Bath Dil Okulları

Bath Dil Okulları İngiltere içerisindeki dil okulları arasında oldukça güzel bir alternatiftir. Bath Birleşik Krallık’ın Güneybatı bölgesinde kentsel bir yereşim alanıdır. Şehir ilk olarak Romalılar tarafından Aquae Sulis adında bir kaplıca olarak kurulmuştur. Daha sonra halk arasında İngilizce’de banyo, kaplıca anlamına gelen Bath sözcüğününün şehrin adı olarak kullanılması yaygınlaşmıştır. Şehir 1987 den bugüne Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Şehir Bristol’a 20 – Londra’ya ise 160 km uzaklıktadır. Şehir nüfusu yaklaşık 90.000’dir. Çevresinde kasabaları da kattığımızda 170.000 civarında nüfusa ulaşılmaktadır.

Şehirde Bath Üniversitesi ve Bath Spa Üniversitesi olmak üzere 2 adet Üniversite bulunmaktadır. Ayrıca şehirde birçok Kolej de bulunmaktadır. Bunların yanında Bath Dil Okulları’nı da eklediğimizde öğrenci nüfusunun çokluğunu anlayabilirsiniz. Şehir nüfusunun düşük olmasıyla beraber öğrenci nüfusunun yüksek olması bu şehrin sosyal yaşantısının temelinde öğrenciler olmasına neden olmuştur. Öğrencilerin çok olduğu tüm şehirledeki gibi Bath da hareketli bir sosyal yaşantıya sahiptir. Yıl boyunca süren birçok aktivite , sanatsal faaliyet bulunmaktadır. Bunların yanında şehir merkezinde birçok kafe, bar, ve kültürel aktivite bulunmaktadır. Şehir merkezinde birçok alışveriş noktası da bulunmaktadır.

Şehir Merkezinde yapılaşma ile tarihi hava tamamen korunmaktadır. Roma ve Georgian tarzı yapılaşma hakimdir. Alanları, parkları , Yarım ay şeklindeki terasevleri ,tarihi yapıları , geniş caddeleri ve bu geniz caddelerin etrafına yapılmış Georgian tarzı binaları ile size mükemmel bir şehir yapılaşması örneği sunmaktadır. Şehir merkezinde her anında tarihi hissedebilirsiniz. Tarihi havayla günümüz yaşantısı çok güzel birleştiren bir şehirdir. Genç nüfusun çokluğu ile günümüz teknolojisine ve yaşam şekline ihtiyaç yüksek noktaya ulaşmaktadır; ancak  Bath’da şehir içerisinde mimari yapının korunması ile tarihi havadan ödün verilmeden nasıl çağa ayak uydurulduğunu gösterir niteliktedir.

Ulaşım:
Şehir merkezi küçük olduğundan ulaşımınız oldukça kolaydır. Metro sisteminin bulunmadığı şehirde, otobüsle ulaşım yapabilirsiniz. Otobüs ağı hatı sayılır nitelikte gelişmiştir. Çevre şehirlere otobüs ve tren ile ulaşabilirsiniz. Londra’ya 2.30 saat tren yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Tren ve Otobüs ile Salisbury, Warminster, Westbury, Trowbridge , Bristol gibi şehirlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Dünyaca ünlü Stonehenge e sadece 40 km uzaklıktadır. Bir otobüs ile buraya da ulaşmak mümkündür.

İklim:
Bath iklimi klasik İngiltere iklimidir. Yıl boyunca yağış alan şehirde Özellikle Nisa-Ekim arasında havalar daha sıcak ve kuru hale gelmektedir. En çok yağış kış aylarında yağar.

Gezilecek Yerler:
Şehir İngiltere içerisinde en çok turist alan bölgelerden biridir. Yılda yaklaşık 4 milyon turist gelmektedir. Roman Baths , Bath Abbey, No:1 Royal Crescent, Pulteney Bridge, Prior Park Ladscape Gardens, Theatre Royal Bath, Holburne Museum, Bath Street, The Cırcus, Amercan Museum, Bath Skyline, Stonehenge gibi birçok turistik mekan yıl boyunca turist çekmektedir.

Bath Dil Okulları yıl boyunca öğrenci çekmektedir. Üniversite ve Kolejleri de kattığınızda şehire öğrenci şehri dememiz oldukça doğru olur. Okullar şehir merkezi çevresinde bulunmaktadır. Konaklamalar da okullara yakın yerlerde bulunur. Öğrenciler okul – konaklama ve sosyal aktivitelere ulaşım konusunda oldukça rahat olacaktır. Birçok yere yürüyerek gidilebilmektedir. Ayrıca bisiklet de güzel bir alternatif olabilir. Uzak noktalara seyehat etmeniz ihtiyacı doğarsa, otobüs hizmetlerini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Bath Dışındaki İngiltere Dil Okulları için burayı tıklayın.

Bath Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Bath Dil Okulları için birkaç örnek aşağıdadır;

1)Bath Academy Of English
2)Kaplan Dil Okulları
3)Best In Bath Dil Okulları

Bath Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul