Brisbane Dil Okulları

Brisbane Dil Okulları Avustralya içersindeki en popüler okullar arasındadır. Brisbane, Queensland eyaletinin başkentidir. Avustralya’nın  en büyük üçüncü şehridir. Brisbane metropolitan bölgesi nüsufu yaklaşık 2.4 milyondur. Brisbane şehri eski bir şehirdir. İlk zamanlarında mahkumların cezalandırılmasında kullanılan şehir daha sonraları liman ve ticaret kenti olması için çalışmalara başlamıştır. Dönemin New South Wales valisi Sir Thomas Brisbane ‘in bu şehrin liman ve ticaret kenti olması için çabaları çoktur. Bu nedenden ötürü Bu şehre ve hemen kenarındaki nehre Brisbane ismi verilmiştir. O dönemlerde Brisbane ve Queensland  New South Wales ‘e bağlıydı. Queensland 1859 yılında New South Wales’den ayrılmış ve başkent olarak da Brisbane seçilmiştir.

Brisbane Gold Coast ve diğer sahil bölgeleriyle birleşik yapısıyla oldukça turistik bir şehir olmuştur. İklimi ve sahilleri ile tüm dünyada oldukça ünlenmiştir. Özellikle Japonlar arasında oldukça popülerdir. Birçok turist ve turizm yatırımcısı çekmektedir. Ekonominin temeli de turizmdir. Bunun dışında ticaret, liman ve neredeyse tüm sektörler burada bulunmaktadır. Sıcak iklimi ve ünlü kumsallara yakınlığı ile birçok turist çeken Brisbane’da tüm sene aktivite ve festivaller olmaktadır. Eğlence hayatı da oldukça gelişmiştir. Aklınıza gelebilecek her türlü eğlence çeşidini burada bulabilirsiniz. Cadde ve sokakları canlıdır. Alışveriş için de birçok fırsat bulunmaktadır.

Ulaşım:
Brisbane Avustralya’nın en büyük kentlerinden biri olması sebebiyle uluslararası uçuşlar oldukça sık olmaktadır. Ülke içi ulaşım da tren , uçak ya da karayolu taşıtları ile gerçekleştirilebilmektedir. Şehir içi ulaşımı da gelişmiş durumda olan Brisbane’da otobüs,tren, taksi,bisiklet gibi ulaşım araçlarıyla seyahat oldukça kolaydır. Otobüs seferleri sık ve güzergah sayısı çoktur. 11 adet tren hattı bulunmaktadır. Bu hatlarla beraber Brisbane metropolitan bölge ve çevre şehirler dahil olmak üzere neredeyse her noktaya ulaşılabilmektedir. Bu iki yoğun ulaşım aracının dışında alternatif isteyenler için, bisiklet, motorsiklet, taksi gibi ulaşım araçları da kullanılmaktadır.

İklim:
Brisbane iklimi astropikal ve tropikal iklimdir. Yıl boyunca 300 den fazla güneşli gün yaşanmaktadır. Tropikal iklim özelliği olarak en çok yağış yaz mevsiminde olmaktadır. En yağışlı ay da Ocak ayıdır. Kış ayları ise ılık ve güneşli olmaktadır. Tüm sene sıcaklık farkları oldukça düşüktür. Bu sayede bütün sene benzer iklim yaşanmaktadır. Tüm sene sıcaklıklar genellikle 15-25 derece arasında geçmektedir. Yaz aylarında bazı günler 30 dereceyi aşan sıcaklıklar görülebilmektedir. Kış sıcaklıkları da 15-20 derece arasında olabilmektedir.

Gezilecek Yerler:
Brisbane tüm sene boyunca turist çekmektedir. Avustralya’nın en turistik noktalarından biridir. CityCat Ferry, Lone Pine Koala Sanctuary, Roma Street Parkland, City Hopper, The Brisbane River, Mount Coot-tha Lookout, Brisbane Botanic Gardens Mt. Coot-tha, Gallery of Modern Art, City Botanic Gardens, Story Bridge Adventure Climb, City Hall, State Library Of Queensland, Boggo Road Gaol, Eat Street Northshore, New Farm Park, Eagle Street Pier, Kangaroo Point Cliffs Park, Story Bridge, Brisbane Powerhouse, Wheel of Brisbane, St. Helena Island gibi birçok turistik yer ve atraksiyon vardır.

Brisbane Dil Okulları güzel tropikal iklimi , muhteşem plajları , gelişmiş ve büyük bir şehir hayatının yanında kalşteli eğitimiyle de oldukça talep gören yerlerdendir. Ulaşımın da oldukça iyi olması ile beraber hayat daha da kolay hale gelmektedir. Buraya gelen öğrenciler oldukça memnun şekilde geri dönmektedir. Brisbane Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız okullara en iyi örnek LSI Dil Okulları‘dır.

Avustralya içerisindeki diğer dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Brisbane Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul