Floransa Dil Okulları

Floransa Dil Okulları İtalyanca dilini öğrenilebilecek en güzel okullardandır. Floransa İtalya’daki Toskana Bölgesi’nin başkentidir.  Şehrin ismini “Ludi Florales” adı verilen ve baharın gelişi için düzenlenen kutlama törenlerinden aldığı düşünülür. Yaklaşık 400.000 nüfusu olan bu şehir dünyanın kültür, sanat, tarih ve mimari merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Çevresi ile beraber nüfus 1 milyona yakındır. Arno nehrinin etrafında kurulmuştur şehir.  Tarihten bu yana en önemli merkezlerden birdir.Bir dönem İtalya Krallığı’nın başkentliğini yapmıştır. Rönesans’ın çıkış yeri olmasının da bunda etkisi vardır. Floransa’da birçok müze ve sanat galerisi bulunur. Michelangelo ve Leonardo Da Vinci bu şehirde doğmuştur. Ünlü şair ve yazar Dante Allighieri bu şehirde yaşamış ve ilham almıştır.

Yüzyıllardır İtalya’nın en güzel ve popüler şehirlerinden olan özellikle sanatseverler için cennet gibi bir yerdir. Özellikle bir yere gitmeseniz bile sokaklarında dolanarak dahi sanatı görüp bu atmosferi soluyabilirsiniz.Bu tarihi atmosfer kendisini Dünyanın önemli turizm noktalarından biri haline getirmiştir. Şehir adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. Floransa’nın merkezi UNESCO dünya tarih mirası listesinde yer almaktadır. Şehrin tarihi çok eskilere dayansa da inşasının büyük bir kısmı Rönesans döneminde gerçekleştirilmiştir. Şehrin bu havasında ünlü Medici Ailesi’nin katkısı büyüktür.

Şehrin en önemli ekonomik faaliyeti turizmdir.Avrupanın önde gelen ticaret merkezlerindedir. Bununla beraber bazı sanayi ve moda alanlarında etkisi de bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Gucci Markasının merkezi Floransa’dadır.

Ulaşım:
Şehirde Çok gelişmiş otobüs sistemi bulunmaktadır. Oldukça çok hat bulunur ve seferler sıktır. Floransa şehir merkezi ise oldukça küçüktür. Floransa merkezinin büyük çoğunluğu yürüme mesafesindedir. Floransa Dil Okulları için gidecek öğrenciler yürüyerek ya da bisikletle kolayca ulaşım sağlayabilir. Yürümek istemezseniz de otobüs sisteminin gelişmiş olduğunu belirtmiştik sizelere.  Merkezin hemen dışında bulunan Havaalanı oldukça işlek bir havaalanıdır. Tren seferleriyle tüm İtalya ya ulaşılabilmektedir. İtalya içerisinde hızlı trenle Floransa’ya ulaşmak çok kolaydır. Hızlı tren ile Pisa yaklaşıl 1 saat , Milano 1,5 saat , Venedik 2 saat ve Roma 1,5 saat mesafededir.

İklim:
Floransa iklimi okyanusal iklimdir. Floransa da yazlar sıcak ve yağışlı , kışlar da soğuk ve yağışlı geçmektedir. Deniz kenarında olmaması mevsiler arası ve gece gündüz arası derece farkı artmaktadır. Kışın kar yağışı görülebilmektedir. Yazın ise özellikle Temmuz – Ağustos aylarında sıcaklık ciddi şekilde artar. Floransa için en ideal aylar Haziran ve Eylül aylarıdır. Sıcaklık çok yüksek olmayacaktır . Hazirn ayındaki yağış ortalaması eylülden daha az olduğu düşünüldüğünde en ideal ay Haziran olarak karşımıza çıkmaktadır. İkinci en az yağış olan ay Temmuz’dur.

Gezilecek Yerler:
Her sene 10 milyondan fazla turist Floransa’yı ziyaret etmektedir.Floransa Şehri; Piazzale Michelangelo, Piazza del Duomo, Floransa Katedrali, Signoria Meydanı, Uffizi Galerisi, Centro Storico, Palazzo Vecchio, Museo Nazionale del Bargello, Mercato Centrale, Perseus Statue, Ponte Vecchio, Cappelle Medicee, Piazza Santa Croce, Giardino Bardini,  San Marco Müzesi, Corridoio Vasariano, Palazzo Davanzati Müzesi gibi birçok turistik yere sahiptir.

Floransa şehir merkezi oldukça küçük ve ulaşımı kolaydır. Çok turistik bir lokasyon olduğundan hayat oldukça canlı ve hareketlidir. Açık hava müzesi kıvamındaki şehir, size kültürel ve sanatsal olarak sınırsız şey vaad eder. Tüm bunların ışığında Floransa Dil Okulları‘nı tercih eden öğrenciler oldukça memnun şekilde geri döneceklerdir. Floransa dışındaki İtalya Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Floransa Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul