Cambridge Dil Okulları

Cambridge Dil Okulları oldukça popüler okullardır. Cambridge şehri İngiltere’nin güneydoğu kısmında ve Londra’nın kuzeyinde yer almaktadır. Cmbridge şehri Birleşik Kırallık’ ta Cambridgeshire vilayetinin idari merkezidir. Kendi adını taşıyan ve dünyanın en iyi 5 üniversitesinden biri olarak kabul edilen Cambridge Üniversite ile ünlenmiştir şehir. Cambridge Ünversitesi İngiltere’nin en eski üniversitesi olan Oxford Üniversitesinden ayrılan öğrenciler tarafından kurulmuştur. O tarihten beri aralarında oldukça ciddi bir rekabet vardır. Hala günümüze kadar gelen geleneksel kano yarışları herkes tarafından bilinmektedir.

Şehir çevresinde birçok irili ufaklı köy ve kasaba mevcuttur. Ayrca Cambridge şehri Silicon Fen olarak bilinen Yüksek Teknoloji bölgesinin merkezidir. Dünyanın en gözde dehalarından bazıları burada eğitim almaktadır. Eğitimleri sonrasında bir kısım Üniversitede kalırken bir kısım da Silicon Fen için cazip bilim insanları haline gelmektedir.  Üniversitenin ve bölgenin ünlerinden birisi de budur. Çevre kasaba ve köyleri de dahil ettiğimizde nüfusu yaklaşık 140.000 civarındadır. Bu sayının 25.000 – 30.000′ i öğrencidir.

Her sene onbinlerce öğrenci buraya eğitim almak için gelir. Özellikle ingilzce eğitim için gelen çok sayıda öğrenci vardır. Cambridge şehrinde Cambridge üniversitesinin yanısıra 31 Kolej de mevcuttur. Üniversite de fakülteler halinde farklı binalarda yer almaktadır. Kolejler ve Cambridge Üniversitesi farklı yapılar altında olsalar da bir bütünün parçaları gibi kampüs şeklinde bulunmaktadırlar. Çevre bölgelerde kırsal hayat hala devam ettiğinden İngiltere’nin kırsal hayatını da yakından gözlemleme fırsatı olmaktadır.

Ulaşım:
Londra’ya 1 saatlik mesafede bulunan Cambridge’ den  Oxford, Birmingham, Liverpool, Manchester gibi şehirlere kolayca ulaşılabilmektedir. Toplu taşıma imkanı iyi durumda olan Cambridge’de taksi ya da bisikletinizi de kolayca kullanabilirsiniz. Şehir Merkezinde birçok yer yürüme mesafesindedir. Eğer şehrin dış kısımlarında oturuyorsanız da bu sorun değil çünkü her noktaya ulaşan toplu taşıma sistemi mevcuttur.

İklim:
Cambridge iklimi İngiltere’nin genelinde olduğu gibi ılıman ve yağışlıdır. Özellikle kış aylarında oldukça fazla yağmur yağmaktadır. Yılın 4 mevsimi yağmur görülebilir. İlkbahar ve yaz ayları bu şehrin en güzel dönemleridir. Cambridge Dil Okulları için en yoğun dönemler de bu dönemler olmaktadır.

Gezilecek Yerler:
Her sene milyonlarca turist ve yabancı öğrenciyi kendisine çeken şehirde; Kings College Chapel, Fitzwilliam Museum, The River Cam, Cambridge Üniversitesi, The Backs, St.John’s College, King’S College, Grantchester Village, Corpus Clock, Market Square, Roman Catholic, Mill Road ve daha nice kolej ve müzeler bulunmaktadır.

Şehir merkezinde dışardan gelen öğrenciler için birçok aktivite de bulunmaktadır. Mağazalar, kütüphaneler, kafeler, barlar kolayca ulaşılabilir yerlerdir. Cambridge Dil Okulları için gelen yabancı öğrenciler bu sosyal hayattan memnun kalmaktadır.  Cambridge de birçok eski İngiliz şehri gibi tarihi havasını korumaktadır. Tarihi havasının yanı sıra çağımızın son teknolojilerine de sahip olacaksınız.

İngiltere içindeki diğer dil okulların detayları için burayı tıklayın.

Cambridge Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Cambridge Dil Okulları na örnek olarak;

1)Embassy Dil Okulları
2)Bell Dil Okulları
3)Stafford House
4)Select English
5)LSI Dil Okulları

Cambridge Dil Okulları fiyat listesi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul