Montreal Dil Okulları

Montreal Dil Okulları Kanada içerisinde alternatif arayanlar için iyi bir seçenektir. Toronto’dan sonra Kanada’nın en kalabalık ikinci şehri olan Montreal,  aynı zamanda Kanada’nın Kültür Başkenti olarak bilinmektedir. Quebec eyaletinin en büyük şehridir. Ayrıca kent Dünyada Fransızca konuşulan en büyük ikinci kenttir.  Montreal şehrinde her yaz düzenlenen festivallerin yanı sıra, içinde bulundurduğu bir çok kilise de dünya çapında ünlenen bir şehir olmasına önemli katlı sağlamıştır. Montreal kent merkezi nüfusu 2 milyona yakındır anca metropolitan bölgenin nüfusu 4 milyona ulaşmaktadır.

İklim:
Montreal’de dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin aklına takılan en önemli konulardan biri kış aylarında hava sıcaklığının zaman zaman -40 derecelere kadar düşmesidir. Fakat düşünülenin aksine Montreal ‘de hava ne kadar kar yağsa göller donsa da şaşırtıcı şekilde insanı üşütmeyecek seviyede hissediliyor. Yani Montreal’e geldiğinizde kar yağışına aldanıp kat kat giyinirseniz sıcaktan terleme ihtimaliniz bir hayli yükseliyor.

Ulaşım:
Montreal’de yürüyerek bir çok yeri gezme imkanınız bulunmakta fakat şehir merkezinden biraz uzaklaşmak isterseniz en çok tercih edilen ulaşım yolu metro. Metrolar oldukça güvenilir ve hijyenik. Ayrıca istediğiniz yere otobüs veya taksi ile ulaşabiliyorsunuz.  Montreal’de bisiklet sürmek tam anlamıyla bir tutku haline gelmiş durumda. Şehirde 300 km aşan bisiklet parkuru bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler:

Montreal’de yıl boyunca gelen milyonlarca ziyaretçisinin yılın her mevsimi  keşfedebileceği gezip görebileceği çeşitli yerler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  • Crescent Caddesi; retoranları kafeleri ile meşhur en ünlü turtistlik noktalardan biridir. Cadde festival zamanları kapalıdır.
  • Eski Montreal; yakın zamanda restore edilen bu bölge eski mimarı yapısı ve Arnavut kaldırımlı sokakları ile meşhurdur. Bu bölgeyi at arabası ile gezerken tadını çıkarabilirsiniz.

Montreal’e gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka dünya standartlarında ürünler sunan butiklerden parfüm almayı  ve  Herbrooke Street, Sherbrooke Street, Eski Montreal, Greene Avenue, Place Ville Marie gibi yer altı alışveriş merkezlerini ziyaret etmeyi unutmayın. Bunların dışında Notre Dame Bazilikası, Mont Royal, Montreal Botanical Gardens, Jean-Talon Market, Laurentian Mountains, Pointe-a-Callière Museum, Notre-Dame-de-Bonsecours Chapel, St. Patrick’s Basilica, Quartier des Spectacles gibi turistik yerler de bulunmaktadır.

Montreal için resmi temsilciliğini yaptığımız bazı okullar;

Montreal Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul