Pekin Dil Okulları

Pekin Dil Okulları son dönemin en gözde dilerinden olan Çince öğrenimi için ideal okullardır. Pekin veya orjinal adıyla Běijīng, Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Şanghay’dan sonra ülkenin en kalabalık şehridir ve aynı zamanda 25 milyona yaklaşan nüfusuyla dünyanın en kalabalık üçüncü şehridir. Pekin kelimesi Doğu Asya dillerinde “kuzey başkenti” gelmektedir. Şehir yüzyıllar boyunca tarihin en eski devletinden biri olan Çin’in başkenti olmuştur ve bu sayede dünyanın en eski başkentleri arasında sayılmaktadır.

Ülkenin siyasi başkenti olan Pekin aynı zamanda kültür ve eğitim başkentidir. Buna karşılık Şangay ve Hong Kong ekonomik olarak çok daha ileri durumdadır. Ülkenin en büyük şirketlerinin merkezi Şangay’dadır. Ayrıca Hong Kong  uluslararası ekonomi için oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır.  Ülkemizin başkenti Ankara’dır. Dolayısıyla siyasi ve bürokrasi merkezi Ankara’dır ancak, Ülkemizin ekonomik başkenti İstanbul’dur. Çin’de de tıpkı ülkemizdeki gibi bir durum vardır.

Kent uzaydan görülebilen tek yapı olan Çin Seddi’nin en güzel bölümünü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan birçok yeri, çok sayıda tarihi tapınak ve sanat galerisini içinde barındırmaktadır. Modern yapılara da ev sahipliği yapan kent, parklar, botanik bahçeleri ve hayvanat bahçesi gibi doğal alanlara da sahiptir. Şehrin modern ve aynı zamanda geleneksel yapısı, şehri kültür açısından zenginleştirmektedir.Büyük bir metropol özelliği ile de oldukça canlı bir hayatı vardır.

Şehirde bulunan 91 üniversite Pekin’in eğitim düzeyinin yükselmesine katkı sağlamıştır. Bu üniversitelerden bazıları Çin’in ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında sayılmaktadır. Buna bağlı olarak Çin Devleti’nin inovasyon üzerine yaptığı yatırımların önemli merkezlerinden birisi haline gelmiştir.

Ulaşım:
Pekin Çin Halk Cumhuriyeti’nin ulaşım olarak merkezinde yer almaktadır. Demiryolu ve karayolu ile tüm Çin’e ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’ne gelen uluslararası uçuşların çoğunluğu Pekin’e inmektedir.Bununla beraber Pekin şehrinin toplu taşıması da gelişmiştir. Pekin büyük bir şehir olduğundan uzun yollar için en ideali metrodur. Metro ağı oldukça geniştir. Metro ile beraber kullanılabilecek diğer seçenek de otobüslerdir. Otobüs sistemi oldukça gelişmiştir. Birçok hat bulunmakta ve sıklıkla geçmektedir. Metrodaki kalabalık sizi rahatsız ederse otobüsler de iyi bir alternatif olabilir. Pekin’de taksiler de ulaşım da kullanılabilir. Tksiler ucuz olmakla beraber Pekin büyük bir şehir olduğundn gideceğiniz mesafe uzun olabilmektedir. Kısa mesafeler için taksi ideal ulaşım araçlarındandır.

İklim:
Pekin iklimi karasal – muson iklimidir. Kış ayları Sibirya’dan gelen soğuk hava ile beraber oldukça soğur. Kış ayları soğuk , uzun ve kurak geçer. En Soğuk ay Ocak ayıdır. Yaz aylarında ise güneyden gelen sıcak ve nemli hava akımıyla yağışı ve ılıman bir iklime sahip olur.

Gezilecek Yerler:
Pekin oldukça turistik bir yerdir. Her sene milyonlarca ziyaretçi ağırlar. Çin Seddi, Yiheyuan Yaz Sarayı, Cennet Tapınağı, Saray Müzesi, Lama Tapınağı, Jingshan Park, Beihai Park, Chaoyang Theatre, 798 Art Zone, Imperial Garden of Palace Museum, Meridian Gate, Tiananmen Meydanı, Black Lakes turistik yerlerden sadece birkaçıdır.

Son yılların en önemli dillerinden biri olan Çince için Pekin Dil Okulları şehir merkezi civarında yerleşmiştir. Öğrencilerin konaklamalarını ,okula kolay ulaşım ve sosyal aktivitelere yakınlık gibi kriterleri göz önüne alarak belirlemişlerdir. Bu sayede öğrenciler böle büyük şehirde zaman kaybetmemiş ve canlı sosyal hayatın tadını çıkarmış olurlar. Bu şekilde öprencilerin işini kolaylaştıracak yaklaşım ve kaliteli eğitimle beraber öğrencilerin memnuniyet oranı oldukça yüksek olmaktadır. Dil Okulları ile ilgili genel bilgiler için burayı tıklayın.

Pekin Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul