Nottingham Dil Okulları

Nottingham Dil Okulları daha  az popüler olan dil okullarıdandır. Nottingham şehri Leen nehri boyunca uanır. Birleşik Krallık’ta Doğu Midlands bölgesinde bulunmaktadır. Törensel Nottinghamshire Kontluğu’na bağlıdır. Nottingham şehri nüfusu yaklaşık 300.000 kişidir. Nottingham ve çevresindeki bölgenin toplam nüfusu yaklaşık 670.000 kişidir. Bu bölge nüfusu ile Birleşik Krallık’ta 7. büyük bölgedir.  Nottingham kenti öğrenci kenti olmasının yanında gece hayatı ve barların çokluğu ile de anılmaktadır. Nüfusa ve şehir büyüklüğüne oranla en fazla bar olan şehirlerden biridir. Oldukça kozmopolit yapısı da olan Nottingham da doğal bir görüntü hakimdir. Şehir mimarisi ve görüntüsü ile en yaşanılası şehirlerden biri olarak görülmektedir. Dünyaca ünlü Robin Hood’un memleketi olarak bilinir.

Nottingham Trent Uni. ve University of Nottingham olmak üzere iki üniversitesi bulunmaktadır. İki üniversitenin yanısıra Nottingham Dil Okulları‘nın varlığı ile de öğrenci kenti olarak anılmaktadır.Ayrıca birçok koleje de evsahipliği yapmaktadır.  100.000 ‘den fazla öğrenciyi barındırmaktadır.

Nottingham şehrinde kültür ve sanat etkinlikleri oldukça fazladır. Tüm sene tiyatro ve müzik etkinlikleri olmaktadır. Özellikle gençlerin sevdiği  Rock- Punk aktiviteleri şehir merkezinde yıl boyunca olmaktadır. Ayrıca çok sayıda club olması nedeniyle de diğer müzik türlerini de dinlemek isteyen kişiler oldukça şanslıdır. Kozmopolit yapısından bahsettiğimiz Nottingham’da dünya mutfaklarını görebilirsiniz. Özellikle Çün ve İtalyan mutfaklarının iyi örneklerine rastlarsınız. Bunun yanında yerel mutfak da oldukça popülerdir. Birçok noktada güzel yerel yiyecekleri bulabilirsiniz.

Nottingham şehri alışveriş için de oldukça ideal bir yerdir. Victoria Center , Broadmarsh oldukça sevilen alışveriş merkezleridir. Bunun dışında tüm şehirde bulabileceğiniz yerel ürün ve hediyelik eşya satan mağazalar bulunmaktadır. Hediyelik eşya konusunda en popüler ürünler Nottingham kalesinin magnetleri ve seramiklerdir. The Lace Center masa örtüleri , danteller ile ünlüdür. Bu tarz bir ürün almak isterseniz giteniz gereken adres The Lace Center’dır.

Ulaşım:
Nottingham içerisinde ulaşım her geçen gün daha da gelişmektedir. Şehir merkezinden geçen raylı sisteme sahiptir. Ayrıca otobüs ulaşımı oldukça gelişmiştir. Şehir içerisinde neredeyse her noktaya toplu taşıma ile ulaşılabilmektedir.Üniversite kampüsleri ve Nottingham Dil Okulları’ndan en fazla 5 – 10 dakikalık yolculukla şehirdeki her aktiviteye ulaşılabilmektedir. Nottingham’dan Londra’ya, Birmingham’a, Manchester’a, Sheffield’e, Liverpool’a ve Norwich’e ulaşmak oldukça kolaydır. Kısa süreler içerisinde bu şehirlere direk seferlerle ulaşılabilmektedir.

İklim:
Nottingham genel hatlarıyla klasik İngiliz iklimine sahip olsa da yaz aylarında oldukça güzel iklime sahip olmaktadır. Gündüz sıcaklığı oldukça yüksek olmaktadır.  Kış aylarında ise gündüzleri hava güneşli ise oldukça ılık olmaktadır. Akşamları ise soğuk olmaktadır. Nottinghma iklimi ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri de aynı gün içinde 4 mevsimi de yaşayableceğiniz. Bu yüzden  kışın yanınızda gerektiğinde tek başına giyilecek ince bir kıyafet ve özellikle bahar ve yaz aylarında uzun kollu bir kıyafet  olmalıdır.

Gezilecek Yerler:
Nottingham şehri her sene bir çok ziyaretçiye evsahipliği yapar. Wollaton Hall and Park, Nottingham trams, Theatre Royal & Royal Concert Hall, Old Market Square, City of Caves, National Ice Centre and Motorpoint Arena ,The Arboretum, Nottingham Castle Museum & Art Gallery, Green’s Windmill gibi turistik noktalar bulunmaktadır.

Nottingham kenti , Nottingham Dil Okulları için gelen öğrencilere oldukça hareketli ve güzel günler sunmaktadır. Tüm sene boyunca sosyal açıdan zengin zamanlar geçirmeniz çok mümkün. Oldukça güzel doğal görüntüsü , Londra’yı bile kıskandıracak gece hayatı , yıl boyu devam eden sanatsal ve kültürel faaliyetler , alışveriş imkanı , spor etkinlikleri ve kolay ulaşım ile Nottingham ideal öğrenci kentidir. Nottingham dışındaki İngiltere Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Nottingham Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Nottingham Dil Okulları için en güzel örnek ILS Dil Okulları‘dır.

Nottingham Dil Okulları fiyat listesi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul