Madrid Dil Okulları

Madrid Dil Okulları İspanyolca öğrenmek için en ideal merkez sayılabilir. Madrid İspanya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Yaklaşık 7 milyonluk bir metropol nüfusla Avrupa’nın da en büyük 5. kentidir. İber yarımadasının merkezinde yer almaktadır. Madrid çok büyük bir tarihi mirasa sahiptir. Şehrin her noktasında bu tarih anımsanmaktadır. Şehir tarihi müslüman kültründen , Hristiyan  kültürüne , Fransız kültüründen İspanyol kütürüne kadar çok çeşitli tarihi kültürü içinden barındırır. 1960 lardaki yenileme çalışmaları sırasında birçok tarihi nokta zarar görse de günümüze kadar ulaşanlar oldukça iyi şekilde korunmaktadır.

Madrid Şehri Avrupa’daki en yüksek başkentlerden biridir. Deniz seviyesinden 646 metre yüksektedir. Sanat denince akla ilk gelen şehirlerden biridir Dünya’da. Şehrin her noktasında müzelere ve sanatsal aktivitelere rastlamak mümkündür. Picasso ve Goya gibi ünlü ressamların eserlerine Madrid’deki müzelerde rastlayabilirsiniz. Kültürel ve sanatsal olarak oldukça zengin aktivitelere sahip Madrid’de hayat çok canlı ilerlemektedir. Eğlence ve alışveriş açısından çok tatminkar bir şehirdir. Şehrin merkezinde aklınıza gelecek tüm aktiviteleri bulabilirsiniz.

Madrid Ekonomisi sanayi , ticaret , turizm üzerinde büyümektedir. Madrid şehri Ülkenin en büyük finans kuruluşlarına da ev sahipliği yapar. Ülkenin ekonomik başkentidir de diyebiliriz. Ülkenin bazı diğer bölgelerinde gelişmiş ekonomiler bulunsa da ,ülkenin en büyük şirketlerinin çoğu Madrid’de bulunmaktadır.  Ülkenin başkenti olması sebebiyle ülke yönetimi Madrid’dedir. Kraliyet Sarayı da Madrid’de yer almaktadır.

Ulaşım:
Madrid şehrine uluslararası uçuşlarla kolayca ulaşabilirsiniz. İspnya içersinde de tren, karayolu ve uçakla ulaşım çok kolaydır. Şehir içi ulaşım sistemi de çok gelişmiştir. Gelişmiş toplu taşıma ile Madrid’de seyahat etmek problem olmamaktadır. Gelişmiş raylı sistem , çok sık ve fazla güzergah sayısı olan otobüs sistemi ile beraber şehrin neredeyse tamamına ulaşım kolayca yapılabilmektedir. Bunun dışında taksi ve bisikletler de kullanılmaktadır.

İklim:
Madrid’de genel olarak Akdeniz İklimi ile Karasal İklim  görülmektedir. Denizden çok yüksekte olması sebebiyle Karasal İklimi belirtileri daha çok göstermektedir. Kış ayları kurak ve soğuk geçmektedir. Yaz ayları da sıcak ve kurak olmaktadır. Bahar ayları en çok yağışın olduğu aylardır ve bu aylar ılık geçmektedir. Kış ayları her ne kadar 0 derecenin altında geçse de kar yağışı nadiren görülmektedir.

Gezilecek Yerler:
Madrid Avrupa’nın en çok turist ağırlayan şehirlerinden biridir. Her sene milyonlarca yerli ve yabancı turist Madrid’e akın etmektedir. Prado Müzesi, Thyssen-Bornemisza Müzesi, Retiro Park, Madrid Kraliyet Sarayı, Sorolla Müzesi, Santiago Bernabeu Stadyumu, Cerralbo Müzesi, Mercado San Miguel, Plaza Mayor, Gran Via, Palacio de Cibeles, Paseo del Prado, Templo de Debod, Naval Museum, Barrio de Salamanca, Puerta de Alcala gibibirçok turistik yer mevcuttur.

Madrid Dil Okulları’na gelen öğrenciler Avrupa’nın en güzel metropollerinden birinde , çok kaliteli bir eğitimle buluşmaktadır. Şehrin sosyal,kültürel ve sanatsal aktivitelerinin çokluğu gelen öğrenciler için büyük bir şanstır. Ulaşımın güvenli,hızlı ve rahat oluşu da buraya gelecek öğrenciler için avantajdır. Madrid Dil Okulları dışındaki İspanya Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.  Madrid Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız okullara örnek olarak;
1)Don Quijote Dil Okulları
2) Enforex Dil Okulları ‘nı sayabiliriz.

Madrid Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul