Boston Dil Okulları

Boston Dil Okulları tıpkı üniversiteleri gibi öğrencilerin gözdesidir. Boston, Massachusetts eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehridir. İlçe hükümeti 1 Temmuz 1999’da dağıtıldığı halde Boston, Suffolk’un da koltuğudur. Kent, 2015 yılında tahmini olarak 667,137 nüfusu ile 124 kilometrekarelik bir alanı kaplayarak New England’ın en büyük kentidir. ABD’nin bu kalabalık şehri, Greater Boston olarak bilinen adıyla ekonomik ve kültürel olarak en önemli şehirlerden biridir

Bölgede birçok kolej ve üniversite bulunmaktadır. Boston; hukuk, tıp, mühendislik ve ticaret gibi alanlarıyla uluslararası bir yüksek öğretim merkezi haline gelmiş ve girişimcilik alanında dünya lideri olarak görülmüştür. Ayrıca Boston’un ekonomik tabanını finans, profesyonel ve ticari hizmetler, biyoteknoloji, bilgi teknolojisi ve devlet faaliyetleri oluşturmaktadır. Dünyanın en iyi 5 üniversitesinden 2 ‘si olarak kabul edilen Harward ve M.I.T. bu bölgededir. Şehrin içindeki yerel halk da, Amerika Birleşik Devletleri’nde en yüksek ortalama hayırseverlik oranına sahiptir. İşletmeler ve kurumlar, ülkenin çevresel sürdürülebilirlik ve yatırım projelerinde en üst sıralarda yer almaktadır. Kent, soylulaştırma geçirdiği için ABD’de yaşamanın en yüksek maliyetlerinden birine sahip olsa da, dünya yaşanabilirlik sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

Şehirde birçok spor takımı da mevcuttur. Ülkemizde en popüler olanı Boston Celtics isimli NBA takımıdır.  Boston, yıl boyunca ziyaretçi çeken bir kenttir. Nisan ve Kasım aylarında şehirde hayat biraz sakin geçer. Kış ayları ise soğuklar nedeniyle seyahate elverişli değildir. Şehri gezmek istiyorsanız, mümkün olduğunca erken rezervasyon yapın. Boston Ayrıca New York City’e de oldukça yakındır. Yine New Hampshire,Vermont, Mane, Rhode Island ve Connecticut eyaletlerinin dibindedir. Niagara Şelaleleri araba ile gidilecek mesafededir. Bunlar da Boston’a olan ilgiyi arttırmıştır.

Ulaşım:
Çok sayıda uluslararası uçuşun gerçekleştiği Boston’a Türkiye’den de direk uçuşlar yapılmaktadır. Boston şehir merkezinde toplu ulaşım oldukça iyi seviyededir. Öğrencilerin şehir merkezinde ulaşım problemi yaşamaları zordur ; ancak eyaletin geri kalanında araba olmadan seyehat etmek çok zordur. Şehir içinde otobüs ve raylı sistemler ile ulaşım oldukça kolaylaşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok eyaletinde bu duruma rastlamaktayız. Büyük metropoller dışında toplu ulaşım oldukça azdır.

İklim:
Boston iklimi karasal iklime yakındır. Okyanus kenarında olduğu için yağış miktarı da biraz daha artmaktadır. Kış aylarında hava oldukça soğuk olur ve kar yağışı da görülmektedir. Yaz aylarında ise havalar oldukça sıcak olur. Yaz aylarınad az da olsa yağış görülmektedir.

Gezilecek Yerler:
Kent Mayıs, Haziran başlarında ve önemli festivallerin olduğu dönemlerde oldukça yoğundur. İlkbahar ve sonbahar, kongreler için popüler zamanlardır. Temmuz ve Ağustos aylarında başta aileler olmak üzere yerli ve yabancı turistler bölgeyi ziyaret ederler. Güzel Sanatlar Müzesi , Freedom Trail,  North End, Boston Harbor Island, Waterfront, Newburry Street, Quincy Market, Back Bay turistlerin ilgisini çeken yerleden birkaçıdır.

Boston Dil Okulları çok memnun kalınan okullardır. Bölge Adeta öğrenci cennetidir. Dünyanın en iyi üniversiteleri , bu okullara bağlı çeşitli kurslar , Dil Okulları bu şehrin öğrenim kenti kimliğinin oluşmasını sağlamıştır. Sakin ancak istediklerinizi kolayca bulacağınız bir şehirdir Boston. Bu özellikleri ile birçok insanın beğendiği şehirler arasındadır. Dil Okulları ve konaklamaları şehir merkezi civarında konumlandığı için ulaşım kolaydır. Boston dışındaki dil okullarının detayları için buraya tıklayın.

Boston Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Boston Dil Okulları için birkaç örnek verebiliriz;

1)Kaplan Dil Okulları 
2)Boston Language Institute
3)Embassy Dil Okulları
4)Stafford House 
5)EC Dil Okulları 

Boston Dil Okulları fiyat listesi için buraya tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul