e-posta aracılığı ile ulaştırabilirsiniz.

 

Vize başvurusu için Ankara’ya mı gitmeliyim?

Avustralya vizesi başvurunuz için Ankara’ya gitmenize gerek yoktur. Danışmanlarımız tüm başvuruyu sizin için yapabilmektedir.

 

Avustralya Vizesi Almak Zor mu? Avustralya Vizesi Koşulları Nelerdir?

Başvuran, Avustralya konsolosluğu tarafından belirtilen vize evraklarını eksiksiz ve doğru bir şekilde sunduğu takdirde vize almasını zorlaştıran bir durum bulunmamaktadır. Yalnız kişinin daha önceden vize reddi varsa veya vize başvurusunu özensiz ve eksik belgeler ile yapıyorsa Avustralya vizesi reddi olabilmektedir. Böyle bir durumda danışmanlarımız vizenizin daha kolay alınabilmesi için sizden istenecek ek evraklarla vize başvurunuzu güçlendirmenize yardımcı olmaktadır.

 

Yeşil Pasaport Sahipleri Avustralya Vizesi Almalı mı?

Yeşil pasaport sahipleri için Avustralya vizesi başvurusunda herhangi bir özel uygulama bulunmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri de hususi (bordo) pasaport sahipleri gibi gerekli evrakları sunarak vize almak durumundadırlar.

 

Avustralya Vizelerinde Sağlık Sigortası;

 

Avustralya öğrenci vize başvurularında, eğitim kurumu kayıtlarında bir sağlık sigortası olan OSHC alınmaktadır. Diğer vizeler için sağlık sigortası zorunlu değildir ama almanız tavsiye edilmektedir.

 

Avustralya Vizesi için Nereye Başvurmalıyım?

Avustralya vizesi için Ankara Avustralya Büyükelçiliğine vize başvurusu yapılmaktadır. Tüm Avustralya vizesi başvuruları sizin adınıza Ankara’ya gitmeden danışmanlarımız aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize kararları Ankara Avustralya Büyükelçiliği vize birimi tarafından karara bağlanmaktadır.

 

Avustralya Vizesi Ne Zaman Çıkar? Gecikme Normal mi?

Avustralya vize başvurunuzun ne kadar sürede sonuçlanacağı başvuruların yoğunluğuna göre değişmektedir. Avustralya turistik, akraba ziyareti ve ticari vize başvuruları ortalama 1 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Avustralya öğrenci vize başvuruları ise max 4 hafta sonuçlanmaktadır. Seyahatlerin yoğun olduğu sömestre tatilleri, bayramlar, yaz tatil dönemleri ve Paskalya, Noel bayramı gibi Avustralya konsolosluğu vize görevlilerinin tatil dönemlerinde Avustralya vize başvurularının sonuçlanması çok daha uzun sürmektedir, bu yüzden bu dönemlerde gecikme normaldir.

 

Avustralya Öğrenci Vize Ücretleri

 • Avustralya Vizesi – Öğrenci (500 vizesi): 135 AUD karşılığı Türk Lirası

Avustralya vize ücretleri kredi kartı ödenebilmektedir. Vize ücretleri Türk lirası olarak tahsil edilmektedir.

Yukarıda verilen Avustralya vize ücretleri bilgi amaçlı olup, vize ücretlerinde oluşabilecek değişikliklerden firmamız sorumlu tutulamaz. Güncel ücretleri öğrenmek için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.

 

Avustralya Vizesi Mülakatında Sorulan Sorular?

Avustralya vizesi mülakatı telefon ile yapılmaktadır. Avustralya vize mülakatında adaylara Avustralya vize merkezinin yapacağı görüşme ve sorular hakkında danışmanlarımız bilgi vermektedir.

 

Avustralya Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Avustralya vize ücretleri, kredi kartı ile ödenmektedir.

 

Avustralya Vize Ücreti İadesi;

Avustralya vizesi ve danışmanlık ücretlerinin iadesi başvuru dosyası Avustralya konsolosluğuna teslim edildikten sonra mümkün değildir.

 

Avustralya Konsolosluğu Vize Başvuru Takibi;

Avustralya vizesi başvuru takibinizi yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamaktadır.

 

Avustralya Vize Başvuru Sonuçları;

Avustralya vizesi başvuru sonucunuzu, danışmanlarımız sizlere bildirmektedirler.

 

Avustralya Vizesi Başvuru Redleri;

Avustralya vizesi başvurularının çok büyük çoğunluğu olumlu sonuçlansa da zaman zaman Avustralya vizesi başvuru reddi alan adaylar yardım almak için bizi aramaktadır. Öncelikle size verilen Avustralya vize red mektubunu çok dikkatli incelemelisiniz. Çoğu zaman Avustralya vize red nedeni açık olarak bu mektuba yazılmaktadır. Eğer vize görevlisinin Avustralya vizesi başvurunuzu reddetme nedenlerinin yanlış veya eksik değerlendirme / bilgilendirme sonucu olduğunu düşünüyorsanız profesyonel bir yardım alarak yeni bir başvuru yapmanızda fayda var.

Reddedilen Avustralya vizesi başvurusu için maalesef vize kararına itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Avustralya konsolosluğu vizesi başvuru ücretleri hiçbir şekilde iade edilmemektedir.

Yukarıda verilen tüm bilgiler bilgi amaçlı olup, zaman içerisinde Avustralya konsolosluğu uygulamalarında değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu hazırlamadan önce mutlaka danışmanlarımızdan güncel uygulamalar hakkında bilgi alınız.