Brighton Dil Okulları

Brighton Dil Okulları için oluşan talep son yıllarda büyük br hızla artmıştır. Londra’ya trenle 50 dakika uzaklıkta bir şehir Brighton. Manş Denizi kıyısında yer aldığı için uzun bir süre balıkçı kasabası olsa da sonraları İngiltere’nin deniz tatili için tercih edilen yerlerinden biri haline gelmiş. Bünyesinde iki üniversite ve çok sayıda dil okulu bulunduğu için öğrenci şehri olarak da adlandırılıyor. Gece hayatı bir hayli hareketli olsa da, yerel halk oldukça sakin ve düzenli bir yaşam sürüyor. Sayısız sanat ve tarih müzesi, alışveriş merkezi, sanat galerisi, park, gece kulübü, restoran seçeneklerini içinde barındırır. Hareketli hayatı seven , eğlenceyi seven insanlar için ideal bir şehirdir.

Brighton Nüfusu yaklaşık 250.000’dir. Yıl içerisinde onbinlerce yabancı öğrenci dil eğitimi için gelmektedir. Bu turistik ve kozmoplit yapı ile oldukça hareketli bir şehir yapısı sizi karşılayacaktır. Brighton Turistik yapısı nedeniyle Diğer Avrupa şehirlerinde rastlanan , erken saatlerde insanların evine çekildiği düzen Brighton’da yoktur. Oldukça canlıdır.   Londra’ya çok yakın olması nedeniyle hem Londra kadar pahalı ve kalabalık bir şehirde yaşamamış hem de Londra’nın sunduğu tüm imkanlardan faydalanmış olabilirsiniz. Birçok Londralı için Brighton haftasonu kaçamağı yapılan, Kumsal, gece hayatı, huzurlu bir yaşamın sunulduğu yerdir. Hafta sonları nüfus ciddi şekilde artmaktadır.

Ulaşım:
Tıpkı diğer İngiliz şehirleri gibi toplu taşıma gelişmiştir. Yabancı öğrenciler ya da turistler için ulaşım sorun olmamaktadır. Brighton’a ulaşmak için öncelikle Londra’ya ortalama 3.5 – 4  saat süren bir uçak yolculuğu yapmalısınız. İstanbul – Londra arası uçuş sayısı oldukça fazladır. Ulaşımınız kolay olacaktır. İstanbul Londra arası uçak biletleri değişkenlik göstermekte ve  ortalama 300 paund’dur. Londra’ya ulaştıktan sonra bir tren yolculuğuyla Brighton’a ulaşılabilirsiniz. Brighton şehir merkezine en yakın havaalanı Londra Gatwick Havaalanı’dır ve yaklaşık 40 dakika mesafededir. Şehir içinde gezilecek yerler çok yakın olduğundan yürüyerek tüm işlerinizi halledebilirsiniz. Bisiklet kullanımı da bu şehirde oldukça yaygındır.

İklim:
Brighton’ın iklimi diğer İngiliz şehirlerine benzemektedir; ancak biraz daha ılımandır. Özellikle Mayıs ve Eylül ayları arasında hava sıcak olmaktadır. Bu sıcaklığa ve güneşe aldanmayıp buranın bir İngiliz kendti olduğunu unutmayın. Yazın da her an yağmur yağabilir. Kış Ayları ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Brighton için en ideal aylar İlkbahar ve Yaz aylarıdır.

Gezilecek Yerler:
Brighton’da birçok sıradışı festival yıl boyunca ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaşır ve şehri İngiltere’nin en önemli turistik merkezlerinden biri haline getirir. Yılda 8 – 10 milyon yerli ya da yabancı turist ağırlamaktadır. The Lanes,  North Laine, Brighton Beach, Royal Pavillon, Brighton Museum and Art Gallery, Undercliff Walk, Sealife Brighton, Theatre Royal Brighton, Brighton Dome ve daha nice oark, müze ve eğlence yerleri turistler için çekim noktalarıdır.

Yaz aylarında dahi deniz suyu sıcaklığı düşüktür. Soğuk denizi seven insanlar için güzel olmakla beraber genelde insanlar kumsalda güneşlenmekle ve kumsal çevresinde bulunan aktivitelere katılmakla yetinmektedir. Yaz aylarında sıcak hava ,hareketli yaşam Brighton Dil Okulları için gidecek öğrencileri de memnun edecektir.

Kısacası Brighton, İngilizce eğitimi, tatil ve eğlenceyi bir arada bulmak isteyenler için idealdir.  Brighton Dil Okulları ‘ nda aile yanı dışındaki konaklamalarının çoğunlu merkeze yakın olduğundan toplu taşıma ihtiyacını bile az hissedebilirsiniz. Diğer İngiltere Dil Okulları bilgilerine ulaşmak için burayı tıklayın.

Brighton Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Brighton Dil Okulları için birkaç örnek aşağıda sıralanmıştır:

1)LSI Dil Okulları
2)Embassy Dil Okulları
3)Stafford House Dil Okulları
4)St. Giles Dil Okulları

Brighton Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul