İş İngilizcesi & Akademik Yıl İngilizcesi Kursları

İŞ İNGİLİZCESİ

 

Yurtdışı dil okulu programlarında iş İngilizcesi; iş hayatlarında kariyer planlaması olan her bireyin yararlanabileceği kaliteli ve etkili bir programdır.

İş İngilizcesi programı; turizmciler, mühendisler, pilotlar, doktorlar, hukukçular, medya mensupları, bankacılar, pazarlamacılar, kamuda çalışan bireyler için olmazsa olmazlar arasındadır. İş İngilizcesi kursları sayesinde hayatında kariyer planlaması olan bireyler mevcut İngilizcelerini belirgin bir şekilde ilerleterek iş hayatlarında bir adım önde olmalarını sağlamaktadır.

İş İngilizcesi programına katılmak için katılımcıların en az orta seviyede dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Henüz orta seviyede olmayan bireyler için öncelikle genel veya yoğun İngilizce programları önerilmektedir. Bu programın ardından iş İngilizcesi kurslarına geçiş yapabilirsiniz.

İş İngilizcesi kurslarının temelinde;

-İkna edici ve etkileyici biçimde konuşma

-Akıcı konuşma

-Telefonda konuşma tekniklerini öğrenme

-Konuşma sırasında vurgulamayı ve telaffuzu doğru kullanmak

-Dinleyicinin ilgisini çekmek

-Prezantasyon tekniklerini öğrenmek

-Faks ve e-mail yazışması , rapor ve makale yazma

-Farklı ülkelerden gelen insanlarla iyi ilişki kurulması

vb. birçok özelliğinizin gelişmesinde etkili biçimde katkı sağlamaktadır.

İş İngilizcesi kurslarına katılmayı düşünen bireyler standart iş ingilizcesi (haftada 20 ders) veya yoğun iş İngilizcesi (haftada 30 ders) programlarından birini tercih etmeleri gerekmektedir. Standart iş İngilizcesi programında okuma, yazma, konuşma, gramer’e ek haftada 8 saat iş İngilizcesi derleri verilmektedir. Haftada 30 saatlik derslerde ise yoğunlaştırılmış şekilde iş İngilizcesi dersleri verilmektedir.

 

 

AKADEMİK YIL/DÖNEM İNGİLİZCE 

 

Akademik yıl/dönem  dil kursları; İngilizce seviyesi düşük veya orta olan kişilerin  uzun dönem içerisinde ingilizcesini belirgin bir şekilde geliştirebileceği en etkili programlardan biridir. Eğer üniversite eğitimini yurt dışında almak gibi bir planınız var  veya  ingilizce eğitim veren bir üniversite tercih etmek istiyorsanız aradığınız programın bu olduğundan emin olabilirsiniz. Akademik yıl/dönem dil kurslarını düşünen kişiler uzun bir dönem eğitim alacağı için bol bol pratik yaparak dil seviyesini olabildiğince ileri taşıma imkanına sahiptir. Bu program sayesinde öğrenciler lisans ve yüksek lisans programlarına da hazırlanmış olurlar.

Akademik yıl/dönem dil kurslarının başlama tarihleri gideceğiniz okula göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı okullarda her ay akademik yıl/dönem dil kursları başlayabildiği gibi bazı okullarda sene içerisinde 4 defa öğrenci kabulü sağlanmaktadır. Bu okullar genellikle Ocak Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında öğrencileri bu program için kabul etmektedir. Akademik yıl/dönem dil kursları 5 ile 9 ay arası öğrencinin seviyesi ve talebine göre sürebilmektedir. Ve kurslar yine öğrencinin seçeceği programa göre haftada  20 ile 35 saat arası sürmektedir.

Akademik yıl/dönem  dil kurlarında öğrenciler genel dil becerileri olan okuma yazma dinleme konuşma gramer bilgisine ek olarak mevcut dil seviyeleri ve ihtiyaçlarına göre IELTS TOEFL gibi sınavlara hazırlık veya iş İngilizcesi gibi ekstra dersler almaktadırlar.

Akademik yıl/dönem dil kurslarının bir diğer avantajı ise;

  • Genel ingilizce programlarına göre uzun süreli bir program olduğu için %10 – %20 arasında değişen bir indirim fırsatından yararlanma imkanına sahip olabilmeniz.
  • Eğitim almaya başladığınız sınıf ve arkadaş grubu ile derslere devam edebilme olanağı
  • Program süresince aynı konaklama da kalma imkanı
  • Uzun süreli eğitim sonucunda üst düzey bir dil seviyesine ulaşma imkanı
  • Okulun düzenli olarak uyguladığı aktivite programlarından yararlanma imkanı.
  • Uzun süreli yurtdışı deneyimi.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul