Genel&Yoğun İngilizce ve Yaz Okulları

GENEL İNGİLİZCE

Genel İngilizce dil kursları dil okulu programına katılmak isteyen bireylerin en fazla tercih ettiği programlardan biridir. Genel ingilizce kursları sınıftaki dersleriniz ve boş zamanlarınızda gerçekleştireceğiniz sosyal aktiviteler arasında iyi bir denge kurmanızı sağlayan yarı yoğunluklu bir programdır.

Özellikle ingilizce seviyesi düşük yada orta seviye ye yakın olan öğrencilerin tercih ettiği bu programda  bireyler okuma,yazma,konuşma ve dinleme gibi becerilerini geliştirmektedir. Genel ingilizce kurslarında haftada ortalama 15-20 saat/ders verilmektedir. Öğrencilerin aklına takılan en önemli konulardan biri ise sınıf yoğunluğudur. Sınıflar ortalama 12 maksimum 16 kişiliktir. Farklı kültürlerden öğrencilerin bir araya geldiği sınıflarda öğretmenler sınıf içinde çeşitli aktiviteler düzenleyerek öğrencilerin birbiriyle hem iyi bir diyalog kurmasını hem de öğrencilerin pratik konuşma becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Dersler öğleden önce veya öğleden sonra olabilir fakat bunu isteğinize göre sonraki süreçte değiştirebilirsiniz. Genel ingilizce programının diğer kurslara göre avantajı ise ders saatlerinizin az olmasından dolayı kendinize bolca vakit ayırabilir, okulun düzenlediği etkinliklere katılabilir, pratik yapabilir ve yeni yerler görerek gittiğiniz ülkenin tadını çıkarabilirsiniz.

Okullarda genel ingilizce dışında tercihinize göre yoğunlaştırılmış programlarda sunulmaktadır. Yoğunlaştırılmış ingilizce kurslarında genel ingilizce derslerinde gördüğünüz programlara ek olarak dersleriniz yoğunlaştırılır ve ders sayılarınız arttırılmaktadır. Yoğunlaştırılmış Dil Kursları hakkında bilgi almak için lütfen ‘Yoğun İngilizce’ açıklama kısmını okuyunuz.

YOĞUN İNGİLİZCE

Yoğunlaştırılmış ingilizce programları; kişilerin ingilizce seviyeleri ne düzeyde olursa olsun mevcut dil seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirmek için tasarlanmış ve oldukça etkili bir programdır. Genellikle kısıtlı zamanı olan öğrencilerin tercih ettiği bu programda ingilizce seviyenizi  kısa sürede ve etki edecek seviyede geliştirebilirsiniz.

Yoğunlaştırılmış ingilizce kursları;  TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlanan yada üniversite hazırlık sınıfını geçmek isteyen öğrenciler için daha uygun bir programdır.  Bu programa kayıt yaptıran öğrenciler haftada 25 ile 40 saat arasında ders görürler. Programın 20 saatlik bölümü genel İngilizceden oluşmaktadır. Geriye kalan kısımda ise öğrenciler ilgi alanlarına  veya taleplerine göre ders alabilirler. Genel ingilizce kurslarında olduğu gibi yoğunlaştırılmış ingilizce programlarında da sınıf mevcudu ortalama 12 maksimum 16’dır. Derslerde öğretmenlerin uyguladığı metodlara göre hem sınıf içi etkinlikler uygulanmakta hem de öğrenciler birbirleri ile pratik yapabilmektedir.

Yoğunlaştırılmış ingilizce kursları, hızlı biçimde İngilizce’de akıcılık kazanmanızı ve günlük ingilizce kullanımınızda size faydalı olabilecek gramer ve kelimeleri öğrenmenize imkan sağlamaktadır. İstediğiniz süre aralığında eğitim alabilir ve bu şekilde gelecekteki akademik ve profosyonel hayatınızda fırsatlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca programı başarılı bir şekilde bitirmenizin ardından diğer programlarda da olduğu gibi yeni dil seviyenizi ve ne kadar süre aldığınızı belirten bir serfitikaya sahip olacaksınız.

 

YAZ OKULLARI

Yaz Okulları programları, 18 yaş altı öğrenciler için uygulanan gelişime açık genç öğrencilerin yurt dışı deneyimini yaşamasına, farklı kültürleri tanımasına ve kendilerini geliştirmesinde oldukça etkili bir uygulamadır.

Bu program genellikle Haziran-Eylül ayları arasını kapsamaktadır. 1 haftadan 12 haftaya kadar öğrencinin isteğine göre süren yaz okulu programında haftada 15-20 saat genel ingilizce eğitimi alabilir veya isteğe göre haftalık 25-30 saat arası süren yoğunlaştırılmış programdan yararlanabilirler.Genç öğrenciler için yapılan bu programda sadece dil eğitimi değil, aynı zamanda çeşitli bendelsel, zihinsel, sanatsal  etkinlikler de düzenlenmektedir.Genç öğrenciler dil eğitimlerini kendi yaş gruplarındaki diğer öğrenciler ile almaktadır. Bu sayede öğrenci kendini daha rahat hissetmekte ve diğer arkadaşları ile sosyalleşebilmektedir.

18 yaş altı öğrenciler için aile yanı ve yurt olmak üzere 2 tip konaklama seçeneği sunulmaktadır. Her iki konaklama seçeneğininde kendine göre artıları bulunmaktadır. Aile yanını tercih eden öğrenciler ev ortamlarından kopmadan aile bireyleri ile iletişim halinde olarak günlük İngilizcelerini geliştirebilirler. Ayrıca kıyafetlerin yıkanması yiyecek ve ev temizliği gibi konularda aile bireylerinden destek alabilmektedirler. Fakat yurt konaklamalarını tercih eden öğrenciler ev temizliği, kıyafetlerin yıkanması vb. gibi işlerin sorumluluğunu kendileri üstlenmesi gerekmektedir. Yurtta kalan öğrencilerin artısı ise kendi yaş gruplarından diğer öğrenciler ile birlikte grup halinde konaklamaları ve arkadaş grupları ile daha çabuk kaynaşabilmeleridir.

Ayrıca yurt dışında dil eğitimi almayı düşünen genç öğrenciler için okulların uyguladığı spor aktiviteleri, şehir turları gibi çeşitli sosyal aktivite imkanı bulunmaktadır.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul