New York Dil Okulları

New York Dil Okulları son yıllarda Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullardandır. New York City  A.B.D.’nin kuzeydoğusunda yer alan, bu kıtanın en büyük nüfuslu şehridir. Şehrin alanı 787 km2, nüfusu ise yaklaşık 10 milyon civarındadır. New York şehri kendisiyle aynı isimde New York eyaletinde yer almaktadır.  New York şehri, her biri kendine has bir hayat tarzı ve biçimiyle ayrılan bir dizi semtin toplamı gibidir. Adeta New York’la özdeşleştirilen , New York’un ekonomik ve kültürel merkezidir. Manhattan’ın en çarpıcı özellikleri gökdelenleri, göz kamaştırıcı ışıklar ve hareketliliğidir. Hayat tarzının Manhattan’daki kadar çeşitli olduğu alışveriş merkezleri, sanayi bölgeleri ve zengin Brooklyn Heights’ın yanısıra fakirliğin kol gezdiği Bedford-Stuyvesant bölgesi gibi alanları kaplar.

Dünyanın finans merkezi durumunda olan New York’ta çok sayıda büyük şirket vardır. Bunun yanında ekonomiye katkısı olan pekçok küçük işletme ve imalathane bulunur. Manhattan’daki giyim eşyası sanayileri çağımızda bile imalat sektörünün en önemli dalını meydana getirir. New York ayrıca ülkenin kitle iletişim araçları ağının can damarı sayılır. Milli televizyon ve radyo istasyonlarının merkezleriyle büyük reklam şirketlerinin ana büroları da New York’tadır. New York, ABD’nin geniş kapsamlı kamu üniversitelerinin bulunduğu tek şehridir. 1970’te bütün lise mezunlarına diploma derecelerine göre üniversiteye girme imkanı tanınmıştır. Seçkin özel üniversite ve yüksekokullar arasında Columbia, New York, Rockefeller ve Fordham üniversiteleriyle Juilliard Okulu ve çoğu hastanelerle bağlantılı tıp okulları sayılabilir.

New York ülkenin sanat, eğlence ve moda şehri olarak da ünlüdür. Çok sayıda kurumla desteklenen ve adeta sanayi haline gelen bu etkinlikler, bütün dünyadan Ünlü isimleri çektiği gibi yeni şöhretlerin ortaya çıkmasına da katkıda bulunur.  New York Kütüphanesi dünyanın sayılı araştırma kütüphanelerinden biridir. Şehrin dünya çapındaki müzeleri arasında, Metropolitan Sanat Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi, Whitney Müzesi ve Amerika Tabiat Tarihi Müzesi sayılabilir. Hip hop, Punk , Harlem Rönesansı gibi Amerikan sanat akımları New York şehrinden çıkmıştır. Birçok etnik gruba ev sahipliği yapmaktadır. Eski zamanlardan bu yana İtalyan, Latin ve Çin ültürleri özellikle güçlü şekilde kendilerini hissettirir şehirde. New York çevresindeki Boston, Philadelphia, Atlantic City, Washington DC, Baltimore gibi şehirlere yakınlığı ile de lokasyon olarak avantaja sahiptir.

Ulaşım:
Tüm dünyada en kolay ulaşılan birkaç şehrinden biri olan New York’a Türkiye’den de birkaç firmanın direk uçuşu bulunmaktadır. Ayrıca New York şehrinden Tüm Amerika’ya ulaşım kolayca yapılabilmektedir. Uçak, tren ya da otbüs ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehrin metro sistemi metropoliten alan içinde kitle ulaşım araçlarından faydalanan yolcuların yaklaşık % 40’ını taşır. Yoğun trafik saatlerinde ise istasyonlardan dakikada bir tren geçer.Dünyanın en iyi raylı sistem ağına sahiptir. Bununla beraber taksi, otobüs gibi toplu taşıma araçları da yaygın olarka kullanılır.

İklim:
New York iklimi karasal iklimdir. Yazları sıcak olmakla beraber az sayıda yağış da görülür. Kış ayları ise soğuk ve yağışlı olabilmektedir. New York şehrinde kış aylarında kar yağışı görülmektedir.

Gezilecek Yerler:
Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan New York’ta Özgürlük Anıtı, Central Park, Times Meydanı, Bryant Park , Empire State Binası, 11 Eylül Anıtı, Broadway, Brooklyn Köprüsü gibi yerler oldukça yoğun turist çekmektedir.

New York Dil Okulları Dünyada en çok tercih edilen ilk 2’dedir. Bunu sağlayan şeylerden biri Aklınıza gelen her şeyi New York’ta bulabilip ,yapabilmenizdir. Dünyanın en gözde şehirlerinden biri olunca özellikle kiralar ve otel fiyatları pahalıdır. Ancak karşılığında elde edeceğiniz şeyler bu paraya değecektir. New York şehrinin toplu ulaşım ağı o kadar iyidir ki , Şehrin neresinde kalırsanız kalın kolaylıkla okula ve dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Her türlü aktiviteye kolayca ulaşabileceksiniz.  Diğer Amerika dil okulları ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

New York Dil Okulları  Genel İngilizce(Yoğun ve Normal), İş İngilizcesi, Sınavlara Hazırlık, Yaz Okulu, Özel ders gibi değik eğitim programlarına sahiptir. Her yaş kategorisinden öğrenci bulunmaktadır. New York Dil Okulları’ndan birkaçı aşağıda sıralanmıştır;

1)Kaplan Dil Okulları
2)EC Dil Okulları
3)LSI Dil Okulları 
4)Embassy Dil Okulları
5)St. Giles Dil Okulları 

New York Dil Okulları fiyat bilgisi için buraya tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul