Chicago Dil Okulları

Chicago Dil Okulları dünya genelinde öğrenciler tarafından yoğun tercih edilen okullar arasındadır. Chicago Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 3. şehridir. Oldukça kozmopolit bir şehirdir. Illinois eyaletinin  en büyük şehridir. Michigan Gölü kenarında kurulan bu şehir, doğa ile gökdelenleri birlikte çok iyi sunabilen bir şehirdir. Mimari açıdan dünyada örnek gösterilen ve beğenilen bir şehirdir. 1833 yılında kurulan bu şehir Amerika’nın en eski şehirlerindendir. 1885 yılında ilk gökdelen yine bu şehirde inşa edilmiştir.

Chicago spor konusunda en başarılı şehirlerdendir. Tüm profesyonel branşlarda takımı vardır. Amerikan futbolunda Chicago Bears , beyzbolda Chicago White Sox ve Chicago Cubs, basketbolda efsanevi Chicago Bulls, buz hokeyinde Chicago Blackhawks ve futbolda Chicago Fire takımlarına evsahipliği yapar.  Yaz aylarında insanlar Michigan Gölü kenarındaki kumsallara akın eder. Chicago ile New York City arasında çok eski zamanlardan beri çekişme mevcuttur. Bu iki şehirde yaşayan kişiler, kendi şehirlerinin en güzel yer olduğu konusunda tartışırlar sürekli.

Chicago’nun mimari ve şehir planlaması konusunda çok daha iyi durumda olduğu herkesçe kabul edilen bir durumdur.  Çok kültürlü yapısı olan bir şehirdir. Amerika Birleşik Devletleri’nin temelini oluşturan göçmenlik stratejileri doğrultusunda tüm dünyadan insanlar Chicago’ya gelmiştir. Bu da çok sayıda kültürün içiçe olmasını ve kültür alıverişinin maksimum seviyeye çıkmasını sağlamıştır. Chicago etrafnda Milwaukee , Indianapolis, Cleveleand,  Detroit, Columbus, Minneapolis gibi büyük şehirler de bulunur. Ayrıca 3 saat mesafede Amerika’nın en büyük su parklarının bulunduğu Wisconsin Dells de bulunmaktadır.

Ulaşım:
Chicago New York City ile çekişmekte olsa da hayat pahalılığı açısından daha ucuz bir şehirdir. Öğrenciler için böyle büyük bir metropolde yaşamak ciddi bir artıdır. Chicago dünya çapında bir metropol şehir olduğu için havayolu ulaşımı oldukça kolay ve Avrupadan gelen yolcular için  Amerika geneline göre New York City ile beraber en ucuz olanıdır. Türkiye’den direk uçuş olmasının yanında neredeyse tüm avrupa ülkelerinden direk uçuş bulunmaktadır. Bu nedenle en fazla 1 aktarma ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Chicago’dan ülkenin çoğunluğuna tren ve otobüsle ulaşılabilir. Şehir içi toplu taşıma da oldukça gelişmiştir.  Metro ve otobüs seferleri oldukça fazladır.  Bu sayede Chica’da ulaşım sorunu çok yaşanmaz.

İklim:
Chicago havası Türkiyede’ki iklime benzer. Kışları oldukça soğuk havası olan Chicago’da, yazın ise hava sıcaklığı çok yükselir. Kış aylarında kar yağışları görülmektedir. Yazın ise az da olsa yağış görülmektedir.

Gezilecek Yerler:
Chicago şehri milyonlarca turiste evsahipliği yapar. Millenium Park, The Magnificent Mile, John Hancock Center, Lakefaront Trail, Willis Tower, Chicago River, Lincoln Park , Navy Pier, Grabt Park turistleri kendine çeken yerlerden sadece birkaçıdır.

Chicago Dil Okulları açısından oldukça zengin bir şehirdir. Bölgede dil , lisans ,yüksek lisans ve sertifika eğitimi veren kurum sayısı oldukça öoktur. Amerika’nın en eski ve iyi üniversitelerinden bazıları Chicago çevresinde yer almaktadır. Dil eğitimi sonrası diğer eğitim programlarını düşünecek kişiler için çok avantajlı bir durumdur. Amerika içerisinde diğer bölgelerdeki okulları incelemek için tıklayın.

Chicago Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Dil okulları genellikle şehir merkezinde yerleşmiş oldukları için, konaklama imkanları da şehir merkezinde ya da şehir merkezine yakın bölgelerde bulunmaktadır. Chicago içerisindeki toplu ulaşım da iyi olduğu için farklı bölgelerde kalan öğrenciler için ulaşım sorun olmamaktadır. Aile yanı kalan öğrencilerin ulaşım sorunu yaşamaması bir artıdır.

Chicago Dil Okulları için örnek olarak 2 okul söyleyebiliriz:

1) Kaplan Dil Okulları
2) Stafford House Dil Okulları

Chicago Dil Okulları için fiyat bilgisi için tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul