Paris Dil Okulları

Paris Dil Okulları Fransızca eğitimi için dünyadaki en ideal okullardır. Paris, Fransa’nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezidir. Seine Nehri çevresine kurulu olan şehir Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir.  Paris’in nüfusu banliyöleri ile birlikte yaklaşık 12 milyon civarındadır. Şehir merkezinin nüfusu ise 2,3 milyon civarındadır.

Paris’te yer alan birçok ünlü yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Şehirde yapılan Montmartre’den Quartier Latin’e kadar uzun yürüyüşlerde, en iyi Orta Çağ ve Roma eserlerinin bazıları görülebilmektedir.  Paris daima  dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Moda ve lüksün dünya başkenti olan Paris, “Işık Şehir” (Ville Lumière) diye de anılmaktadır. Diğer Avrupa şehirlerine oranla Paris oldukça güvenli bir şehirdir.

Paris oldukça turistik ve hareketli bir şehirdir. Şehirdeki etkinlik sayısı yıl boyunca oldukça yüksek sayıda devam etmektedir. Bu etkinlikleri İnternet sitelerinden ya da gazete satılan yerlerden alacağınız bültenlerden takip edebilirsiniz. Yıl boyunca birçok konser , opera , tiyatro , müzikal , dans gösterisi gibi etkinlikler olmaktadır. Bunların dışında tüm sene açık olan müzeler , galeriler de bulunmaktadır.

Paris Dünyanın en pahalı 5 kentinden biridir. Bununla beraber Paris halkının gelir düzeyi de oldukça yüksektir. Alım güçleri yüksek olduğundan bu pahalılık Paris halkı için büyük bir sorun teşkil etmemektedir. Paris’in Fransa ekonomisine doğrudan katkısı yaklaşık olarak 612 milyar € civarındadır. Bu da Fransız ekonomisinin 3’te 1’ine yakın bir orandır. Bunu sağlayan ekonomik faktörlerin başında turizm ve borsa gelmektedir. Bununla beraber Fransa’daki büyük firmaların çoğunluğunun merkezi Paris’tedir.

Ulaşım:
Paris’teki ulaşım ağları tarih boyunca hep iyi durumda olmuştur. Birçok ulaşım ağı eskiden kalma olsa da günümüzde hala aktif olarak kullanılmaktadır. İki havaalanı bulunan Paris’e hava yoluyla ya da tren ile kolayca ulaşılabilmektedir. Şehir içi ulaşımda raylı sistem başı çekmektedir. Metro ve şehir içi diğer raylı sistemler ile ulaşım oldukça kolaylaşır. Bununla beraber otobüs seferleri de azımsanmayacak kadar çoktur. Paris içerisinde bisiklet kullanımı da yaygındır.

İklim:
Paris İklimi ılımandır. Akdeniz iklimine yakın bir iklime sahiptir. Yazları 25 -30 derece arasındadır. Az da olsa yağmur görülebilir. Kış ayları ise -2 – 10 dereceler arasında olmaktadır. Nadiren de olsa kar görülmektedir. Paris’in en yoğun sezonları Nisan – Ekim ayları arasındadır.

Gezilecek Yerler:
Bir açık hava müzesine benzetilen Paris, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerindendir. Senede yaklaşık 18 milyon ziyaretçi ağırlamaktadır. Dünyanın en çok ziyaret edilen 5 şehrinden biridir.

Modanın ve lüksün şehri olarak bilinen Paris’in simgesi Eyfel Kulesi ‘dir. Şehirde Eyfel Kulesi’nin yanı sıra çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır.D’Orsay Müzesi , Louvre Müzesi, Notre Damme Katedrali, Palais Garnier , Lüksemburg Bahçeleri, Seine Nehri, 3. Alexandre Köprüsü, Le Marais, Montmarte, Ile Saint-Louis, Île de la Cité, Ordu Müzesi, Latin Quarter, Champs-Elysees, Panthéon, La Medeleine bunlardan sadece birkaçıdır. Paris içerisinde her an yeni bir yer ve sizi büyüleyecek bir şey bulmanız mümkün.

Paris Dil Okulları tüm bu şatafatın ortasında oldukça kaliteli eğitim vermektedir. Paris’teki diğer yüksek eğitim kurumlarıyla beraber öğrenci nüfusu oldukça fazladır. Bu okullara yabancı öğrenci talebi de oldukça yüksektir. Paris Dil Okulları‘nı seçen yabancı öğrencilere okul ve konaklamaları şehir merkezi çevresinde sağlanmaktadır. Bu sayede şehrin tüm güzellik ve canlılığıyla içiçe olabilmektesiniz.

Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde olmak , gelişmiş toplu taşımaya sahip olmak , tüm sene boyunca birçok sosyal, kültürel ve sanatsal aktiviteye sahip olmak; Paris Dil Okulları’nı seçen öğrenciler için avantajdır. Dil Okulları konaklamalarıyla alakalı genel bilgiler elde etmek için burayı tıklayın.

Paris Dil Okulları için en güzel örnek LSI Dil Okulları‘dır.

Paris Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul