Liverpool Dil Okulları

Liverpool Dil Okulları İngiltere içerisinde yoğun olarak talep gören okullardandır. Liverpool, İngiltere’nin kuzeybatısında ve Mersey Nehri’nin doğusunda yer alır. Günümüzde dünyanın sayılı ticari liman kentlerinden biri durumundadır.  Liverpool’un tarihi 1000 seneden biraz daha azdır. Yaklaşık 460,000 nüfusu Şehir merkezinde , 1.400.000 nüfusu da Metropol bölgesinde  barındıran şehirde İngiltere geneline göre nüfus daha gençtir. Şehrin güneyinde bulunan John Lennon Havaalanı, Avrupa ve Birleşik Krallık’taki birçok şehirden direkt uçuşlar alır. Liverpool İngiltere tarihinde önemli yer alan Sanayi Devriminin en önemli şehirlerindendir. Manchester ve Birmingham gibi Sanayi Devrimi’nin ilk şehirlerinden birisi olarak yeniliklere öncülük etmiştir. Titanic gemisinin ilk ve son seferi Liverpool kentinden kalkmıştır. Dünyanın en eski Çin mahallelerinden biri de Liverpool’da bulunmaktadır.

Tarih, mimari, spor ve müzik alanlarında ünlü bir şehirdir ve birçok müze, sanat galerisi ve parka sahiptir. Liverpool’da herkesin zevkine hitap edebilecek kültürel, tarihi ve modern mekanlar bulunabilir. Liverpool halkı, İngiltere’nin en sıcak kanlı halkı olarak bilinir. Bazı anketlerde dünyanın en sıcakcanlı insalarından oluşan 4. kenti seçilmiştir. Üç üniversitenin yanı sıra Liverpool Sanat Enstitüsü’nde ve Liverpool Dil Okulları’ nda okuyabilmek için her yıl binlerce öğrenci Liverpool’u tercih etmektedir.

UNESCO tarafından 2004’te Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Liverpool, 2008’de Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir.  İngiltere Premiere Lig’in ünlü futbol takımlarından olan Liverpool FC ve Everton’a ev sahipliği yapmaktadır. Şehir müzik alanında uluslararası üne sahip olmakla birlikte ünlü Beatles grubunun doğduğu yerdir.

Ulaşım:
Liverpool ulaşımda  İngiltere’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Şehir içi ve şehir dışı demiryolu ağı çok geniştir ve düzenli seferler vardır. Metro bulunmayan şehirde otobüs , ferbot , bisiklet, taksi gibi ulaşım araçlarıyla seyahat etmek oldukça kolaydır. .Şehir, başkent Londra’ya trenle 2 saat uzaklıktadır. Bu yakınlıkla günübirlik geziler düzenlenebilmektedir.

İklim:
Liverpool’da kışlar ılıman, yazlar ise nispeten serin geçer. Ortalama en yüksek sıcaklık 20°C, en düşük sıcaklık ise 2°C’dir. Ülkenin kuzeyinde yer alan şehirde, konumu sebebiyle özellikle Aralık-Ocak-Şubat aylarında soğuk günler yaşanır ve kar yağışı görülür. Temmuz-Ağustos aylarında sıcaklıklar artarak 20-25°C’ye ulaşabilmektedir. Bahar ayları ise genellikle nemli ve ılık geçer.

Gezilecek Yerler:
İngiltere içerisinde en çok turist ve yabancı öğrenci ağırlayan şehirlerden biridir. Liverpool Cathedral, Anfield Road, Liverpool Central Library, The Beatles Story, Liverpool Museum, McCartney Home, Pier Head, Sefton Park, Liverpool One, St John’s Beacon, Mathew Street , World Museum, Liverpool Empire Theatre, Otterspool Park, Calderstones Park gibi ziyaret edilebilecek birçok yeri bulunmaktadır.

Liverpool Dil Okulları Şehir merkezine yakın ya da merkezde bulunmaktadır. Toplu taşımanın gelişmiş olması , konaklamarın ,gezilecek yerlerin okula yakın olması nedeniyle öğrenciler ulaşım problemi yaşamamaktadır.  Büyük ve gelişmiş bir şehir olması nedeniyle yıl boyunca etkinlik ve aktiviteler sürmektedir. Şehir hayatında , kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda her şeyi bulmak mümkündür. Bu nedenle öğrencilerin memnuniyet oranı bu şehirde oldukça yüksektir. Liverpool dışındaki İngiltere Dil Okulları bilgileri için burayı tıklayın.

Liverpool Dil Okulları enel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Liverpool Dil Okulları için en güzel örnek Kaplan Dil Okulları‘dır.

Liverpool Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul