Los Angeles

Los Angeles Dil Okulları dünyadaki en popüler okullardandır. ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Los Angeles, Kaliforniya eyaletinde bulunmaktadır. İsminin İspanyolca anlamından dolayı Melekler Şehri olarak da anılır. 3 milyon 800 bin nüfusa sahiptir. Film dünyasının kalbi sayılan Hollywood da buradadır. Birçok Hollywood starı da Los Angeles’ta yaşamaktadır. Sadece film endüstrisi değil neredeyse tüm sanat branşlarındaki insanlar Los Angeles’ta yaşar. Bu nedenle Los Angeles’a “Kreatif Başkent” denmektedir. Kısaltması L.A. olan Los Angeles’ta Beverly Hills adı verilen genelde zenginlerin oturduğu bir bölge de vardır.1781’de şehir Meksikalılar tarafından işgal edilmiş olsa da 1850 yılında geri alınmıştır. Bu şehirden Lakers ve Clippers isimli iki ünlü basketbol takımı NBA’de yer almaktadır. Bunun dışında tüm spor branşlarında takımlara sahiptir. Büyük Okyanus’un doğusunda bulunan Los Angeles, dünyanın en kalabalık metropolit şehirlerinden birisidir. Amerika2nın en büyük 3.  , California’nın en büyük şehridir. İklimin güzelliği nedeniyle oldukça sevilir. Tüm sene boyunca ılıman ve az yağışlı bir iklimi vardır. Dünyaca ünlü sahil bölgelerine evsahipliği yapar. birçok etnik çeşitliliğe sahiptir. Birçok kültürü tanıma fırsatınız olmaktadır. Araç ile gidilebilir mesafede San Diego, Las Vegas, San Francisco gibi ünlü şehirler yer almaktadır. Bu yakınlıklar zaten sosyal aktivite bakımından oldukça iyi bir şehir olan Los Angeles’ı daha da iyi bir noktaya taşır. Los Angeles şehir merkezinde toplu ulaşım oldukça iyidir. Ancak civar bölgelere ve sahil kısmına gitmek isterseniz toplu taşıma çok yeterli olmayabilir. Bu durumlarda araç kiralamak en doğrusudur.  Los Angeles bölgesi için gezilecek yerlerden sadece birkaçı;

  • HollywoodDünyanın en ünlü filmlerinin yapıldığı dev plato ve tabii ki tepenin üzerindeki Hollywood yazısı burada.
  • DowtownLos Angeles’ın merkezi konumunda olan Downtown’da çok sayıda sosyal aktivite yapılabilecek ve gezilecek yer var.
  • Beverly HillsŞehrin ve dünyanın en ünlü zenginlerinin bulunduğu yerleşim bölgesidir.
  • Venice PlajıGüzel plajın yanı sıra palmiyelerle süslenmiş bir de sahil yürüyüş yolu vardır.
  • DisneylandParis’te de bir örneği bulunan oyun parkları ve eğlence merkezlerini barındıran Walt Disney karakterlerinin maskotları ile süslenmiş yer.
  • Sunset BulvarıDowntown, Hollywood, West Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica gibi şehrin tüm önemli noktalarından geçen bulvardır.

Los Angeles Dil Okulları lokasyon, iklim, sosyal aktivite, alışveriş, kültürel aktivite, güvenlik vb birçok kriter gözönüne alındığında en öne çıkan şehirlerden biridir. Okulların bazılar sahil kısmında ,bazıları ise şehir merkezinde yer almaktadır. Konaklamalar ise genelde okula yürüyüş mesafesinde olmaktadır. Aile yanı konaklamalarda bazı zamanlarda toplu taşıma mesafesinde de kalınabilmektedir. Okullar konaklamayı ulaşımın en kolay olacağı şekilde planlamaktadır. Türkiye’den ulaşımı gözönüne alırsak , Dünyanın en kolay ulaşılabilen şehirlerinden biridir Los Angeles. Hem Türkiye’den hem de neredeyse Tüm önemli Avrupa şehirlerinden direk uçuş sağlanmaktadır şehire.  Bu sayede gelecek öğrenciler direk uçuşla ya da en faza 1 aktarmak ile kolayca Los Angeles şehrine ulaşabilmektedir. Los Angeles dışındaki Amrikan okullarını da incelemek için burayı tıklayın.

Los Angeles Dil Okulları  Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Los Angeles Dil Okullarına örnek vermek gerekirse;

1)Kaplan Dil Okulları –  Los Angeles
2)EC Dil Okulları – Los Angeles
3)Embassy Dil Okulları –  Los Angeles

Los Angeles Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Şimdi Ara
Haritada Bul