Melbourne Dil Okulları

Melbourne Dil Okulları Avustralya içerisinde çok tercih edilen okullar arasındadır. Melbourne; Victoria eyaletinin başkenti, Avustralya’nın en büyük ikinci kentidir. Nüfusu yaklaşık 4 milyondur. Dünyanın en güneydeki büyük kentidir. Yarra Irmağı ile Okyanusun birleştiği yerde kurulmuştur. Şehir ilk olarak 1835 yılında İngilizler tarafından kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren parlak bir gelişime sahip olmuştur. Avustralya Federasyonu ilk olarak bu şehirde kurulmuştur.

Melbourne nüfus artış hızı olarak Sydney’den daha hızlı büyümektedir. Önümüzdeki 20 yıl içerisinde Avustralya’nın en büyük kenti olması beklenmektedir. 2011 yılında The Economist dergisinin yaptığı araştırma ile ; suç oranı, gelişmişlik, kültür,iklim, yaşam pahalılığı, kazanç miktarı,sosyal hayat gibi kriterler gözönüne alındığında Melbourne dünyanın en yaşanılabilir kenti seçilmiştir. Düzenli şehir hayatı olan kentte , sosyal yaşam çok canlıdır. Bununla beraber kültürel ve sanatsal aktiviteler çok çeşitlidir. Büyük bir metropol olmasına karşılık , karmaşa ve yoğun koşuşturma gibi istenmeyen durumlar bulunmamaktadır.

Melbourne Avustralya’nın en büyük bazı şirketlerine ev sahipliği yapar. Ekonomik olarak Sydney ile beraber en güçlü ekonomiye sahip iki şehirden biridir. Avustralya ekonomisine ciddi katkılar sağlayan bir kenttir. Melbourne Avustralya’nın kültür başkenti olarak da kabul edilmektedir. Ülkenin kültürel faaliyeti en çok olan kentidir. Bunlarla beraber Avustralya içerisinde en çok spor müsabakaları Melbourne’de olmaktadır. Birçok Spor etkinliği bu şehirde düzenlenmektedir.

Ulaşım:
Melbourne’e  dünyanın birçok yerinden uluslarası uçuşla seyahat edilebilmektedir. 2019 yılına kadar Türkiye’den de direk uçuşlar bu şehire başlayacaktır. Avustralya içerisinde de demiryolu , karayolu,havayolu ve deniz yolu ile bu şehire ulaşılabilmektedir. Şehiriçi ulaşım ağı çok gelişmiştir. Dünyanın en gelişmiş toplu taşıma sistemlerinden biri bu şehirdedir. Bu sayede Melbourne Dil Okulları için gidecek öğrenciler oldukça rahat edecektir. Melbourne içerisinde en çok kullanılan raylı sistemlerdir. Metro,banliyö tren ve tramvay larla neredeyse tüm şehire ulaşılabilmektedir. Bunların dışında Otobüslerle de ulaşım çok rahat olmaktadır. Toplu taşıma kullanılarak tüm şehire ulaşmak mümkündür.

İklim:
Melbourne iklimi okyanus iklimidir. Kışları ılık geçmekte olup , çok nadiren kar yağışı görülmektedir. Görüldüğünde de kısa süreli olmaktadır. Yaz ayları ise Avustralya’nın geneline kıyasla daha serin olmaktadır. Kavurucu sıcaklar burada pek hissedilmez. Gün içerisinde sıcaklık farkları değişken olabilmektedir.

Gezilecek Yerler:
Melbourne tüm dünyadan milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapar. Melbourne Kraliyet Botanik Bahçeleri, Shrine of Remembrance, City Circle Tram, Victoria Ulusal Galerisi, Port Campbell National Park, Block Arcade, Victoria Eyalet Kütüphanesi, Melbourne Müzesi, Eureka Skydeck 88, Melbourne Zoo, ArtVo, Eski Melbourne Cezaevi, National Sports Museum, Australian Centre for the Moving Image, Fitzroy Gardens, Southbank, Aziz Patrick Katedrali, Queen Victoria Market, The Australian Ballet, Degraves Street, South Melbourne Market, Haigh’s Chocolates Rialto gibi yer ve aktiviteler birçok turist çekmektedir.

Melbourne şehrinin yüksek standartlı hayatı ve eğitimine sahip olmak için Melbourne Dil Okulları ile bu şehre gidebilirsiniz. Düzenli şehir hayatı , büyük metropolün sağladığı tüm faydalar ve gelişmiş toplu taşıma ile beraber en memnun kalınan şehirlerdendir. Avustralya içerisindeki diğer dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayınMelbourne Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız okullara en iyi örnekler:

1)Kaplan Dil Okulları
2)Embassy Dil Okulları
Melbourne Dil Okulları fiyat bilgisi için tıklayın.Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul