San Francisco Dil Okulları

San Francisco Dil Okulları son yılarda popülaritesi artan okullardandır. San Francisco; körfeze, Golden Gate köprüsüne ve Pasifik Okyanusu’na bakan evleri ile rengarenk bir şehir. San Francisco, bir yarım ada üzerinde kurulmuş ve üç tarafı denizle çevrili. Toplamda 128 km2 alan üzerine kurulu büyük şehir, San Francisco Bay Area denilen bütün sahil kesimini de katınca daha da büyük bir alana yayılıyor. Ayrıca teknoloji dünyasının merkezi sayılan Silikon Vadisi de bu şehrin toprakları içinde yer alıyor.

San Francisco nüfus yoğunluğu bakımından New York Cİty’den sonra metrekareye düşen insan sayısı bakımından Amerika Birleşik Devletleri’nde 2. sıradadır. Toplam nüfusa baktığımızda California eyaletinde 4. , Amerika Birleşik Devleteri genelinde 15. büyü şehir konumundadır. Şehir özgürlükleri, toplu taşımadaki başarısı, bisiklet yollarının çokluğu ile Amerikan şehirleri arasından sıyrılmaktadır. Çin dışındaki en iyi Çin mahallesinin San Francisco’daki olduğu söylenmektedir. Birçok Çin kültürüne ait ürünü burada kolayca bulabilirsiniz. San Francisco Bay Area yakınlarında San Jose ve Oakland gibi iki büyük ve önemli şehir de bulunmaktadır. Bu şehirler 1 saatten az mesafede ulaşılabilinecek yerlerdir. Bunun dışında Los Angeles da araba ile ulaşımın sağlanabileceği bir başka büyük şehirdir.

Ulaşım:
San Francisco’ya Türkiye’den direk uçuşla ulaşılabilmektedir. San Francisco içrsindeki havaalanı ve tren istasyonu ile Amerika içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir. San Francisco şehir merkezinde toplu taşıma oldukça iyi seviyededir. Otobüs ve raylı sistemle tüm şehirde ulaşım sağlanmaktadır. Bisikletin yaygın olarak kullanılması da ulaşım konusunda bir artıdır.

İklim:
San Francisco iklimi oldukça güzeldir. Yıl boyu sıcaklık farkı azdır. Dolayısıyla ılıman bir iklimi vardır. Yıl boyunca yağış da görülmektedir. Yaz aylarında yağış sayısı az olsa da yine de yağış olmaktadır. Yaz aylarında hava çok sıcak olmamaktadır. Kavrucu sıcakların olduğu gün sayısı azdır. Bahar ve kış aylarında ise hava oldukça ılıktır. Çok soğuk  hava nadiren görülür.

Gezilecek Yerler:
San Francisco’da birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Bunlardan sadece birkaçını sıralamak gerekirse; Alcatraz, Golden Gate Köprüsü, Fisherman’s Wharf, Lands End, Twin Peaks, Cable Cars, Lombard Street , Baker Beach, Chinatown, Alamo Square, Sausalito ‘yu sayabiliriz.

San Francisco Dil Okulları öğrenciler için cazip okullardır. Ulaşımın rahatlığı , iklimin güzelliği, şehrin eşsiz güzelliği ile her gidenin memnun kaldığı bir yerdir. Sosyal hayatın canlı olmasının yanı sıra çevrede başka büyük şehirlerin de olması büyük avantajdır. San Francisco bölgesinde Amerika’nın en başarılı okullarından birkaçı bulunmaktadır. Berkeley bunlardan bir tanesidir.San Francisco Dil Okulları hem canlı bir şehirde olmak  hem de kargaşadan uzak durmak için ideal bir tercihtir. San Francisco dışındaki Amerikan Dil Okullarına ulaşmak için buraya tıklayın.

San Francisco Dil Okullarına örnek vermek gerekirse;

1) Kaplan Dil Okulları 
2)EC Dil Okulları 
3)LSI  Dil Okulları
4)Embassy Dil Okulları
5)ST. Giles

San Francisco Dil Okulları  fiyat bilgisi için tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul