Dublin Dil Okulları

Dublin Dil Okulları anadili İngilizce olan ve alternatif ülke arayan öğrencilerin tercih ettiği okullardandır. Dublin İrlanda’nın başkenti ve ilkenin en büyk kentidir. Üleknin doğu kıyında Liffey nehirnin ağzında kurulmuştur. Dublin adını, İrlanda dilinde “siyah havuz” anlamına gelen “Dubh” ve “Linn” kelimelerinin birleşmesi ile alır. Birası, kilisesi, neşeli insanları, rengârenk kapıları ve belli olmayan havasıyla Dublin, birçok Avrupalının gönlünde yatan başkentlerden biridirç BBC ‘nin geçmiş yıllarda yaptığı bir ankette Dublin Avrupa’da en çok yaşanılası başkent ve İrlandalılar da en mutlu ülke halkı seçilmiştir. Tarihte Vikingler, Normanlar ve İngilizlerin sahip olmak için savaştığı Dublin, şimdilerde Çinlisinden Romanyalısına kadar oldukça kozmopolit bir şehir. Aslında 1990’lara kadar göç veren bir ülke iken şu an İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerden bile göç alır druma gelmiştir. Ayrıca eski yıllarda göç edenlerin çoğunluğu İrlanda’ya geri dönmüştür.

Dünya üzerinde birçok milletten göç almış olan Dublin’de türlü türlü insana rastlayabilirsiniz. Öyle ki bu çeşitliliği çok güzel bir şekilde kucaklayan Dublin, yabancı göçmen ya da öğrenciler için oldukça güzel bir ortam sunmaktadır. Dublin Şehri 3 Üniversite, 1 Kolej , Çok sayıda Yüksek öğrenim kurumu ve birçok Dublin Dil Okulları ile yüksek öğrenci nüfusuna sahiptir.

Ulaşım:
Dublin’de oldukça yoğun bir liman ve Havalimanı bulunmaktadır. Uluslararası yolcu ve kargo trafiği yoğun olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Şehirdeki Merkez Tren İstayonu Ülkenin her bölümüne şehri bağlamaktadır. Dublin’de toplu taşıma oldukça iyi durumdadır. Şehirde yüzlerce otobüs hattı mevcuttur. Bunun yanında bisiklet yollar ve yayalar için yollar da iyi şekilde düzenlenmiştir. Şehirde 5 adet Banliyö Tren istasyonu ,2 adet Tramvay hattı bulunmaktadır. Bu haliyle bile oldukça iyi olan toplu ulaşım , planlanan ve adına “Ulaşım 21” denen yeni bir metro sistemi ne geçilmektedir. Yapımı başlanan ve kademe kademe bitirilecek olan bu sistemde 2 büyük metro hattı bulunmaktadır. Bu metro hatları Liman , Banliyö tren istasyonları , tramvaylar ve merkez tren istasyonunu birbirine bağlayacaktır. Bu sayede hem ülke ulaşımı hem de şehir ulaşımı bağlantıları kolay ve hızlı hale gelecektir.

İklim:
Dublin İklimi oldukça güzeldir. Kışları ılık , yazları ise serin geçmektedir. Ne çok sıcak hava ne de çok soğuk hava yaşanmaz. Yağış ortalaması İrlanda’nın en düşük ortalamalarındandır. Hatta Londra’ya kıyasla daha az yağış almaktadır. Hatta Sydney, New York ve Dalls gibi şehirlerden bile azdır. Dublin’in konumundan dolayı yaz günlerinde 19 saate yakın gündüz yaşanmaktadır. Aynı şekilde kış aylarında bu 9 saate kadar düşebilmektedir.

Gezilecek Yerler:
Turizm olarak da oldukça ziyaretçisi olan kent, şu anda Paris ve Londra’nın ardından Avrupa’nın en çok turist çeken 3. başkenti konumunda. Kilmainham Gaol, Trinity College, Famine Sculpture, Stag’s Head, The Long Hall, Grafton Street , Çeşitli Katedraller ve tarihi binaları ile Çok ilgi çeken bir şehirdir.

Dublin Dil Okulları için gelen öğrenciler , ılık iklimi , sıcakkanlı yerel halkı , canlı sosyal hayatı, oldukça güzel planlanmış ve güzel doğası bulunan şehri , kolay ulaşımı ile çok memnun kalacaktır. Yurtdışı Dil Okulları ile ilgili genel bilgiler için burayı tıklayın.

Dublin Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Dublin Dil Okulları için örnek sıralarsak;

1)Kaplan Dil Okulları
2)Alpha College Of English
3) Atlas Language School
4)ATC Language School

Dublin Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul