Manchester Dil Okulları

Manchester Dil Okulları  Manchester şehrinin öneminin artmasıyla paralel şekilde popülerliğini arttırmıştır.  İngiltere’nin kuzey batısında yer alan ve Sanayi Devrimi’nin Liverpool ile birlikte ilk şehirlerinden biri olan Manchester, kozmopolit yapısıyla her çeşit insanı bünyesinde barındırmaktadır. kültürel ve sosyal faaliyetler oldukça hareketli olduğundan canlılığı ve dinamikliği Londra’yı aratmaz. Müziğin ve futbolun öncü şehirleri arasında yer alır. Spor konusunda dünya çapında büyük başarılar elde etmiş olan Manchester United ve Manchester City gibi iki futbol takımına da ev sahipliği yapar. Öğrenci cenneti olarak da adlandırılan şehirde dört adet üniversitenin yanı sıra sayısız dil okulu bulunmaktadır.

İngiltere’nin en gelişmiş 3. ekonomisine sahip şehirdir. Şehir nüfusu yaklaşık 550.000’dir. Bu sayı ile İngiltere sınırlarındaki en kalabalık 6. şehir konumundadır. Gelişmiş ekonomisi , üniversiteleri , kafeleri , alışveriş merkezleri , yıl boyunca süren etkinlikleri ile Manchester’da yaşayan insanları oldukça tamin etmektedir. Her türlü imkana sahiptir bu şehirde yaşayanlar. Çok kalabalık olmaması nedeniyle , Londra gibi ekstra hareketli hatta bazılarına kargaşa olarak gelen hareketli yaşam yoktur. İstenen şeyin kolayca bulunabildiği ve yapılabildiği aynı zamanda sakin ve huzurun da hakim olduğu bir şehirdir.

Ulaşım:
Manchester Havaalanı’na yalnızca 15 dakika uzaklıkta olan şehir merkezinden, Londra’ya tren ile 2 saate ulaşılabilir. Manchester’ın şehir merkezi diyebileceğimiz Piccadilly Gardens bütün otobüslerin kalkış noktasıdır. Ayrıca Manchester’da iki ana tren garı vardır. Şehir merkezinde yer alan Piccadily Railway Station’dan ve şehrin kuzeyinde yer alan Victoria Train Station’dan şehrin her yerine ulaşmak mümkündür. Şehir içi ulaşımı da oldukça iyi durumdadır. Toplu taşıma ağı gelişmiştir.Gerek otobüs seferleri , gerek raylı sistemler, gerek taksi kullanımı gerekse bisiklete uygunluk oldukça iyi seviyededir.

İklim:
İngiltere’nin genelinde olduğu gibi Manchester şehrinde de yıl boyu yağmur görülmektedir. Kış aylarında kar da görülebilmektedir. Manchester’da ortalama en yüksek sıcaklık 20°C, en düşük sıcaklık ise 1°C’dir.  Temmuz-Ağustos aylarında sıcaklıklar artarak 20-25°C’ye ulaşabilmektedir. Bahar ayları ise genellikle nemli ve ılık geçer. Kış aylarında ise hava oldukça soğuk olabilmektedir.

Gezilecek Yerler:
Manchester, İngiltere içerisinde en çok ziyaret edilen 3. şehirdir. The Manchester Museum, Royal Exchange Theatre, The John Rylands Library, Manchester Art Gallery , Manchester Library, Town Hall, Manchester Cathedral, Albert Square, Victoria Baths, Castlefield Urban Heritage Park, Chinatown, Victoria Station turistlerin ilgi gösterdiği yerlerden bazılarıdır. Bunların dışında birçok tarihi bina, Victoria tarzı binalar ve parklar bulunmaktadır. Futbol severler için İki ünlü Futbol Stadyumu da görülmeye değerdir.

Soğuk ikliminin dışında hareketli ve sosyal hayatı ile cezbedicidir. Manchester Dil Okulları için bu ülkeye giden öğrencilerden çok olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Büyük ve kargaşanın olmadığı bir şehir hayatı , sosyal ve kültürel aktivitelerin çokluğu , istenilen sanatsal faaliyetin bulunabilmesi, en üst seviyede spor müsabakalarına ulaşım gibi birçok konuyu göz önüne aldığımızda öğrencilerin ne kadar haklı olduğunu anlayabiliriz. Çok iyi düzeyde raylı ulaşıma sahiptir Manchester. Bu da şehir içi ulaşımı çok kolay yapmaktadır. Diğer İngiltere Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Manchester Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Manchester Dil Okulları na örnek vermemiz gerekirse;

1)EC Dil Okulları
2)ABLE Manchester Dil Okulları

Manchester Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul