Münih Dil Okulları

Münih Dil Okulları Dünya üzerinde Almanca öğrenimi için en ideal okullardandır. Münih Bavyera Alplerinin eteğinde İsar nehri kıyında yer almaktadır. Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nin başkenti Münih’tir. Berlin ve Hamburg’dan sonra ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Yaklaşık 1.5 milyon nüfusuyla Münih aynı zamanda Avrupa Birliği’nin en büyük on ikinci şehri olma özelliğine sahiptir.Çevre Nüfusları da hesaplarsa yaklaşık 2.8 milyon nüfus bulunmaktadır bölgede.  Münih; Almanya ve Avrupa’nın en önemli sanat, ileri teknoloji, finans, yayıncılık, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden biridir. Almanya’nın  yüksek yaşam standartları bakımından en iyi kentidir. Dünya genelinde de üst sıralarda bulunmaktadır.Şehrin Almanca ismi München, eski dilde “keşişler tarafından” anlamına gelen Munichen teriminden gelir. Münih kurulmadan önce keşişler şehre gelmiş ve burada bir manastır inşa etmişlerdir. Bu nedenle Münih’in armasında bir rahip yer alır.

Münih Kentinde dünyaca ünlü büyük firmaların merkezleri bulunmaktadır. BMW, MAN,Siemens buna örnektir. Ayrıc Microsoft, Google gibi dünyaca ünlü bilişim firmalarının Almanya Ofisleri burada bulunmaktadır. Spor alanında dünyanın en büyük futbol kulüplerinden Bayern Münih bu şehrin takımıdır.

Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, yayıncılık, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden olan Münih; gotik, romanesk ve rokoko mimari tarzındaki tarihi yapıları, ihtişamlı kiliseleri, prestijli müze ve sanat galerileri, Almanya’nın diğer şehirlerinden ayrılan Bavyera kültürüyle dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biridir. Her sene, eylül ayı sonunda – ekim ayı başında düzenlenen ve dünyaca üne sahip “Octoberfest” yan Ekim Festivali bulunmaktadır. Bu festival temelinde bira festivai olmakla beraber Bavyera kültürünü tanıtmanın en kolay yolu olmaktadır. Festivalde Biranın dışında Özel yapım ALMAN Sosisli sandviçleri ve Bavyera kültürünü yansıtan çeşitli şeyler bulunmaktadır. Tarihi Alman kıyafetleri ile gezen insanların bulunduğu festivalden keyif almamak neredeyse imkansızdır. Münih Dil Okuları nı Bu dönemde tercih ederseniz unutulmaz bir festival yaşama imkanınız bulunmaktadır.

Ulaşım:
Münih’te şehir içi ulaşım; metro (U-Bahn), banliyö trenleri (S-Bahn), tramvay, otobüs, taksi ve bisikletle sağlanır. Ulaşım ağı Almanya’nın pek çok kentinde olduğu gibi son derece gelişmiştir. Bir metropol olmasına rağmen Münih’te trafik sorunu yoktur. Toplu taşıma araçlarıyla şehrin bir noktasından diğerine kolayca ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma sistemi MVV – Münchner Verkehrs- und Tarifverbund tarafından sağlanır.

İklim:
Münih şehrinin iklimi değişiktir. Kış ayları oldukça soğuk olmakla beraber yağış az görülmektedir. Yaz ayları ise sıcak olmaktadır ; ancak sıcak olmanın yanı sıra bol yağış da görülmektedir. Yaz ayarları her ne kadar sıcak olsa da ülkemiz kadar olmayacağını bildirmeliyiz. Münih şehri için en ideal iklim dönemleri Ekim-Kasım ve Mart-Nisan ayaları gösterilmektedir. Hava nispeten soğuk olmakla beraber dondurucu bir soğu yaşanmamaktadır. Bazı günler oldukça ılık geçmektedir. Bu dönemde çok fazla yağış da görülmemektedir.

Gezilecek Yerler:
Münih Almanya’nın en çok turist çeken kentlerinden biridir. Marienplatz, İngilz Bahçeleri, Nymphenburg Palace, BMW Müzesi, New Town Hall, Viktualienmarkt, Octoberfest, Olympia Park, Glockenspiel im Rathausturm, Olympic Tower,  Old Town Hall, Holly Ghost Church turistlerin ilgisini çeken yerlerdendir.

Münih Dil Okulları oldukça düzenli bir şehir hayatı ve yıl boyu canlı sosyal hayatı ile cezbedicidir. Gerek gelişmiş toplu ulaşım ağı , gerek aktif sosyal yaşantısı ile öğrencileri memnun etmektedir. Büyük bir metropolde bulunmanıza rağmen , kargaşa, trafik sorunu güvenlik sorunu gibi problemleriniz olmayacaktır. Münih Dil Okullarında hızlı ve kaliteli şekilde Genel Almanca ve Profesyoneller için Almanca kursları bulunmaktadır.  Münih dışındaki Almanya Dil Okulları için burayı tıklayın.

Münih Dil Okulları fiyat listesi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul