Londra Dil Okulları

Londra Dil Okulları uzun yıllardır en çok rağbet gören okullardır. Londra İngiltere’ nin başkenti olmakla birlikte 8 milyonluk nüfusu ile de İngiltere’ nin en kalabalık şehridir. Ayni zamanda 8 milyonluk nüfus Avrupa Birliği ülkelerindeki şehirler baz alındığında da en kalabalık Avrupa Birliği şehri durumundadır. Londra dünyada bulunan önemli bir finans ve iş merkezlerindendir. 0 Derece meridyeni de Londra’ da bulunan Greenwich bölgesinden geçmektedir. Bu isimde bulunan ve dünyaca tanınmış Greenwich gözlem evi bulunmaktadır. Multi – Kültürel bir şehir olan Londra’da 300’den fazla yerel dil konuşulmakta bunlardan biriside tabiki Türkçe’dir. Londra şehir merkezi City of London adiyla bilinmektedir ve Londra 32 ilçeden oluşmaktadır. Yeşil alanların bolluğuyla bilinen Londra’ da 143 adet park bulunmaktadır ve bunların en tanınmış olanı da Hyde Park‘ tır.

Ulaşım:
Dünya’ daki en buyuk 5. uluslararası havaalanı olan Heathrow Havaalanı Londra’ yi uluslararası turizmin odak noktası yapmakla birlikte Dünyadaki en kalabalık hava trafiğininde Londra’ da bulunmasını sağlamaktadır. Bununla beraber Tüm Birleşik Krallı’ğa giden tren hatlarına da sahiptir. Londra toplu taşıma açısında oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu yapısıyla Londra’ da yaşayan insanlara ve eğitim gören öğrencilere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Dünyanın ilk metrosu da Londra metrosudur. Çok gelişmiş olan Metro ağının yanısıra oldukça geniş otobüs hatları bulunmaktadır.

İklim:

Fakat ılıman okyanus iklimi özellikleri gösteren şehir genelde kapalı ve yağmurlu bir havaya sahiptir. Bu yüzden yaz aylarında gitmeniz daha güzel günler geçirmenize etken olacaktır. Havalimanlarının da bulunduğu şehir merkezinin dışındaki alanlarda hava sıcaklığı şehir merkezine kıyasla nispeten daha serin olmaktadır. Yazları sıcaklık ortalaması şehirde 22 derecedir. Kışın ise 2 ve 5 derece arasında olan sıcaklıklar özellikle Noel zamanı yapılan eğlencelerle iç ısıtıcıdır. Yılbaşı öncesi şehre gidip yeni yılınızı bu güzel başkentte girebilirsiniz. Ancak kış aylarında zaman zaman kar yağabilmektedir ve bu durum uçuşların aksamasına neden olabilir.  Londra’ya yazın dahi gitseniz giderken yanınıza bir polar ve şemsiye almayı ihmal etmeyin.

Gezilecek Yerler:
Turistlerin gözde mekanlarından olan Londra’ da The  Parliament  ve  Big Ben Tower ve Londra Köprüsü , Tower of London , Buckingham Palace , Trafalgar Square , London Eye, Hyde Park, Greenwich Gozlem evi olarak kısaca bahsedebiliriz. Şehri 2’ ye bölen Thames Nehri de Londra’ ya ayrı bir güzellik katmaktadır.Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci başkenti olan Londra’ya yılın her zamanı gitmek mümkündür.

Londra Dil Okulları için her sene onbinlerce öğrenci gelmektedir. Londra’nın çeşitli bölgelerine yayılmış olan okullar genel itibariyle şehrin merkezinde yer almaktadırlar. Okulların sağladığı konaklamalarınn çoğunluğu okula yakın ,merkeze yakın yerlerdedir. Aile yanı konaklamaları, toplu taşıma ile gidilecek mesafelerde ayarlanabilir.

Dünyanın en gözde metropollerinden biri olan Londra’da eğitim hayatınızı sürdürürken her türlü sosyal, kültürel ve sportif aktiviteye katılabilirsiniz. Şehrin birçok bölgesinde cafe, restaurant,alışveriş merkezi,bar gibi mekanlara rastlayabilirsiniz. Ayrıca şehirde birçok müze ve sanatsal aktivitelerin gerçekleştiği merkezler ve atölyeler mevcuttur. Şehirde dünyaca ünlü futbol takımları yer almaktadır. Chelsea, Arsenal , Totenham bunlardan birkaçıdır. Londra dışındaki İngiliz dil okullarına ulaşmak için burayı tıklayın.

Londra Dil Okulları Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değişik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Londra Dil Okulları için birkaç örnek aşağıda sıralanmıştır:

1)Bell English – Londra
2)LSC Dil Okulları – Londra
3)LSI Dil Okulları –  Londra
4)The Burlington School of English
5) St. Giles Dil Okulları – Londra
6)Bloomsbury International
7) Rose of York Language School

Londra Dil Okulları fiyatları için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul