Portland Dil Okulları

Portland Dil Okulları diğer Amerikan Şehirlerindeki dil okulları kadar popüler değildir. Bu Portland’daki dil eğitiminin ya da şehir hayatının daha kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Portland Amerika Birleşik Devletleri’nin doğal güzellikleri ile ünlenmiş en güzel eyaletlerinden biri olan Oregon eyaleti içerisinde yer almaktadır. 2015 verilerine göre 632 bin kişilik nüfusu ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık 26. şehridir. Amerika içerisinde en gözde şehirlerden biridir. Öyle ki Pew Araştırma Merkezi’nin 2009 verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri içerisinde en çok yaşanmak istenen 9. şehir konumundaydı. Son yıllarda bu sıralamada daha da yükseldiği tahmin edilmektedir.

Portland şehri içerisinde 4000 hektarlık park alanı bulunmaktadır. Bu miktar ile dünyanın yeşil alan oranı en yüksek şehirlerinden biridir. Doğal hayat oldukça önem verilmektedir. Öyle ki Portland’ın sloganlarından biri de “Portland’ı Doğal Bırakalım” dır.  Portland ve Oregon genelinde yoğun şekilde gül yetiştirilmektedir. Portland “Gül Şehri” olarak da bilinmektedir. Her sene de Gül Festivali düzenlenmektedir.  Oregon genelinde giyim ve yiyecekten alışveriş vergisi alınmamaktadır. Bu da Portland’ı daha yaşanılabilir kılmakta ve öğrenciler için cazibsini arttırmaktadır.

Ulaşım:
Portland şehri içerisinde oldukça geniş yürüyüş ve bisiklet alanları mevcuttur. İnsanlara ve bisikletlilere önem verilmektedir. Ayrıca Amerika genelinin aksine toplu taşımaya önem verilmektedir. Şehir içinde toplu ulaşım gelişmiştir. Gelişmiş raylı siste ve otobüs seferleri mevcuttur. Toplu taşımanın iyi olmasının da artısıyla öğrenciler sosyal aktivitelere kolayca ulaşabilmektedir. Portland’ Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Ancak dilerseniz Amerika üzerinden dilerseniz de Avrupa üzerinden 1 aktarma ile Portland şehrine ulaşabilirsiniz.

İklim:
Portland’ın iklimi ılıman iklimdir. Yazları Temmuz ayı çerisinde sıcaklık yükselmektedir. Ancak yaz genelinde özellkle akşamları hava serinlemektedir. Yaz aylarında çok faza yağış görülmemektedir. Kış aylarında ise hava oldukça yağışlıdır. Bu iklim gül yetiştirilmesi için idealdir.

Gezilecek Yerler:
Portland ve çevresi özellikle doğa turizmi sevenler için çok caziptir ve her sene milyonlarca turist Oregon eyaletini ziyaret etmektedir. Washington Park, Japanese Garden, Chinese Garden, Forest Park,Pearl District, International Rose Test Garden, Saturday Market, Portland Art Museum , Mount Hood ziyretçilerin gözdesi olan yerlerden bazılarıdır. Portland Şehri Oregon ve Washington eyaletrindeki ünlü Ulusal Parklara çok yakındır. Ayrıca Seattle şehrine ve Kanada şehri olan Vancouver’a yakındır. Güneyindeki San Francisco da araba ile ulaşılabilecek mesafededir.

Portland Dil Okulları her sene daha da fazla öğrenci ağırlamaktadır. Hollywood filmlerinde çok fazla gösterilmediği için yabancı öğenciler tarafından bilinirliği daha az olup,  daha az tercih edilmektedir. Aslında toplu ulaşım olanağının çokluğu öğrenciler için oldukça önemli artıdır. Şehir yapılaşması içerisinde doğal hayat ve parklara önem verilmesi, yaylara ve bisiklet kullananlara ayrıcalık sağlanması ile bu şehir öğrenciler için oldukça keyifli bir hal alabilmektedir. Ayrıca diğer Amerikan şehirlerine kıyasla çok daha ucuz bir şehirdir. Temel ihtiyaçlardan vergi alınmaması da bunu destekler niteliktedir. Bölgede az göçmen olması  daha çok beyaz Amerikalı ile iletişim imkanı sağlamaktadır. Bu da ingilizce aksanı konusunda çok büyük artıdır. Portland ve Diğer Amerikan şehirlerindeki dil okullarını incelemek için burayı tıklayın.

Portland Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Dil Okulları diğer şehirlerdeki gibi Şehir merkezine yakındır. Okulun ayarladığı konaklamalar da yakındır. Aile yanı konaklamalar konusunda oldukça yüksek memnuniyet sağlanmaktadır.  Portland Dil Okulları ‘na en güzel örnek ,dünyanın en kaliteli eğitim veren dil okullarından Kaplan Dil Okulları Portland‘dır.

Portland Dil Okulları için fiyat almak için tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul