Moskova Dil Okulları

Moskova Dil Okulları Rusça öğrenmek için önemli merkezlerdendir. Moskova tarihi 1300’lerde beylik olarak başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. 1480’e kadar beylik olarak kalan Moskova daha sonra Rusya’nın başkenti olmuştur ve ortalama 860 yaşında bir başkent olarak varlığını sürdürmektedir. Sovyet Birliği zamanında da (1922-1991), başkentlik unvanını sürdürmüştür. İstanbul’un ardından  Avrupa’nın en büyük 2.  kentidir.  Moskova topraklarının tamamı Avrupa kıtasında olan en büyük kenttir. 11 milyona yakın nüfusa sahiptir. Moskova Avrupa’nın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Moskova dünya üzerinde bulunan en kuzeydeki Metropol’dür.

Moskova’da sahne sanatları, bale, tiyatro, film gibi etkinlikler oldukça yaygındır. Moskova Uluslararası Sahne Sanatları Merkezi klasik müzik icrasında çığır açmıştır diyebiliriz. Moskova Sirki ve Moskova Devlet Sirki de şehri sirk konusunda üst sınıra taşıyan etkinliklere imza atmaktadır. Doğa güzelliğinden çok gece hayatıyla gündeme gelen Moskova, Tverskaya Caddesi’nin güneyindeki mekanların pahalılık ve lüks olmalarıyla da dikkat çekiyor.

Uluslararası sergilerde Büyük Ödül’e layık olan Moskova metroları tarihsel ve eşsiz bir mimariye sahip olma özelliği taşıyor. Bununla beraber Moskova’da  mimari olarak  beğeniler birçok yapı da bulunmaktadır.

Ulaşım:

Şehir yaygın bir transit ulaşım ağına sahiptir. 4 uluslararası havaalanı, 9 demiryolu istasyonu, sayısız tramvay, monorail sistemi ve en önemlisi dünya’nın en derin yer altı hızlı taşıma sistemine sahiptir. Dünyanın en önemli metro kentlerinden biri olarak görülen Rusya’da 11 hat üzerinden 160’tan fazla istasyon bulunuyor.Halk kullanımına açık hatların dışında, hükümet binalarını şehrin kenarında bulunan mistik bir yeraltı şehriyle birleştiren esrarengiz bir metro daha olduğu söyleniyor.

İklim:

Moskova iklimi karasal iklimdir. Kış ayları oldukça soğuk geçmektedir. Ayrıca kış ayları çok yağışlı olmamaktadır.  En soğuk ay Ocak ayıdır. Bu ay da ortalama sıcaklık -9 derece olurken bazı günler -20’den daha soğuk olabilmektedir. Yaz ayları ise serin geçmektedir. Kış aylarına göre daha çok yağış görülmektedir. Yazın 5-10 gün  30 derecenin üstünde sıcaklık yaşanmaktadır.

Gezilecek Yerler:

Moskova turizm açısından Avrupa’da en hızlı ilerleyen kentlerdendir.  Her geçen yıl daha da popüler olmaktadır. Her sene milyonlarca ziyaretçi Moskova’yı ziyaret etmektedir. Kızıl Meydan, Aziz Basil Ketadrali, Kremlin Sarayı, Mokova Metrosu, Armoury, Bolshoi Tiyatrosu, Neskuchny Sad, Space Museum, Kuskova Estate, Krutitskoe Podvorye, Sokolniki Park, Alexander Garden, Sparrow Hills, Experimentanium gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Moskova ulaşım konusundaki oldukça yüksek standardı, güzel mimarisi oldukça canlı gece hayatı, çok sayıda sanatsal ve kültürel aktiviteleri ile Moskova Dil Okulları‘na giden öğrenciler için ciddi avantajlardır. Kışın havanın soğukluğu bir olumsuzluk olarak düşünülse de, hayat bu soğukluğa göre dizayn edilmiştir. Moskova Dil Okulları şehir merkezinde bulunmaktadır. Konaklamalar da şehir merkezine yakın yerlerden seçilmektedir. Daha dışarı mahallelerde olsa dahi gelişmiş toplu taşıma ile ulaşım derdiniz olmayacaktır.

Rusya’da sokağa çıkarken yanınızda pasaport bulundurmanız çok önemli; aksi takdirde sorun yaşayabilirsiniz. Konaklamalarla alakalı genel bilgi elde etmek için burayı tıklayın.

Moskova Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Diğer yurtdışı eğitim programları ile bilgi almak isterseniz burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul