Genel Akademik Yıl Dil Kursları

Akademik yıl/dönem  dil kursları; İngilizce seviyesi düşük veya orta olan kişilerin  uzun dönem içerisinde ingilizcesini belirgin bir şekilde geliştirebileceği en etkili programlardan biridir. Eğer üniversite eğitimini yurt dışında almak gibi bir planınız var  veya  ingilizce eğitim veren bir üniversite tercih etmek istiyorsanız aradığınız programın bu olduğundan emin olabilirsiniz. Akademik yıl/dönem dil kurslarını düşünen kişiler uzun bir dönem eğitim alacağı için bol bol pratik yaparak dil seviyesini olabildiğince ileri taşıma imkanına sahiptir. Bu program sayesinde öğrenciler lisans ve yüksek lisans programlarına da hazırlanmış olurlar.

Akademik yıl/dönem dil kurslarının başlama tarihleri gideceğiniz okula göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı okullarda her ay akademik yıl/dönem dil kursları başlayabildiği gibi bazı okullarda sene içerisinde 4 defa öğrenci kabulü sağlanmaktadır. Bu okullar genellikle Ocak Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında öğrencileri bu program için kabul etmektedir. Akademik yıl/dönem dil kursları 5 ile 9 ay arası öğrencinin seviyesi ve talebine göre sürebilmektedir. Ve kurslar yine öğrencinin seçeceği programa göre haftada  20 ile 35 saat arası sürmektedir.

Akademik yıl/dönem  dil kurlarında öğrenciler genel dil becerileri olan okuma yazma dinleme konuşma gramer bilgisine ek olarak mevcut dil seviyeleri ve ihtiyaçlarına göre IELTS TOEFL gibi sınavlara hazırlık veya iş İngilizcesi gibi ekstra dersler almaktadırlar.

Akademik yıl/dönem dil kurslarının bir diğer avantajı ise;

  • Genel ingilizce programlarına göre uzun süreli bir program olduğu için %10 – %20 arasında değişen bir indirim fırsatından yararlanma imkanına sahip olabilmeniz.
  • Eğitim almaya başladığınız sınıf ve arkadaş grubu ile derslere devam edebilme olanağı
  • Program süresince aynı konaklama da kalma imkanı
  • Uzun süreli eğitim sonucunda üst düzey bir dil seviyesine ulaşma imkanı
  • Okulun düzenli olarak uyguladığı aktivite programlarından yararlanma imkanı.
  • Uzun süreli yurtdışı deneyimi.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul