Milano Dil Okulları

Milano Dil Okulları İtalyanca öğrenimi için en ideal okullardandır. Milano Şehri’nin nğfusu yaklaşık 1.4 milyondur. Roma’dan sonra en kalabalık şehirdir. Milano metropolitan bölgesinin nüfusu ise 7.4 milyondur. Bu nüfusla Avrupa’nın en büyük metropolitan alanı haline gelmektedir. Ayrıca İtalyanın yüz ölçümü açısından en büyük metropolitan bölgesidir.  Avrupa’nın en gelişmiş ve zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ev moda bu kenti lokomotif sektörleridir. Dünyada moda denince akla gelen 3 şehirden biridir Milano. Birçok ünlü tasarımcısı ve markalarıyla dünya çapında üne sahip olmuştur.

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milano şehri için vurgulanacak pek çok söz mevcut. Sanat, tasarım, ticaret, moda, eğitim, gösteri dünyası ve turizmin başkenti olan Milano, sokaklarında gezerken hem tarihi hem de modern dünyayı bir arada soluyabileceğiniz bir yaşam tarzına sahip. Milano mimari ve tarih açısından daha ilk bakışta pek çok şey vaad ediyor: Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala yer alıyor.

Sadece tarihi özellikleri ile değil,  hayat tarzı ile de ön plana çıkan, insana eğlenceli anlar yaşatabilecek kuzey İtalya’nın en şanslı şehridir Milano. Modern hayatla tarihi birarada sunmaktadır. Birçok finans ve ticaret firmalarının merkezleri bulunmaktadır. Moda ,Otomotiv gibi dev sektörleri de koyduğunuzda çok güçlü ekonomik yapı bununla beraber gelişmiş bir sosyal hayat sunmaktadır. Avrupa’nın en gözde şehirlerinden olan Milano’da 39 tane yüksek öğrenim kurumu vardır. Bu okullarda okuyan yaklaşık 200.000 öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin yanısıra Milano Dil Okulları için gelenleri de eklediğimizde bu sayı ciddi şekilde artmaktadır.

Ulaşım:
Milano şehri içerisinde 5 adet ana tren Garı vebirtanesi oldukça  büyük 3  havalimanı bulunmaktadır. Bu merkezlerle uluslararası ve yerel yolcu sayısı oldukça yüksek olmaktadır. Bunların dışında toplu taşıma da oldukça gelişmiştir. 3 adet metro hattı bulunan Milano’da , bu metro hatlarının uzunluğu 80 km.’den uzundur. Milano tramvay hatlarının sayısı ıse tam 17’dir. Bu hatların uzunluk toplamı 160 km.’den fazladır. Şehir merkezinden çevre mahallelere giden banliyö tren hattı sayısı 10’dan fazladır. Bunun dışında otobüs ve taksi hizmeti de oldukça fazladır. Tüm bu seçenekleri düşündüğünüzde Milano ulaşımının ne kadar gelişmiş olduğunu anlayabilirsiniz.

İklim:
Milano’nun iklimi Akdeniz iklimidir; ancak genel Akdeniz iklimine göre biraz daha soğuk ve yağışlı günler yaşayabilmektedir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Ülkemizdeki akdeniz iklimine göre kışları biraz daha soğuk geçmektedir. Ekim ve Kasım ayları en çok yağış aldığı dönemlerdir. Ayrıca yaz Ayları ülkemize benzer iklim yaşamaktadır.

Gezilecek Yerler:
Milano dünyanın en turistik şehirlerindendir. Milyonlarca turist her sene Milano’yu ziyaret eder. Duomo Katedrali, L’Ultima Cena, Dialogo nel Buio, Villa Necchi Campiglio, Piazza Gae Aulenti, Brera District, Nvigli District, Chiesa di San Bernardino alle Ossa, Basilica San Lorenzo Maggiore, Bosco Verticale, La Rinascente, Museo Poldi Pezzoli, Nvigli District gibi yerler oldukça turistiktir.

Milano Dil Okulları için binlerce öğrenci bu şehre gelmektedir. Bu şehirde düzenli, ihtişamlı, gelişmiş ve canlı bir hayat bulabilmektedir öğrenciler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden birinde okumak , bunu yaparken birçok metropole kıyasla çok daha iyi toplu ulaşım, daha düzenli yapılaşma, şehir mimarisinin güzelliği, gece hayatının canlılığı , aışveriş için ideal yer olması, sanat ve kültürel aktivitelerin çokluğu gibi avantajları beraberinde getirmektedir. İtalya’daki diğer şehirlerdeki dil okullarıyla ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Milano Dil Okulları ile ilgili detaylı bilgi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul