Oxford Dil Okulları

Oxford Dil Okulları İngiltere içerisinde önemli yere sahiptir. Oxford Şehri İngiltere’nin üneydoğu bölümünde yer almaktadır. Yaklaşık 800 yıllık bir şehirdir. Bu şehire gittiğinizde 800 yıllık atmosferi hissedeceksiniz. Tarihi binalar ve yerler olmakla beraber , günümüz yaşam şekline uygun cafeler , restaurantlar , barlar, mağazalar bulunmaktadır. Oxford şehrinde ,ünü şehirden çok daha fazla olan Oxford Üniversitesine ev sahipliği yapar. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunan bu üniversitede aynı zamanda dünyanın en iyi hocaları da bulunmaktadır.

Oxford Şehrinin nüfusu yaklaşık 150.000’dir. İngiltere içerisinde küçük sayılabilecek bir şehir olan Oxford’un yaklaşık %25’i öğrencidir. Yani öğrenci şehri tanımlamasının hakkını en iyi veren şehirlerden biridir. Dünyanın her tarafından çok başarılı öğrencilere evsahipliği yapar. Bu da kozmopolit yapısını güçlendirir. Şehir içinde Müzeleri, kafeleri, mağazaları,kütüphaneleri içiçe bulabilirsiniz. Herşeye ulaşım oldukça kolaydır. Şehir Oxford Üniversitesi çevresinde kurulmuştur ve şehrin her yanından öğrenciler çıkmaktadır. Büyük bir metropol olmayan ancak kültür seviyesi oldukça yüksek ve metropollere yakın bir şehirde olmak ayrıcalıktır.

Ulaşım:
Oxford Şehri’nden tren ile Londra 1 saat mesafededir. Bunun dışında Birmingham ,Cambridge , Coventry gibi şehirlere ulaşım kolay ve kısadır. Şehir içi ulaşım da İngiltere genelinde olduğu gibi rahat ve kolaydır. Birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eğer yürümeyi sevmiyorum diyorsanız taksiler çok pahalı olmayan en konforlu seçenektir. Bunun dışında toplu taşıma da oldukça iyidir. Ayrıca birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi bisklet kullanımı da oldukça rahat olmaktadır. Bu kolay ulaşılabilirlik sosyal hayatınızda oldukça avantaj sağlayacaktır.

İklim:
Oxford’un iklimi klasik İngiliz iklimidir. Ilıman ve yağışlı iklime sahiptir. 4 mevsim yağış alabilmektedir. En soğuk aylar Aralık ve Ocak, en sıcak aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Oxford için en ideal mevsimi ilkbahar olarak adlandırırlar. Bunun nedeni olarak havanın ılık olmasını ve Kış aylarına göre daha az yağış almasını gösterirler. Bunun dışında İlkbaharda çiçeklerin açması ile her tarafı yeşillik olan bu tarihi şehirde mükemmel bir ambiyans oluşmaktadır.

Gezilecek Yerler:

Oxford Üniversitenin varlığı , 800 Yıllık şehir yapısının genel olarak korunması nedeniyle oldukça ilgi çeken turistik bir yerdir. Ashmolean Müzesi, Oxford Müzesi, Oxford Üniversitesi, Bodleian Kütüphanesi, Christ Church, Oxford Kalesi, Sheldonian Tiyatrosu, Oxford Canal turistlerini ilgisini çeken yerlerden bazılarıdır.

Oxford Şehri içerisinde Oxford Üniversitesi, kolejleri ve Oxford Dil Okulları nedeniyle oldukça fazla genç nüfusa denk geleceksiniz. Yerel halk ise eski İngiliz ailelerinden oluşmaktadır. Bu sayede İngiliz kültürü ve saf İngiliz aksanını kolayca tanımış olacaksınız.  Oxford Dil Okulları şehir merkezinde yer almaktadır. Şehir zaten çok da büyük olmadığı için ulaşım da çok kolay olmaktadır. Okul ile konaklamanız arasındaki yolculuğunuzu da kolaylaştıracaktır. Aile yanı konaklamalarda tam olarak İngiliz kültürünü tanıma ve yaşama fırsatınız olacaktır. Oxford dışındaki İngiltere Dil Okullarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Oxford Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Oxford Dil Okulları na örnek olarak EC Dil Okulları – Oxford ‘u sayabiliriz.

Oxford Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul