Genel Akademik Yıl Dil Kursları

Akademik yıl kursları uzun bir dönem için İngilizce kursu almak isteyen ve genelde İngilizce dil düzeyleri ortanın altında bulunan kişilere yönelik yapılmaktadır. Bu programda öğrenciler uzun bir dönem derslere ve aktivitelere katılarak hem gramer hem pratik becerilerini en iyi şekilde geliştirme imkanı kazanırlar.

Bu kursların ilk dönemi; Genel İngilizce programların içeriğiyle aynı olup  katılımcının dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye yöneliktir. Akademik yıl programlarında diğer bir amaç ise katılımcıyı lisans veya yüksek lisans eğitimi yapabilecek dil düzeyine ulaştırmak ve üniversitelere yerleştirmektir. Bu nedenle kursun ikinci döneminde Akademik ağırlıklı dersler izlenebilir. Öğrenci ayrıca Cambridge, IELTS, TOEFL hazırlık kursları yanı sıra iş İngilizcesi, staj gibi programları da seçebilir.

Akademik Yıl Programları genellikle 30-33 hafta sürelidir, Akademik Dönem Programları ise 20 – 22 haftadır ve dersler haftada 20-28 saat arası değişmektedir.