Sevilla Dil Okulları

Sevilla Dil Okulları İspanyolca öğrenmek isteyenler için iyi bir alternatiftir. İspanya’da Endülüs Özerk bölgesinin merkezi ve en büyük şehridir. İspanya’nın güneybatısında yer alır.  Guadalquivir Nehrinin doğu yakasında yerleşilmiştir. İç liman şeklindedir. Nüfusu yaklaşık 1.8 milyondur. İspanya’nın en büyük 4. kentidir. Çok zengin bir kültür mirasa sahiptir. Geçmişte Endülüs Emevi gibi Müslüman devletlere evsahipliği yapmıştır. Müslüman kültür ve mimarisi hala şehirde gözlenebilmektedir.

Sevilla kenti Yeni Dünya keşiflerinin çıkış noktasıdır. Yeni dünya keşifleri buradan başlamıştır. Bu keşifler sayesinde Sevilla kenti oldukça zenginleşmiştir. Yeni dünya ile bir çok ticaret buradan gerçekleştirilmiştir. Bu ticari gelişmelerle beraber ticari düzenlemeler ve kanunlar konulmuştur. Sömrgelerle yapılan ticaret sonucu İspanya’nın en zengin kenti haline gelmiştir tarihte.

Sevilla  günümüzde ünlü Flamenko’nun merkezi olarak görülür. Unesco tarafından müzik kenti ilan edilmiştir. Birçok sanatsal aktiviteye evsahipliği yapar. Sokaklarından tarih ve sanat taşmaktadır. Sene boyunca süren festivalleri , çeşitli sanatsal aktiviteleri , boğa güreşleri ile yıl boyunca heyecanlı ve güzel günler geçirilmektedir.

Sevilla mimarisi oldukça beğenilmektedir. Rönesans , Barok , Arap , Türk , Gotik tarzları mimarilerde hissedebilirsiniz. Sevilla sokaklarında gezerken tüm bu değişik mimarilerden oluşan  oldukça güzel ve hisli bir şehir tablosuyla karşı karşıya kalacaksınız. Şehrin ekonomsinin temelinde ticaret vardır. Şarap , Meyve , askeri malzemeler , zeytin ve mineraller en önemli ticari mallardır. İspanya’nın en önemli limanlarından olması sebebiyle ülke içindeki ticarette de önemli pay sahibidir.

Ulaşım:
Sevilla kentine uluslararası uçuşlarla ulaşılabilmektedir. Ülke içinde de tren , karayolu ve uçakla ulaşım mümkündür. Şehir içi toplu taşıma gelişmiştir. Otobüs ağı en önemli payı kapsamaktadır. Şehir merkezinde önemli sayılabilecek raylı sistem mevcuttur. Bunun dışında taksi  ve bisiklet ile de ulaşım yaygındır.  Şehir merkezi çok büyük olmadığından bir çok yere yürüyerek ulaşmak da mümkündür.

İklim:
Sevilla iklimi Akdeniz iklimidir. Kış aylarında hava ılık ve zaman zaman yağışlıdır.Kışın belirli günler soğuk yaşanmaktadır ancak çok soğuk günler pek görülmemektedir.  Yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. En sevilen mevsimler sonbahar ve İlkbahar mevsimleridir. Ne soğuk ne de sıcakla uğraşmadan oldukça güzel bir iklimi bu aylarda yaşayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler:
Sevilla kenti İspanya’da en çok ziyaret edilen kentlerden biridir. Her sene milyonlarca ziyaretçiyi ağırlar. Plaza de Espana, Alcazar, Sevilla Katedrali, Barrio Santa Cruz, Torre Giralda, Centro Historico de Sevilla, Maria Luisa Park, Iglesia Colegial del Salvador, Jardines de los Reales Alcazares, Basilica de la Macarena, Casa de Pilatos, Triana, Italica Antik Kenti, Metropol Parasol, Plaza del Triunfo, Las Duenas gibi turistik noktalar bulunmaktadır.

Sevilla Dil Okulları tarihi mimarisi , sanatsal aktiviteleri, düzenli şehir hayatı ve yıl boyu süren aktiviteleri ile gelecek öğrencilere oldukça güzel günler vaad etmektedir. Ulaşımın kolaylığı , şehir merkezinin büyük olmayışı öğrenciler için bir artıdır. Sevilla dışındaki İspanya dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.  Sevilla Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız okullara örnek olarak ;
1)Don Quijote Dil Okulları
2) Enforex Dil Okulları

Sevilla Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul