Los Angeles Dil Okulları

Los Angeles Dil Okulları dünyadaki en popüler okullardandır. ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Los Angeles, Kaliforniya eyaletinde bulunmaktadır. İsminin İspanyolca anlamından dolayı Melekler Şehri olarak da anılır. 3 milyon 800 bin nüfusa sahiptir. Film dünyasının kalbi sayılan Hollywood da buradadır. Birçok Hollywood starı da Los Angeles’ta yaşamaktadır. Sadece film endüstrisi değil neredeyse tüm sanat branşlarındaki insanlar Los Angeles’ta yaşar. Bu nedenle Los Angeles’a “Kreatif Başkent” denmektedir. Kısaltması L.A. olan Los Angeles’ta Beverly Hills adı verilen genelde zenginlerin oturduğu bir bölge de vardır.1781’de şehir Meksikalılar tarafından işgal edilmiş olsa da 1850 yılında geri alınmıştır. Bu şehirden Lakers ve Clippers isimli iki ünlü basketbol takımı NBA’de yer almaktadır. Bunun dışında tüm spor branşlarında takımlara sahiptir.

Büyük Okyanus’un doğusunda bulunan Los Angeles, dünyanın en kalabalık metropolit şehirlerinden birisidir. Amerika’nın en büyük 3.  , California’nın en büyük şehridir. İklimin güzelliği nedeniyle oldukça sevilir. Tüm sene boyunca ılıman ve az yağışlı bir iklimi vardır. Dünyaca ünlü sahil bölgelerine evsahipliği yapar. birçok etnik çeşitliliğe sahiptir. Birçok kültürü tanıma fırsatınız olmaktadır. Araç ile gidilebilir mesafede San Diego, Las Vegas, San Francisco gibi ünlü şehirler yer almaktadır. Bu yakınlıklar zaten sosyal aktivite bakımından oldukça iyi bir şehir olan Los Angeles’ı daha da iyi bir noktaya taşır. Los Angeles şehir merkezinde toplu ulaşım oldukça iyidir. Ancak civar bölgelere ve sahil kısmına gitmek isterseniz toplu taşıma çok yeterli olmayabilir. Bu durumlarda araç kiralamak en doğrusudur.  Los Angeles bölgesi için gezilecek yerlerden sadece birkaçı;

Ulaşım:
Türkiye’den ulaşımı göz önüne alırsak , Dünyanın en kolay ulaşılabilen şehirlerinden biridir Los Angeles. Hem Türkiye’den hem de neredeyse Tüm önemli Avrupa şehirlerinden direk uçuş sağlanmaktadır şehire.  Bu sayede gelecek öğrenciler direk uçuşla ya da en faza 1 aktarmak ile kolayca Los Angeles şehrine ulaşabilmektedir.eyaletin kalanına ve Amerika’ya uçak, tren ve otobüsle rahatça ulaşabilirsiniz. Şehir içi toplu ulaşım da gelişmiştir. Metro ve otobüs seferleri oldukça iyi durumdadır. Şehir merkezi ve civarında oldukça rahat ulaşım olmaktadır. Ancak sahil bölgesine ya da çevre bölgelere giderken ulaşım seferleri azalmaktadır.

İklim:
Los Angeles iklimi oldukça güzeldir. Tüm sene ılık bir hava vardır. Kış aylarında bazı sıcak günlerde tişört dahi giyilebilmektedir. Yaz aylarında da kavurucu sıcaklar az olmaktadır.

Gezilecek Yerler:
Los Angeles ve bölgesi Dünyanın en gözde turizm merkezlerindendir. Disneyland, Hollywood Sign, Hollywood Bulvarı, Venice Beach, Orange County, Santa Monica, Malibu, Downtown , Griffith Park, Universal Studios gibi birçok turistik yer vardır.

Los Angeles Dil Okulları lokasyon, iklim, sosyal aktivite, alışveriş, kültürel aktivite, güvenlik vb birçok kriter gözönüne alındığında en öne çıkan şehirlerden biridir. Okulların bazılar sahil kısmında ,bazıları ise şehir merkezinde yer almaktadır. Konaklamalar ise genelde okula yürüyüş mesafesinde olmaktadır. Aile yanı konaklamalarda bazı zamanlarda toplu taşıma mesafesinde de kalınabilmektedir. Okullar konaklamayı ulaşımın en kolay olacağı şekilde planlamaktadır.  Los Angeles dışındaki Amrikan okullarını da incelemek için burayı tıklayın.

Los Angeles Dil Okulları  Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. Los Angeles Dil Okullarına örnek vermek gerekirse;

1)Kaplan Dil Okulları
2)EC Dil Okulları

Los Angeles Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul