Barcelona Dil Okulları

Barcelona Dil Okulları İspanyolca eğitim için kaliteli bir alternatif isteyenler için idealdir. Katalonya Özerk bölgesinin merkezi ve İspanya’nın en büyük 2. kentidir. İspanya’nın kuzeydoğusunda , Fransa sınırına yakın yerde bulunmaktadır. Şehir merkezi nüfusu yaklaşık 1.5 milyon , metropolitan bölge nüfusu ise 3.3 milyon’dur. AB içerisindeki en büyük 6. büyük şehirdir. Tarih boyunca yerleşime sahip kent olan Barcelona, Roma , Vizigot , Endülüs Emevi , Aragon , Katalon ve İspanyol kültürlerine ev sahipliği yapmıştır. Şehirde tüm bu kültürlere ait özellikler ve mimarilere rastlanabilmektedir.

Madrid’den sonra en güçlü ekonomi Barcelona’da bulunmaktadır. Finans , Ticaret , Deniz yolu taşımacılığı , Sanayi ve Turizm en önde gelen sektörlerdir. Madrid’le beraber İspanya ekonomisinin en önemli şehridir. Katalonya içerisindeki sanayi üretiminin büyük çoğunluğu Barcelona çevresinde yer almaktadır. Otomobil , Kozmetik , Kimyasal madde, İla. ve ağır makine başlıca sanayi üretimleridir. Bunların dışında birçok finans kuruluşunun faaliyeti ve borsanın varlığı Finans alanında Barcelona’nın önemi arttırmıştır. Bunların hepsinin dışında turizm sektörü de oldukça önemlidir kent için. İspanya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir.  Barcelona Limanı, İspanya’nın Akdeniz kıyısındaki en önemli limanıdır.

Barcelona mimarisi dünya çapında beğeni kazanmıştır. Picasso , Miro , Dali ve Gaudi’nin bu şehirde yaşamış ve sanatsal faaliyetlerini burada yürütmesi sonucunda şehre büyülü bir hava katılmıştır. 1900 lerden kalma ızgara şehir planı hala geçerlidir ve oldukça ilgi çekmektedir. Sanatsal ve kültürel açıdan oldukça zengin olan kent , gelen ziyaretçiler tarafından çok beğenilmektedir. Şehir yaşamı sakin olmakla beraber sosyal açıdan da çok canlıdır. Yı boyunca etkinlik ve festival bulnmaktadır.

Ulaşım:
Barcelona şehrine tüm dünyadan ulaşım sağlanabilmektedir. İspanya ve Fransa’dan tren ve kara yolu ile kolayca ulaşılabilmektedir. Şehir içi toplu ulaşım çok gelişmiştir. Şehirde banliyö tren , metro , otobüs gibi toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edilmektedir. Tüm şehre bu toplu ulaşım araçlarıyla ulaşmak mümkündür. Bunların dışında taksi ve bisiklet kullanımı da yaygındır. Sadece gündüz değil geceleri de otobüsle seyahat edilebilmektedir.

İklim:
Barcelona’da Akdeniz İklimi görülmektedir. Kışları ılık ve nemli geömektedir. Bazı soğuk günler yaşansa da havalar çok soğuk olmayacaktır. Yaz ayları da sıcak olmaktadır. Hafif nemli olmakla beraber yazın genelinde hava güneşli olmaktadır. Barcelona şehrinde en çok yağış kış mevsiminde ve onun arkasından yaz mevsiminde yağmaktadır. Bahar ayları oldukça kurak olmaktadır. Bahar ayları hem ılık hem de kurak geçmektedir.İklim dolayısıyla en tercih edilen aylar bahar aylarıdır.

Gezilecek Yerler:
Dünyanın en gözde turistik şehirlerinden biri olan Barcelona’ya tüm dünyadan milyonlarca kişi gelmektedir. Kutsal Aile Bazilikası, Casa Batllo, Palau de la Musica Orfeo Catala, Gothic Quarter, Camp Nou, St. Mary of the Sea Katedrali, Magic Fountain, La Pedrera, St. Josep La Boqueria, Guell Sarayı, Guell Park, Sant Pau Recinte Modernista, Museu Nacional d’Art de Catalunya, Passeig de Gracia, El Born, CosmoCaixa Barcelona, Tibidabo, Barcelona Cathedral, Parc dela Ciutadella, Parc de Montjuic gibi daha birçok turistik yer bulunmaktadır.

Barcelona Dil Okulları dünyanın en güzel şehirlerinin birinde , sosyal , sanatsal, kültürel açıdan zengin bir yaşam vaad eder. Ulaşım kolaylığı , eğitim kalitesi , spor aktivite olanaklarının çokluğu da öğrenciler için oldukça avantaj sağlamaktadır. Barcelona Dil Okulları ile ilgili verilecek en iyi örnekler ;
1)Don Quijote
2)Enforex ‘dir.

Barcelona Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul