Washington DC Dil Okulları

Washington DC Dil Okulları da diğer Amerikan şehirlerindeki okullar gibi popülerdir. Washington Dc Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir.  Konum olarak Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında kalmıştır ancak herhangi bir eyalete bağlı değildir. District of Columbia adı verilen, direk federal devlete bağlı bir bölgedir. Şehrin ismindeki DC de  District of Columbia dan gelmektedir. Washington DC herhangi bir eyalete bağlı olmamakla beraber kendisi de eyalet olarak geçmemektedir. Diğer eyaletlerin sahip olduğu vali ve senatöre bu bölge sahip değildir. Şehirde belediye başkanı vardır ve şehri o yönetmektedir.

Şehirde çalışan nüfusun büyük çoğunluğu Maryland ve Virginia eyaletlerinin Washington Dc’ye yakın bölgelerinde yaşamaktadır.  . Amerika’nın en ünlü ve turistik sahil şehirlerinden ikisi bu eyaletlerdedir ( Ocean City,MD – Virginia Beach,VA).  Yaz aylarında Virginia ve Maryland eyaletlerinde bulunan sahil bölgelerine gidebilirsiniz.

Ulaşım:
Türkiye’den THY ile direk uçuş sayesinde aktarmasız şekilde Washington Dc ye ulaşabilirsiniz. Avrupadan da direk uçuşlar olduğunu gözönüne alırsak , en fazla 1 aktarma ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bölge içerisinde zaman zaman trafik olabilmektedir. İş başlangıç ve Çıkış saatlerinde  trafik yaşanmaktadır. Özellikle I-95 otoyolunun bağlantı yollarında ciddi trafik olmaktadır. Şehir içerisindeki en sağlıklı ulaşım kaynağı metro sistemidir. Metro dışında otobüs sistemleri gelişmiştir.  Eğer Maryland ya da Virginia eyaletlerine gidecekseniz otomobil ile ulaşım en kolay seçenek olacaktır.

İklim:
Şehrin iklimi Türkiye iklimine benzemektedir. 4 mevsimi yaşayabilirsiniz. Yaz ayları sıcak olmaktadır.Az da olsa yağış almaktadır. Ancak genel olarak yaz ayları sıcak ve güneşli geçmektedir. Kış aylarında da hava ortalama 3-4 derece olup özellikle Aralık-Ocak aylarında yoğun kar yağışı yaşanabilir.

Gezilecek Yerler:
Şehir doğu sahili turistik rotaların içinde yer alır ve her sene milyonlarca turist çeker. Lincoln Anıtı , Kore Savaşı Anıtı , Vietnam Şehitleri Anıtı, 2. Dünya Savaşı Anıtı , Roosevelt Anıtı, National Mall, Jefferson Anıtı, Martin Luther King Anıtı, Washington Monument,  Us Capitol, Beyaz Saray ve çeşitli müzeler şehirdeki turist çeken noktalardan. Özellikle Amerikan tarihi açısından önemli bir turizm merkezidir. Amerika’nın en büyük ve önemli şehirlerine birkaç saatlik araba mesafesindedir. New York , Philadelphia , Baltimore  gibi şehirlere kolayca ulaşabilirsiniz.  Bölgeye diğer şehirlerden uçak ,tren ya da otobüs ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ya da araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Washinton DC Dil Okulları doğu kıyısındaki bu önemli şehirde şubeye sahiptirler. Lokasyon ve kültürel olarak oldukça avantajlı bir bölge olduğu için, öğrencilerin memnuniyeti artmaktadır. Birçok yabancı kültüre ve göçmene sahip olmasına rağmen düzgün aksan ile ingilizce konuşabilinecek yerlerdendir. Her kültürün mutfağı kolayca bulunabilmektedir. Çevre bölgeler Türk restaurantları ve marketleri de mevcuttur.

Washington DC şehir merkezinde birçok sosyal aktivite mevcuttur. Yalnızca metro ve diğer toplu ulaşım kullanılarak alışveriş merkezlerine , restaurantlara, cafelere , barlara kolayca ulaşılabilir. Washington DC Dil Okulları konaklamaları büyük oranda şehir merkezi çevresinde olacağı içn toplu taşıma sizin için yeterli olacaktır. Birçok sosyal aktiviteye de çok yakın olacaksınız bu sayede.   Amerika içerisindeki diğer şehirlerdeki okullara ulaşmak için tıklayın.

Washington DC Dil Okulları  Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır.Washington DC Dil Okullarına en iyi iki örnek ;

1) Kaplan Dil Okulları
2) EC Dil Okulları

Washington DC Dil Okulları fiyat bilgisi için tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul