Auckland Dil Okulları

Auckland Dil Okulları alternatif ingilizce dil okulu arayanlar için biçilmiş kaftandır. Volkanik alan üzerine kurulu bir yerleşim merkezi olan Auckland, yemyeşil parkları, geniş kumsalları, limanları, alışveriş yerleri ve eğlence hayatı ile Yeni Zelanda’nın en gelişmiş şehridir. Nüfusu 1.3 milyon civarındadır. Yeni Zelanda’nın en büyük kentidir. Yaklaşık Yeni Zelanda nüfusunun 4’te 1’i Auckland ‘da yaşamaktadır.

Auckland’ın kuzey ve güney sahillerinde, 250 kilometre uzunluğundaki Hauraki Körfezi uzanmaktadır. “Yelkenliler Şehri” olarak da ün salan Auckland, dünyadaki en büyük yatçılık yarışması olarak bilinen Amerikan Kupası’na ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde dinlendirici, sakin bir atmosfer hakimdir. Auckland yıllardır dünyadaki en yaşanılası şehirler sıralamasında ilk 3’te yer almaktadır.Çoğunluğunda da birincidir.  Eşsiz plajları, subtropikal ormanları, müzeleri, festivalleri ve kültürel etkinlikleri ile Auckland geniş bir turizm yelpazesi oluşturur.

Şehrin kültürel ve sanatsal etkinlikleri, Avrupa ve Polinezya kültürünün bir sentezi olarak meydana gelmiştir. Auckland’ın mevcut yerel kültüründe, dünyanın en kalabalık Polinezyalı nüfusunu barındırıyor olmasının önemli bir yeri vardır. Şehirde birçok müzede, Fiji ve Polinezya’dan göç etmiş Yeni Zelanda yerlileri olan Maoriler’in kültürlerine ilişkin eserler sergilenmektedir. Auckland’ın en ünlü caddesi, Queen Caddesi’dir. Caddede birçok restoran, mağaza, kafe ve barlar yer alır. Queen Caddesi’nin sahil tarafında ise gece hayatıyla ünlü Viaduct Harbour bulunmaktadır. Viaduct’un karşısında ise “Devenport” bölgesi yer alır. Kolonyal mimari özelliklerini taşıyan binaları, bar ve cafeleri ile muazzam bir estetik anlayışı sunan Devenport’tan Auckland manzarasını izlemek mümkündür.

Ulaşım:
Şehrin ulaşım ağı oldukça gelişmitir. Vapur, raylı sistem , otobüs gibi birçok imkan bulunmaktadır. Birçok şehirden farklı olarak Aucklan içerisinde ulaşımda en iyi yollardan biri vapurdur. Auckland merkezinin dışında oturuyorsanız vapur seferlerine ihtiyaç duyacabilirsiniz. Bunun dışında Yeni Zelanda’da araba almak kolay ve ucuzdur. 2. el asya arabaları vergisiz şekilde ülkeye sokulabildiği için , 2. el araba piyasası oldukça ucuzdur.

İklim:
Auckland İklimi subtropikal iklimdir. Yıl boyu yağış alabillir. Yaz ayları sıcak ve nemli geçer. Kış ayları ise ılık ve yağışlıdır. Güney yarım kürede bulunması sebebiyle yaz aylarını Aralık – Şubat döneminde , kış aylarını da Haziran – Ağustos döneminde yaşar. Özellikle yaz aylarında mutlaka güneş gözlüğü ve yüksek faktörlü güneş kremi ile gezmelisiniz.

Gezilecek Yerler:
Auckland ve Yeni Zelanda oldukça turistik yerdir. Tüm dünyadan bu şehre milyonlarca turist gelmektedir. Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi filmlerinin Yeni Zelanda da çekilmiş olmasından dolayı Aucland’a geldiğinizde bu filmlerle ilgili birçok şeyi göreceksiniz. Bu filmlerin fanıysanız sizin için oldukça keyifli deneyim olacağını söylemek lazım. Auckland’ı ziyaret etmek isteyenlerin görmeleri gereken başlıca yerler; Tiritiri Matangi Island, Sky Tower, Waiheke Island, Cornwall Park, Mount Eden, Devonport, Viaduct Harbour, One Tree Hill, North Head Historic Reserve, Takapuna Beach, Kelly Tarlton’s Sea Life Aquarium, Fullers, Ferries, Parnell, Queen Street, St. Patrick’s Cathedral, Auckland Harbour, Auckland Harbour Bridge, Titirangi, Vulcan Lane ‘dir.

Auckland Dil Okulları için gelen öğrenciler oldukça mutlu ayrılmaktadır. Auckland Dil Okulları hem kaliteli eğitimleriyle hem de şehrin sunduğu kaliteli yaşam ile öne çıkmaktadır. Bu ülkeye girdiğiniz andan itibaren zaten herşey sizin için olumlu olmaya başlayacaktır. Şehir ve ülke yabancılara karşı oldukça hoşgörülü ve sıcakkanlıdır. Auckland şehir merkezine yoğunlaşmış Auckland Dil Okulları‘nın konaklamaları da şehir merkezi civarında olmaktadır. Aile yanı konaklama dışında birçok alternatifiniz olacaktır. Zaten dünyanın en yaşanılası şehirlerinden birinde kaliteli okullarda eğitim aldığınızda memnuniyet oranının yüksek olması oldukça doğaldır. Yeni Zelanda dışında ve Yeni Zelanda’ya yakın Avustralya Dil Okulları için bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayın.

Auckland Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Auckland Dil Okullarına en güzel örnek Embassy Dil Okulları‘dır.

Auckland Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul