Cape Town Dil Okulları

Cape Town Dil Okulları İngilizce öğrenmek için oldukça ilginç ve güzel alternatiftir. Güney Afrika’nın tam güneybatı ucunda yer alan şehir Atlas ve Hint okyanuslarının da birleştiği noktada yer almaktadır ve “Western Cape” olarak da bilinmektedir. İlk görüldüğünde bir Avrupa şehrini andıran Cape Town’ın haritadaki siluetini Masa Dağları çevrelemektedir.Avrupa kıtasına en uzak noktada bulunan ve iki okyanusu birleştiren Cape Town ülkenin yasama görevinin yürütüldüğü yerdir. Buna ithafen Cape Town için “Sadece yasamanın değil, yaşamanın da yapıldığı şehir” benzetmesi yapılır. Güney Afrika’nın en fazla nüfusa sahip ikinci şehri olan Cape Town Portekizli gezgin Bartolomeu Dias tarafından keşfedilmiş ve kıtadaki ilk Avrupa yerleşim bölgesi olmuştur. Cape Town şehir merkezi nüfusu yaklaşık 450.000’dir. Metropol nğfusu ise 3.5 miyondur. Cape Town Şehri İngiliz ve Holland kültürleriyle harmanlanmıştır. Şehirde 1 milyona yakın müslüman yaşamaktadır.

Cape Town şehri doğal güzellikleri ile ünlüdür. Güzel sahilleri, bahçeleri, parkları ve çevredeki ulusal parklar ile oldukça ilgi çekicidir. Şehirde sosya hayat oldukça canlıdır. Şehri merkezinde barlar, kafeler, restaurantlar, sanatsal aktiviteler oldukça fazladır. Eğlence hayatı çok canlıdır. 3 üniversitesi ve Cape Town Dil Okulları ile öğrenci nüfusu oldukça fazladır. Öğrencilerin ve turistlerin varlığı şehir hayaının canlılığını iyice arttırmakadır.

Cape Town doğal güzelliklerinin yanısıra gettolarındaki yoksul hayat ve suç oranıyla da tanınmaktadır. Bu suç oranı genel olarak şehir içinde  gerçekleşmektedir ve yabancılara karşı yapılan suçlar oldukça azdır. Bu da Cape Town için ilginç ve öğrenciler için olumu bir şeydir.

Ulaşım:
Cape Town’da topu ulaşım oldukça gelişmiştir. Birçok insan dolmuşları kullanmaktadır. Ayrıca taksi kullanımı da oldukça yüksektir. Bu ülkede taksi ücretleri de ucuzdur. Bunların dışında büyük şehirlerin olmazsa olmazı metro sistemi de yeterince gelişmiştir. Ayrıca banliyö trenlerle de yolculuk yapabilirsiniz. Genelde İngiltere’de bulunan çift katlı otobüslere Cape Town’da da rastlayabilirsiniz. Bunca ucuz ve çok ulaşım alternatifi ile , Cape Town’da ulaiım sizin için sorun olmayacaktır.

İklim:
İklim olarak sene boyu Akdeniz iklimine yakın bir iklimi vardır. Yaz Ayları Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Ancak Kış Ayları Akdeniz iklimine nazaran daha sıcak ve ılıman geçmektedir. Bazı kıi günlerinin 30 dereceye yaklaştığı görülmektedir. Cape Town Güney yarım kürede olduğundan yaz ayları Kasım – Şubat aylarıdır. En yoğun mevsimi de yaz mevsimi yani Kasım-Şubat aylarıdır.

Gezilecek Yerler:
Her sene milyonlarca turist ağırlayan Cape Town’da birçok turistik ve atraksiyon bulunmaktadır. Table Mountain, Newlands, Cape Point Nature Reserve, Lions Head, Victoria ve Alfred  Dock, Boulder’s Beach, Signal Hill, Clifton Beaches, Old Biscuit Mill, Bay Harbour Market , Robben Island, Long Street gibi yerler turistler tarafından çok ziyaret edilmektedir.

Cape Town Dil Okulları‘na gelen öğrenciler canlı ve gelişmiş şehir merkezi , gelişmiş toplu taşıma , aktif sosyal hayat, doğal güzellikleri ve dünyanın sayılı safari yerlerinden biri olmasıyla oldukça memnun olmaktadırlar. Cape Town Dil Okulları‘nın çoğunluğu şehir merkezinde bulunmaktadır. Konaklamalar da şehir merkezinde ya da çok yakınında olmaktadır. Bu sayede canlı hayattan kopmamış ve ulaşım sorunu yaşamamış olursunuz. Genel olarak Dil Okulları Konaklamaları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Cape Town Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Cape Town Dil Okulları için en iyi örnek Dünyanın en iyi dil okullarından biri olan EC Dil Okulları‘dır.

Cape Town Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul