Playa del Carmen Dil Okulları

Playa del Carmen Dil Okulları ispanyolca öğrenmek oldukçagüzel bir alternatiftir. Meksika’nın Quintana Roo eyaletinde bulunan bir şehirdir. Şehir, Karayip Denizi’nin kıyısında yer almaktadır. Şehrin nüfusu yaklaşık 150.000’dir. Playa Del Carmen, Meksika’nın doğu kıyılarında, birçok Maya Piramidi’nin bulunduğu Yucatan Yarımadası’ndadır. Yucatan Yarımadası Karayip Denizi kıyısında bulunduğu için  oldukça güzel iklimi ve doğası vardır. Bembeyaz kumsalları , turkuaz rengi denizi , canlı eğlence yaşamı ile oldukça turistiktir.

Yucatan Yarımadası  Meksika’nın güneybatısında, Karayip Denizi’ni Meksika Körfezi’nden ayıran yarımada. Maya uygarlığının önemli bir merkezi olan yarımadada Chichen Itza, Tulum ve Uxmal dahil olmak üzere çok sayıda Maya antik yerleşimi bulunur. 3 adet eyalet bulundurur. Bunlardan biri de Quintana Roo eyaletidir. Playa Del Carmen şehrinin de bulunduğu Quintana Roo ya da resmi adı ile Özgür ve Egemen Quintana Roo Eyaleti (Estado Libre y Soberano de Quintana Roo), Meksika’nın güneydoğusunda bulunan bir eyalettir. Kuzeyinden ve doğusundan Atlantik Okyanusu, güneyinden Belize bulunur.

Karayipler Etrafı Okyanuslarla kaplı Amerika Kıtası’nda  denizde yüzülebilecek en iyi noktadır. Okyanus kıyısındaki şehirlerde ,Okyanus çok dalgalı olduğu için daha çok sörf gibi sporlar yapılmaktadır. Karayip kıyılarında yüzmenin dışında dalış da oldukça popülerdir. Tüm dünyadan dalış için insanlar Playa Del Carmen’e gelmektedir. Hemen 1 saat mesafede dünyaca ünlü Cancun şehri bulunmaktadır. Bu bölge oldukça turistik ve güzel bölgedir.

Ulaşım:
Bu bölgeye uluslararsı ulaşım için en iyi yol Cancun’da bulunan uluslararsı havaalanıdır. Bunun dışında Meksika içinde Otobüs ve sınırlı olarak tren ile de ulaşmak mümkündür. Şehir içi ulaşım için otobüs ve taksiler ön plana çıkmaktadır. Şehir merkezinde her şey yürüme mesafesindedir. Bu neden topl taşıma nadiren ihtiyaç duyarsınız. Bununla beraber ihtiyaç anında kullanacağınız toplu taşıma imkanları da mevcuttur.

İklim:
Bu bölgede Tropikal İklim vardır. Tüm sene nemli ve sıcak hava vardır. Ara ara yağmur yağabilir. Yağmurlar genel olarak kısa sürmektedir. Aralık – Nisan dönemi en iyi dönemdir. Mayıs -Kasım dönemi ise daha çok fırtına vs görülebildiği dönemdir. Fırtına dediysek de nadiren olur ve etkisi bir iki günde geçmektedir.

Gezilecek Yerler:
Bu bölgeye her sene milyonlarca turist akın eder. Öyle ki özellikle Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nden çok sayıda turist gelmektedir. Avrupa’dan da oldukça fazla ilgi görmektedir. Xplor Park, Xcaret Eco Theme Park, Rio Secreto , Cenote Chaak Tun, Quinta Bulvarı ,Riviera Maya,Cenote Chikin Ha, Delphinus Xcaret, Los Fundadores Park, 3d Museum Of Wonders, Ultramar Ferry , Delphinus Rivieara Maya, Frida Kahlo Riviera Maya Müzesi gibi bir öok turistik lokasyon bulunmaktadır. Ayrıca Mayaların vatanı olan Yucatan yarımadasını ve Cancun şehrini de kolayca ziyaret edebilirsiniz. Playa Del Carmen’de birçok güzel sahil ve doğa aktivitesi de bulunmaktadır.

Playa del Carmen Dil Okulları , neredeyse hiçbir şehrin kolay kolay sunamadığı muhteşem Karayip doğal güzellikleri , Canlı sosyal hayatı, güzel iklimi ve sıcakkanlı yerel halkı ile gelecek öğrencilere çok güzel bir deneyim vaad eder. Playa del Carmen Dil Okulları‘na en güzel örnek Sprachcaffe Dil Okullarıdır.

Playa del Carmen Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul