Gozo Dil Okulları

Gozo Dil Okulları Avrupa’da İngiizce eğitim için en çok tercih edilenler arasındadır. Dil eğitimini Malta’da almayı düşünen öğrencileri hem iyi bir eğitim hem de keyifli bir tatil bekliyor diyebiliriz. Malta’da Maltaca ve İngilizce olmak üzere 2 resmi dil kullanılmaktadır. Fakat halkın %95’i ingilizce kullanmaktadır.

Malta 3 takımada’dan oluşmaktadır. Bunlar en büyük kara parçasına sahip olan Malta, Malta’dan sonra en büyük ikinci kara parçasına sahip olan Gozo ve kardeş ada olarak nitelendirilen Comino adasından oluşmaktadır. Gozo 75 km karelik alanı ile Malta’dan sonra ki en büyük adadır ve Malta’nın kuzey batısında yer almaktadır. 25 binin üzerinde insan Gozo adasında yaşamaktadır. Gozo ile Malta arası yaklaşık 6 km’dir ve Malta adasına düzenli olarak feribot seferleri düzenlenmektedir ve Malta adasına yarım saatten daha kısa bir sürede geçebiliyorsunuz. Gozo adasında yaşayan yerel halk geçimini tarım ve balıkçılıktan sağlamaktadır.

Dil eğitimi için Gozo’yu tercih eden öğrencileri burada Malta’ya nazaran daha sakin bir hayat beklemektedir.  Fakat ada küçük olmasına rağmen birbirinden önemli tarihi eserleri ve keşfedilebilecek yerleri ile her yıl binlerce turisti çekmeyi başarmıştır. Gozo’da ki ‘Gozo Heritage’ (arkeoloji müzesinde)  M.Ö 2. ve M.S 5. Yüzyılda battığı düşünülen iki gemi başta olmak üzere birbirinden değerli tarihi kalıntılar sergilenmektedir. Müzede birbirleri ile bağlantılı olan 8 ufak odadan geçerek her bir oda da farklı bir tarih bilgisi edinebiliyorsunuz. Bu arada bu müze mutlaka ziyaret etmeniz gereken meşhur Katedral Müze’sine de oldukça yakın bir konumda.

Bunların dışında mükemmel görüntüsü ile her yıl binlerce turistin akınına uğrayan Comino adası’na yaklaşık 10-15 dakikalık bir feribot seferi ile gidebilir ve yılın yaklaşık 300 günü güneşli olan takımada’ da müthiş denizin tadını çıkarabilirsiniz. Deniz suyu açık deniz olmasından dolayı biraz soğuk gelebilir fakat buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Bunları yaparken ortalama  5-10 euro arası olan (büyüklüğüne göre değişmektedir) bir çok farklı meyvenin karışımı ile elde edilen kokteyl’i mutlaka denemelisiniz.

Ulaşım:
Gozo oldukça küçük olduğundan yürüme en iyi ulaşım seçeneğidir. Bununla beraber otobüs, bisiklet ,motorsiklet ve taksi de iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Otobüslerle tüm ulaşım sorununuzu halledebilirsiniz. Malta adasına feribotlarla ulaşmak mümkündür.

İklim:
Gozo’da Akdeniz iklimi görülmektedir. Ülkemize oranla daha sıcak bir iklime sahiptir. Kış ayları 15  derece olan hava sıcaklığı yaz aylarında oldukça yükselebilmektedir. Kış aylarında 10 derecenin altına nadiren düşmektedir.

Gezilecek Yerler:
Gozo oldukça turstik bir lokasyondur. Azure Window, Citadel (Victoria), Gozo Ferry, Dwejra Bay, Xlendi Beach, Cliff and Caves (Xlendi), Ta’ Mena Estate (Xaghra), Blue Hole (San Lawrenz), Ggantija Megalithic Temples (Ggantija), Ramla Bay (Xaghra), Inland Sea, Cittadella Visitors’ Centre, Church of St. John The Baptist, Xwejni Salt Pans, San Blas beach, Gozo Channel Company Limited, Hondoq Bay, Ta’ Kola Windmill turistler tarafından ilgi çeken yer ve aktivitelerdir. 

Gozo Dil Okulları’na kayıt olan öğrenciler bir yandan çok canlı sosyal hayatı , bir yandan turistik sahil kasabası havasın diğer yandan da tüm dünyadan gelen öğrencilerle bir arada olma avantajını elde eder. Gozo Dil Okulları dışında Malta’daki diğer dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Gozo  için resmi temsilciliğini yaptığımız dil okulları;

Gozo Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul