Torbay Dil Okulları

Torbay Dil Okulları farlı bölgelerde dil eğitimi almak isteyenler için iyi bir alternatif durumundadır. Torbay ; Torquay , Paignton ve Brixham kasabalarından oluşan bölgeye verilen isimdir. Bu kasabalar Torbay şehrini oluşturmaktadır. Torbay Şehrinin nüfusu 130.000 civarındadır. Bu Bölge İngiltere’nin güney batı bölgesindedir. Torbay İngilterenin en sıcak bölglerinden biridir. Uzun kumsalları , canlı gece hayatı , kafeleri, alışveriş mağazları , müzeleri ,eğlence ve su parkları ile oldukça hareketli ve sosyal bir şehirdir.

Torbay şehri yarı tropik bahçeler , marinalarda bulunan lüks yatlar, sahil bölgelerinde bulunan lüks yapılar , güneşli ılıman iklimi, boylu boyunca uzanan sahilleri ve sahip olunan güzel koylar nedeniyle İngiliz Rivierası olarak da adlandırılır. Etrafınızdaki canlı , güzel doğası birçok insanı da buraya çekmektedir. Fazla olmayan nüfusa ciddi sayıda öğrenci nüfusu da eklenmektedir. Birçok öğrenci üniversitelerde ya da Torbay Dil Okulları nda öğrenim görmek için buraya gelmektedir. Öğrenci ve turist yoğunluğu , şehirdeki hareketliliği de arttırmıştır. Tüm sene boyunca devam eden etkinlik ve festivaller olmaktadır. Özellikle yaz döneminde etkinlik sayısı oldukça artmaktadır. Klasik İngiliz sahil kenti havasını taşıyan bu şehirde , turistik Akdeniz Kenti havası da bulunmaktadır. Nüfusun büyük çoğunluğu yerli halktan oluşması sebebiyle aksan konusunda oldukça olumlu bir durum oluşmaktadır.

Ulaşım:
Londra’ya 2.5 – 3 saat mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Bath , Salisbury  Stonehenge gibi yerlere de yakındır. Tüm kıyı bölgesine ulaşımı oldukça kolaydır. Şehir merkezinde ulaşım kolaydır. Merkezde görülecek yerlerin çoğunluğu yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma da belirli seviyenin üzerindedir.

İklim:
Güneşli gün sayısı İngiltere ortalamasının oldukça üzerindedir. Yaz dönemi ortalama sıcaklığı 23-24 derece iken kış döneminde ortalama sıcaklık 3-4 derecedir. Yağış oranı İngiltere’ye göre az olsa da yine de İngiltere şehri olduğunu unutmamak lazım. Yine de Akdeniz iklimine en yakın İngiliz şehrinin Torbay olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Gezilecek Yerler:
İngiltere içersinde en gözde turistik yerlerden biridir bu şehir. Babbacombe Model Village, Kents Cavern, Bygones, Babbacombe, Inner Harbour, Cockington, Southwest Coast Path, Meadfoot Beach, Torquay Dinosaur World, Princes Theatre, Torquay Museum, Paignton Beach, Paignton Pier, Victoria Park, Preston Sands, Brixham Harbour, Berry Head Nature Reserve, Breakwater Beach, Brixham Heritage Museum, gibi birçok turistik alan bulunmaktadır.

Torbay Dil Okulları genellikle kasabaların merkezlerinde bulunmaktadır. Konaklamalar da bulunan kasabanın merkezine yakın olmaktadır. Şehir merkezleri sahile oldukça yakın kurulur. Bu sayede öğrenciler sahilin sağladığı avantajlara da oldukça yakın olacaklardır. Toplu ulaşımın iyi olması ve mesafelerin yakın olması sebebiyle ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. En yüksek menuniyet oranlarından biri Torbay Dil Okulları nda sağlanmaktadır. Torbay dışındaki İngiltere Dil Okulları için burayı tıklayın.

Torbay Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Torbay Dil Okulları için 2 örnek verebiliriz;

1)Kaplan Dil Okulları
2)LAL Language Centers

Torbay Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul