Roma Dil Okulları

Roma Dil Okulları İtalyanca eğitim için birçok kişiye göre en iyi adreslerdendir. Roma şehri İtalya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Lazio bölgesinde bulunur ve hem şehir hem de komün statüsündedir. 1285.3 km²lik yüzölçümüyle Avrupa’nın en geniş yüzeye yayılmış başkentlerinden biridir.Yaklaşık 2.7 milyon nüfuslu şehirde, Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır. Bu sebeple Roma’ya bazı kaynaklar tarafından iki devletin başkenti de denilmektedir. Çevresi ile bölge nüfusu 4 milyona ulaşmaktadır. Roma şehri Bizans İmparatorluğu, Roma Krallığı, Roma Cumhuriyeti, Roma İmparatorluğu, Papalık ve İtalya Krallığı gibi devletlere başkentlik yapmıştır. Roma tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerinde kurulmuştur. Bu tepeler Palatino,Aventino, Campidoglio, Quirinale, Viminale, Esquilino, Celio’dur.

75 milyar avroluk gelirle İtalya’nın toplam millî hasılasının %6.5’ini tek başına kazanır. Şehirde tüm sektörler oldukça gelişmiştir. Roma içerisinde bulunan 12 adet yüksek eğitim kurumu ve birçok Roma Dil Okulları ile öğrenci nüfusu oldukça yüksektir.  300.000 ‘e yakın öğrenci bulunmaktadır. Buda Roma Hayatına ekstra bir canlılık katmaktadır. Roma tarihi şehir merkezi UNESCO dünya tarih mirası listesindedir. Muhteşem sarayları, yüzyıllık kilise ve bazilikaları, antik kalıntıları, anıtları, heykelleri, sanat eserleri gibi birçok şeyle dünyanın en zengin şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bunların yanı sıra Roma günümüzde canlı gece hayatı ve ünlü markalara ev sahipliği yapması nedeniyle alışveriş konusunda da akla gelmektedir.

Ulaşım:
Roma şehri hem büyük havaalanlarıyla hem de tren istasyonlarıyla gerek İtalya içerisinde gerek Avrupa’ya gerekse tüm dünyaya kolayca ulaşım sağlamaktadır. Şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiştir. Metro , otobüs ve tren hatları mevcuttur. Metro sistemi oldukça iyi ve geniş ağa sahiptir. Roma’da yaşayacaksanız sizin için oldukça kullanışlı olacaktır. Ancak birkaç günlük turistik seyehate gidenler için çok kullanışı olmayabilir çünkü tüm turistik lokasyonlara durağı bulunmamaktadır. Otobüsler ise ikinci tercihtir. Otobüsler özellikle turistik mekanların neredeyse hepsinde durağa sahiptir. Yoğun turistik dönemlerde ve iş çıkış saatlerinde Roma şehrinde trafik görülmektedir. Bu nedenle tren ve metro en hızlı ulaşım aracıdır. Bunların dışında Roma’da konaklamanızın yerine bağlı olarak yürüyerek birçok işinizi halledebilirsiniz. Bisiklet ve Scooter olark tabir edilen motorsiklet kullanımı da oldukça yüksektir.

İklim:
Roma Şehrinin iklimi Akdeniz iklimdir. Ülkemizde yaşadığımız iklimin çok benzerin yaşayacaksınız. Kışlar ılık ve yağışlı olmakla beraber yaz ayları sıcak olmaktadır. Genel olarak insanların Roma için tercihleri ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir. Bununla beraber tüm mevsimlerde yaşamak oldukça keyiflidir Roma’da.

Gezilecek Yerler:
Roma dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri. Antik Roma’nın ünlü yapılarını, birbirinden ünlü müze ve kiliseleri ve Katolikler için çok büyük öneme sahip dünyanın en küçük devleti olan Vatikan‘ı görmek için her yıl milyonlarca gezgin Roma’ya akın ediyor. Roma Şehri; Kolezyum, Panteon, Trevi Çeşmesi, Piazza Novana, Centro Storico, Trastevere, Papale San Paolo Fuori le Mura Basilikası, Quattro fiumi Çeşmesi, Vittorio Emanuele II Anıtı, Nazionale di Castel Sant’Angelo Müzesi, Vatikan şehri ve daha sayamadığımız nice güzel yerleriyle turistlerin gözdesidir.

Roma şehri oldukça güzel iklime sahiptir. Dünyanın en tarihi şehirlerindendir. Sosyal aktivtesi oldukça çoktur. Şehir içi ulaşım iyi seviyededir. Sanatsal ve Kültürel faaliyet imkanı oldukça fazladır. Bunların ışığında İtalyanca öğrenmek isteyen bir kişi Roma Dil Okulları‘ndan oldukça memnun ayrılacaktır. Roma dışındaki İtalya Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Roma Dil Okulları için örnek vermek gerekirse Torre Di Babele  ve Dilit International House‘dır.

Roma Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul