Bristol Dil Okulları

Bristol Dil Okulları İngiltere içinde alternatif isteyenler için iyi bir seçenektir. Bristol İngilte’nin Güneybatı bölgesinde yer alır. Bristol Şehri Avon Nehri kenarında kurulmuştur. Atlantik okyanusuna kıyısı vardır. Tarihte İngiltere’nin en önemli liman kentlerinden biri olmuştur. Yaklaşık 1000 yıllık limana sahiptir. Günümüzde bu limanlar sosyal aktiviteler , konserler , alışveriş için kullanılmaktadır. Bristol nüfusu yaklaşık 1 milyon civarındadır. Bu nüfusa çevre köy ve kasabalar da dahildir. Bristol Birleşik Krallık’ın en büyük 6. ve Güneybatı İngiltere’nin en büyük kentidir. Bristol Güneybatı bölgesinde ticaret, kültür ve eğitim açısından liderdir. Şehrin ekonomik gücü, mühendislik, havacılık, finansal servisler, medya ve turizm gibi alanlardan gelmektedir. Şehir size büyük bir şehirde olduğunuz hissini vermez. Bununla beraber şehirde eğlence, spor, alışveriş, kültür – sanat alanlarında dilediğinizi bulabilir ve yapabilirsiniz.

Bristol şehri karnavalları, festivalleri, müzeleri, sanatçıları ile hem hareketli bir şehirdir hem de dinlenmek isteyenler için birçok olanak sunar. Hem dilediğiniz hareketi yaşayıp dilediğinizde de sakinliği tercih edebileceğiniz bir yerdir. Nüfusa oranla yapılaşma oranı oldukça azdır. Oldukça bol park , bahçe ve geniş araziler mevcuttur. Şehrin her noktasnda bulacağınız bu yeşil ve boş araziler insanların dinlenmesine yardımcı olmaktadır. Bristol İngiltere içerisinde en çok turist alan 4. şehirdir.

Bristol Şehri 2 adet üniversitesi ve Bristol Dil Okulları ile hatrı sayılı öğrenci nüfusuna sahiptir. Öğrenci nüfusu şehrin daha da hareketli olmasına  ve daha çok sosyal aktiviteye sahip olmasına neden olmaktadır. Turistik birçok yer gibi Bristol da yeterince hareketli bir şehirdir ancak öğrenci nüfusunun varlığı özellikle kafe , bar ve club gibi mekanların çoğalmasına ve gece hayatının artmasına katkıda bulunmuştur.

Ulaşım:
Bristol’dan Londra gibi büyük şehirlere ulaşım oldukça kolay ve kısadır. Ayrıca Bristol dan güney ve batı sahil kentlerine ulaşım oldukça kolaydır. Günübirlik seyehat planları kolayca yapılabilir. Bristol Londraya yakın olmasına karşılık Londra’ya oranla çok daha ucuz bir şehirdir. Batısında Galler’in başkenti Cardiff bulunmaktadır. Yaklaşık 45 dakika mesafededir. Bristol şehrinin merkezinde her yere yürüyerek gidilebilmektedir. Daha dış mahallelere gitmek isterseniz Otobüs,taksi ya da bisikletinizi kullanmanız gerekmektedir. Bristol’da metro bulunmamaktadır ancak buna da ihtiyacınız olmayacak.

İklim:
Bristol Şehrinin iklimi İngilterenin geneline oranla daha ılıman ve güneşlidir. Yine de İngiltere ikliminin temel özelliği olan Yağış bolca görülmektedir. Kış aylarında geçici kar yağışları da görülmektedir. Yaz aylarında ise az sayıda yağış olmasıyla beraber , İngiltere genelinden daha çok güneşli havaya sahip olur. Yaz Aylarında ortalama sıcaklık 26 derece civarındadır.

Gezilecek Yerler:
Turizm bu şehirde oldukça önemlidir. Brunel’s SS Great Britain Müzesi, Wills Memorial Binası, Clifton Suspension Köprüsü, Bristol Cathedral , Cabot Tower, Cabot Circus, Queen Square, Blaise Hamlet, Bristol Harbourside, Chew Valley Lake, Steep Holm Island , Bristol Floating Harbour, Frome Valley Walkway gibi tristik alanları mevcuttur. Bunların dışında birçok müze ,park ve binalar mevcuttur. Şehir içerisinde gezdikçe tarihi havayı daha da iyi hissedeceksiniz.

Bristol Dil Okulları şehir merkezinde yer almaktadır. Konaklamalar da şehir merkezi civarından ayarlandığı için ulaşım sorunu pek olmamaktadır.  Bristol’da bulunan öğrenciler hem sakinliği, doğayı hem de hareketli şehir hayatını yaşabilmektedir. Londra’ya sadece 2 saat mesafede ve istenildiğinde çok yakın olan Galler şehirleri de ziyaret edilebilmektedir. Bristol Dil Okulları na gelen öğrenciler oldukça yüksek memnuniyet oranı ile dönmektedirler. İngiltere’deki diğer Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Bristol Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Bristol Dil Okulları için örnek vermek gerekirse ;

1)EC Dil Okulları
2)TEG English Dil Okulları

Bristol Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul