Calgary Dil Okulları

Calgary Dil Okulları farklı alternatifler aryanlar için oldukça ilginç bir seçenek olabilir.  Yurt Dışı Dil Eğitimi için Kanada’yı düşünen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden bir diğeri  Calgary’dir. Calgary Rocky Dağlarının eteklerine kurulmuş ve elit insanların yaşadığı ve her yıl milyonlarca turistin akın ettiği kozmopolit bir şehirdir.

Kanada’nın en zengin şehri olan Calgary 1.1 Milyon nüfusu ile Alberta eyaletinin en büyük ikinci şehridir. Calgary Kanada’nın oldukça temiz ve güvenilir şehirlerinden biridir. Ayrıca şehir  oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir. Calgary Rocky Dağlarına ulaşmak için yalnızca bir geçiş kapısı değil,  şehir olarakta bir çok önemli turistlik yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Calgary mükemmel restoranları, birbirinden farklı müzeleri , kış sporları, hayvanat bahçeleri ve  alış veriş merkezleri ile ilginizi mutlaka çekebilecek bir çok şey bulabileceğiniz harika bir şehirdir.

Calgary’nin Kanada’nın en zengin bölgesi olmasının nedeni 1900’lerde arap ülkelerine uygulanan petrol ambargosu sonrasında ‘petrol patlaması’ yapması en büyük etken olarak gösterilebilir. Bu olay sonrasında dünyanın dört bir yanından gelen insanlar Calgary şehrine yerleşmeye başlamıştır.

Ulaşım:
Calgary şehrine gerek demiryolu ile gerekse havayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Şehir içi ulaşım ağı ise oldukça gelişmiştir. Raylı sistem en güvenilir ulaşım ağıdır. Bunun yanında otobüs seferleri de oldukça iyi durumdadır. Bunların dışında bisiklet, taksi gibi diğer ulaşım alternatifleriyle, Calgary şehrinde ulaşım çok kolaydır.

İklim:
İklim açısından da bir hayli meşhur olan Calgary şehri Rocky Dağlarının kar altında kalmasına rağmen şehir, yılın ortalama 300 günü güneş almaktadır. Yağmur ise genellikle bahar aylarında görülmektedir.

Gezilecek Yerler:
Calary şehri hersene milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Spruce Meadows, Heritage Park Historical Village, Fish Creek Provincial Park, Big Rock Brewery, Calgary Stampede, The Calgary Zoo, Prensin Adası Parkı, Bow River, Glenbow Museum, Calgary Pathway System, Calgary Tower, Stephen Avenue Walk, Conversation Sculpture gibi yerler bu ziyaretçiler için ilgi noktalarıdır.

 

Dil Okulu Eğitiminizi Calgary şehrinde almayı düşünen öğrenciler için ders programları dışında şehirde yapabilecekleri  bir çok aktivite imkanı bulunmaktadır. Kış sporları, Hayvanat Bahçeleri, büyük AVM’leri  ilgilinizi çekebilecek birbirinden farklı bir çok müzelerin yanı sıra; Calgary şehir merkezinde bulunan her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği 191 metre yüksekliğindeki Gözetleme Kulesi (Calgary Tower), yine her yıl düzenli olarak binlerce öğrenci ve turtistin akınına uğrayan Telus Bilim Dünyası( Telus World of Science)  ve şehir merkezinden sadece 5 dakika uzaklıkta bulunan Prehistorik Park, Botanik Bahçesi ve Hayvanat Bahçesi mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kanada’nın Calgary şehrinde Dil Eğitimi almak isteyen bazı öğrencileri hoşlarına gidebilecek bir sürpriz beklemektedir. 1.1 Milyonluk nüfusu ile Alberta eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Calgary, en temiz ve güvenilir bölgelerden bir tanesidir.

Calgary Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız dil okulumuz;

Calgary Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul