San Diego

San Diego Dil Okulları Amerika Birleşik Devletleri içerisinde dil eğitimi için popüler olan okullardır. San Diego Amerika’nın en büyük 8. ve California eyaletnin de en büyük 2. şehridir. Şehir çok güzel doğası , 4 mevsim güzel ,ılıman ve güneşli iklimiyle çok beğenilen bir şehirdir. Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki lakabı “The Finest City”  yani “en güzel şehir” dir. Şehir Meksika sınırında ve Pasifik Okyanusu (Büyük Okyanus) kenarında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nn güneybatısında yer almaktadır. Amerikan Deniz  Kuvvetlerinin Pasifik Filosu ve Komuta merkezi San Diego’da yer almaktadır. Güzel İklimi , Meksika’ya yakınlığı ve diğer büyük şehirlere  yakınlığı turizmde öne çıkmasını sağlamıştır. Şehire her sene milyonlarca turist gelmektedir. Şehir ekonomisinde turizm bu nedenle çok önemli bir yer almaktadır. Old Town , Gaslamp Quarter, San Diego Bay ,Mission Beach Boardwalk, Pacific Beach, USS Midway Museum , San Diego Zoo, Seaworld, Balboa Park, La Jolla, Little İtaly turistlerin görmek için geldiği bazı yerlerdir. Şehir Los Angeles’a 2 saat , Las Vegas’a da yaklaşık 4 saat araç mesafesindedir. Çevresinde ünlü Orange County de bulunmaktadır. Orange County içerisinde Disneyland, Newport Beach, Huntington Beach gibi ünlü turistik lokasyonları da bulundurmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü turistik Meksika şehri olan Tijuana San Diego’ya yaklaşık 30 km mesafededir. Oldukça yakın olan bu yere günübirlik geziler yapılabilmektedir. Pasaportunuzda geçerli ve süresi geçmemiş Amerikan vizeniz ile Meksika’ya vize almadan girebilirsiniz. San Diego şehir merkezinde toplu ulaşım ortalama üzerindedir. Amerika genelinde araba sahip oranının çok yüksek oluşuyla beraber toplu taşıma kullanımı azdır. Bu da toplu taşıma seferlerinin Türkiye’ye göre daha seyrek olmasına neden olmaktadır.

Birçok öğrenci için San Diego Dil Okulları ideal olacaktır. Amerika içerisinde en güzel iklime sahip olduğu söylenen bu şehirde neredeyse her türlü aktivite yapılabilmektedir. Oldukça güzel sahillere sahip şehirde alışveriş ve gece hayatı da zengindir. Özellikle Meksika mutfağının gerçek tatlarını deneyebilirsiniz. Dil Okulları şehir merkezinde bulunmaktadır. San Diego Dil Okulları ın sunduğu apart yurtlar da şehir merkezinde olmaktadır. Aile yanı konaklamalar ise okula yakın veya toplu taşımanın kolay sağlandığı yerlerde olmaktadır. Bu bölgedeki insanların sıcak kanlılığı nedeniyle Aile yanı konaklamalarda memnuniyet oranı yüksektir. Ulaşımın kolay sağlanması , konaklama menuniyeti , dil okullarının kalitesi, sosyal hayatın çeşitliliği, iklimin güzelliği, doğal güzellikleri düşündüğümüzde öğrencilerin memnuniyet ortalamasının en yüksek olduğu şehirlerden biridir San Diego. Boş günlerinde Los Angeles ve çevresini ayrıca Las Vegas’ı gezme imkanını da kattığımızda memnuniyetin neden yüksek olduğunu anlamamız zor olmayacaktır. Diğer Amerikan şehirlerindeki dil okullarının detayları için burayı tıklayın.

San Diego’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Ancak Türkiye’den diğer Amerikan şehirlerine direk uçuş bulunabilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın bazı şehirlerinden San Diego’ya direk uçuş bulunmaktadır. Tek aktarma ile kolayca San Diego’ya ulaşılabilinir.

San Diego Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. San Diego’da bulunan bazı dil okulları aşağıda listelenmiştir;

1)Kaplan Dil Okulları –  San Diego
2)EC Dil Okulları – San Diego
3)Embassy Dil Okulları – San Diego
4)Stafford House – San Diego
5) LSI Dil Okulları – San Diego

San Diego Dil Okulları fiyat listesi için burayı tıklayın.

.

 

Şimdi Ara
Haritada Bul