Berlin Dil Okulları

Berlin Dil Okulları Almanca öğrenmek için en iyi alternatif sayılabilir. Tarihi dokusu ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklarıyla Avrupa’nın bohem ruhu Berlin, Almanya ’nın başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin kuzeydoğu tarafında bulunan şehrin merkezinin nüfusu 3.5 milyon civarındadır ve Berlin eyaletinin toplam nüfusu da 6 milyon civarındadır. Dünyanın en gelişmiş devletlerinden biri olan Almanya’nın başkenti olan Berlin dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Berlin bir eyalet – kenttir. Hem Almanya’nın hem de Avrupa’nın önde gelen kültürel ve politik başkentlerinden birisidir. Ülkenin geçirdiği ağır savaşlardan başkent olarak nasibini alan Berlin savaşların ağır tahribatlarını kısa sürede atlatmayı başarabilmiştir. 1990 yılına kadar Berlin Doğu ve Batı olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Bu şehri Berlin Duvarı adı verilen bir duvar ikiye ayırmıştır. Günümüzde bu duvara Utanç Duvarı da denmektedir . Duvar 1990 yılında yıkılarak sadece küçük bir kısmı tarihi müze gibi saklanmaktadır.

Günümüzde şehir çok kültürlü ve toleranslı yapısı, hareketli gece hayatı, sayısız müzesi ve sanat galerisi ile her yıl binlerce turistin gözde destinasyonlarından birisi olmaktadır. Ayrıca Alman şehir planlamacılığının mükemmel bir örneği olarak Berlin çok düzenlidir. Ayrıca Berlin dünyanın en yeşil ve temiz şehirlerinden birisidir. Şehirde dolaşırken kendinizi bir anda ormanda geziyormuş gibi hissedebilirsiniz. Oldukça canlı bir hayatı bulunan Berlin’de insanların arayıp da bulamaycağı şeylerin sayısı oldukça azdır. Kozmopolit yapıya sahip olan bu kentte birçok kültürü tanıyabilir, dünya mutfaklarını tadabilirsiniz. Berlin Dil Okulları da bu kozmopolit yapıya destek vermektedir. Her sene binlerce yabancıöğrenci şehire eğitim için gelmektedir.

Ulaşım:
Başkent olmasına rağmen nüfusu fazla oranda artmamıştır ve şehir içerisinde ulaşım oldukça rahattır. Şehirde bir noktadan bir noktaya toplu taşımayla gitmek çok kolaydır ve şehir sakinleri yaygın olarak bisiklet de kullanmaktadır. Gelişmiş raylı sistemi , neredeyse her noktaya ulaşan otobüs seferleri ile toplu taşıma çok iyi seviyededir. Diğer kentlere ve eyaletlere ulaşım da oldukça kolaydır. Tren, otobüs ve Uçak seferleri oldukça sık ve hızlıdır.

İklim:
Berlin İklimi yıl boyunca yağış alabilen bir iklimdir. Yaz Aylarında ortalama sıcaklık 19 derecedir. Bu da yaz Aylarında serin günler yaşanabildiğini göstermektedir. En sıcak aylar Temmuz-Ağuston ayrlarıdır. En soğuk Aylar da Aralık -Ocak Aylarıdır. Berlin Dil Okulları‘na yaz aylarında gidiyor bile olsanız yanınızda uzun kollu kıyafetler bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Gezilecek Yerler:
Berlin Almanya içerisindeki en popüler turistik şehirlerin başında gelir. Bradenburg Kapısı, Berlin Duvarı Anıtı, Museum Island, Gendarmenmarkt, Alman Tarihi Müzesi, Berlin Katedrali, Meues Museum, Victory Column, Trep Tower Park, Tiergarten gibi birçok turistik yere sahiptir. Şehirde tarihin izlerini kolayca hissedebilirsiniz; ancak Berlin’in günümüz yaşam şekline uygun, teknolojik bir metropol olduğunu da söylemeliyiz.


Berlin Dil Okulları
; Berlin şehrinin gelişmiş ulaşım ağı , kozmopolit yapısı, Almanya’nın en büyük ve Avrupa’nın en büyük metropollerinden olması, düzenli şehir yapılaşması , canlı sosyal hayatı ile cezbedici konumdadır. Berlin Dil Okulları oldukça memnuniyet oranı yüksek okullardır. Berlin Dışındaki Almanya dil okullarıni incelemek için burayı tıklayın.

Berlin Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul