Bournemouth Dil Okulları

Bournemouth Dil Okulları İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler için güzel bir alternatiftir. Bournemouth kenti İngiltere’nin güneybatı bölgesinde yer almaktadır. Bir sahil şehridir. Nüfusu yaklaşık 180.000’dir ; ancak Poole ve Christchurch şehrileriyle birleşik 400.00 nüfuslu Güneydoğu Dorset şehirsel alanını oluşturur.  Londra’ya yaklaşık 160 km mesafededir. Bu da kolayca Londraya ulaşılabileceği anlamına gelmektedir. Bournemouth genellikle gece hayatı , öğrenci nüfusu ve sahilleriyle tanınır. Londra’ya göre oldukça ucuz olan bu kentte öğrenci nüfusu oldukça fazladır. Bu öğrenci nüfusunun büyük çoğunluğunu Bournemouth Dil Okulları için gelen yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Bournemouth şehrinde toplam uzunluğu 12 km ‘yi bulan altın sarısı sahiller bulunmaktadır. Yaz aylarında bu sahiller oldukça canlı olmaktadır. Gece hayatı , alışveriş merkezleri, kafeler , restaurantlar , müzeler ve daha nice açık hava aktiviteleri bu şehirde bulunmaktadır. Bölgede birçok ulusaş park ve bahçeler bulunmaktadır. Şehrin doğayla iç içe olmasını sağlamaktadır bu park ve bahçeler. Yıl boyunca 100’den fazla festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bu da yılın tamamına yakınında etkinliğin olduğu anlamına gelir. Bu şehirde hareket ve etkinlik hiç eksik olmayacaktır. Tipik İngiliz kentlerinin özelliği ile doğa ve tarih dokusu kaybolmamaktadır. İstenildiğinde sakin ve kargaşadan uzak bir yaşam da sürülebilmektedir. Hem hareketli yaşamı , hem de sakinliği bir arada sunabilmektedir

Ulaşım:
Bournemouth. Bournemouth’da 2 adet tren istasyonu bulunmaktadır. İlki doğu tarıdındaki Pokesdown İstasyonu. Bu istasyon Londra’dan başlayan Weymouth’da son bulan Southwest hattı üzerinde yer alır. İkinci İstasyon batı bölgesindeki West İstasyonu.  Bu istasyon ile Londra’ya 1.5 – 2 saat aralığında ulaşabilirsiniz. Bu tren istasyonlarını kullanarak Southampton, Winchester , Dorechester, Weymouth ve Londra gibi şehirlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehir içi ulaşım genel olarak otobüslerle yapılmaktadır. Neredeyse tüm şehire kolayca ulaşılabilir. Kullanım yoğunluğunuza göre tek binişlik ücret verebilir ya da belirli sürelik kartlar alabilirsiniz. Diğer İngiliz şehirlerine benzer nitelikte, bu bölgede de bisiklet kullanımı yaygındır. Bu ulaşım şekillerinin yanı sıra taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir içerisinde kolayca taksi bulabilir ve çevirebilirsiniz.

Gezilecek Yerler:
Bournemouth şehrinin en önemli ekonomik alanları Turizm ve Eğitim’dir. Ülke defalarca İngiltere’nin en iyi turizm şehri seçilmiştir. Ayrıca tropikal bitki yetiştirilmesiyle de dünyaca ünlü bahçelere sahip olmuşlardır. Ülkeye oldukça fazla turist ve yabancı öğrenci gelmektedir. Bournemouth Beach, Hengistbury Head, Russel – Cotes Art Gallery, Lower Gardens, Alum Chine Beach, Oceanarium, Boscombe Chine Gardens, Sehelley Theatre , Boscombe Pier, St Peter’s Church gibi birçok turistik yerler mevcuttur.

İklim:
Bournemouth iklimi tipik İngiliz iklimidir. Güney sahilinde yer aldığı için biraz daha ılıman olmaktadır. Özellikle Nisan – Eylül arasında daha az yağış görülmekte ve hava sıcaklıkları artmaktadır.

Yaz aylarında hava sıcaklıklarının iyice artmasıyla sahiller dolup taşmaktadır. Bournemouth Dil Okullarına gelen öğrenciler genel itibariyle bu ayları seçmektedir ancak yılın 12 ayı da öğrenciye rastlamak mümkündür. Bournemouth Dil Okulları genel itibariyle şehir merkezinde yoğunlaşmıştır. Birçok aktivite de şehir merkezinde olmaktadır. Sahiller de şehir merkezine yakındır. Dolayısıyla yürüme mesafesinde her işinizi halletmeniz mümkündür. Diğer İngiltere şehirlerinin dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Bournemouth Dil Okulları ; Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Bournemouth Dil Okulları açısından oldukça zengindir. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse;

1)Anglo-Continental School Of English
2)ETC International College
3)Cavendish School Of English

Bournemouth Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul