Salisbury Dil Okulları

Salisbury Dil Okulları yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için bir alternatif oluşturmaktadır. İngiltere’nin güneybatı bölgesindeyer almaktadır. Salisbury küçük olmasına karşılık ortaçağdan kalma eski bir katedralin olması nedeniyle şehir statüsünde bulunmaktadır. Şehir 5 değişik akarsuyun birleştiği bölgede kurulmuştur bunlar Nadder, Ebble , Wylye, Bourne ve Avon’dur. Diğer 4 akarsu Avon Nehrinin kollarıdır. Salisbury tarihi bir şehirdir. 1000 yıldan daha eskiye dayanan bir tarihi vardır. İngilterede’ki bazı diğer şehirler gibi yeşil düz ovaların ortasında kurulmuştur. Yeşil ovanın ortasında bulunan Tarihi bir kent. Bu şehre giderken kendinizi zamanda yolculuk yapıyor gibi hissedebilisiniz. Salisbury kenti içerisinde Salisbury Katedrali ve Orta Çağ evleri hala tüm güzelliklerini korumaktadır. Şehir içerisindeki Pub , Kafe ,Otel gibi işletmeler bu orta çağ evlerinin içerisinde bulunmaktadır. Her ne kadar tadilat geçirmiş ve günümüz bazı ihtiyaçlarına göre dizayn edilmişse de eski – orta çağ havasını korumaktadırlar. Şehir içerisinde yaşarken, bir an kendinizi orta çağ İngiltere’sinde gibi hissedebilirsiniz. Tüm gelişmiş teknolojilere sahip olmasına rağmen bu tarihi havasını koruması bu şehrin en büyük özelliğidir.

Nüfusu 50.000 ‘in hemen altındadır. Şehir oldukça küçüktür. Bu nedenle ulaşmak istediğiniz yere yürüyerek gitmeniz çok kolay olacaktır. Yürüyüş dışında bisiklet kullanımı da ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu kadar küçük ve az nüfulu şehirde her sene binlerce yabancı öğrenci Salisbury Dil Okulları için gelmektedir. Ayrıca üniversitenin de varlığını düşünürsek , şehir nüfusu içerisinde öğrenci oranı hatrı sayılır şekilde yüksektir. Öğrenci nüfusunun varlığı sakin olan şehir hayatını oldukça hareketlendirmektedir. Öğrencilerin bulunduğu her yer gibi Salisbury de sosyal aktivite açsından zengin bir yerdir.

Ulaşım:
Salisbury; Londra, Oxford, Bath, Bristol, Southampton, Bournemouth gibi şehirlere de 1-2 saatlik mesafededir. Ayrıca Dünyaca ünlü Stonehenge’ e şehirden kalkan otobüsle yarım saatten az bir sürede ulaabilirsiniz. Birçok büyük şehire yakınlığı ile günübirlik seyehatlerinizle sosyal yaşamınızı ekstra hareketlendirebilirsiniz. İngiltere’deki güzel noktaların çoğunluğuna 2 saatten daha az bir süre uzaklığında olacaksınız.

İklim:
İklim olarak klasik İngiltere iklimine sahip olan Salisbury yılın 4 mevsimi yağış almaktadır. Nisan -Ekim dönemi bu bölge için en ideal dönemlerdir. Salisbury Dil Okulları na gelen öğrencilerin çoğunluğu da bu dönemde gelmektedir.

Gezilecek Yerler:
Salisbury ve çevresi her sene yüzbinlerce  turist çekmektedir. Salisbury Katedrali ve Magna Carta, The Close , Salisbury Museum, Old Sarum, The Parish Church, Wilton House, Salisbury Playhouse, Larmer Tree Gardens, The Wardrobe, Stonehenge ,Fish Row, SAlisbury Marketplace, Heale Gardens turistleri çeken yerlerden birkaçıdır.

Şehir küçük olduğu için okula ya da konaklamaya ulaşım oldukça kolaydır. Çok fazla göçmene sahip olmadığı için daha temiz aksan duyacaksınız. Şehir sokaklarından fışkıran tarih, çevredeki büyük  bölgelere kısa sürede kolay ulaşım, şehir merkezinde sanat, spor , ve sosyal aktivite imkanlarının çokluğunu göz önüne alındığında dil öğrenmek için oldukça ideal bir şehir karşımıza çıkmaktadır. Salisbury Dil Okulları dışında, İngiltere dil okulları bilgisi için burayı tıklayın.

Salisbury Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Salisbury Dil Okullarına en güzel örnek Babylon Schools Of English‘dir.

Salisbury Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul