Sliema Dil Okulları

Sliema Dil Okulları alternatif dil okulları arayanlar için iyi bir seçenektir. Malta’nın en hareketli yerlerinden biri olan Sliema hemen hemen aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ve Malta Adası’nın kuzeydoğusunda bulunan alışveriş merkezleri, barları, kafeleri, restoranları , otelleri ve feribot turları ile meşhur olan bir bölgedir. Dil eğitimi içinde en çok tercih edilenler listesine girmeyi başarmıştır.

Malta’nın St. Julians ile birlikte en büyük ve modern yapılarının ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu bu bölgede bir çok dil okulu bulunmaktadır. Sliema ‘da bir çok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Dil okullarının konaklamaları da eğitim almayı düşündüğünüz okula bir hayli yakın konumlardadır.

Howard Caddesi’nde ve Stella Maris Caddesi’nde mükemmel restorantlar ve marketler bulunmaktadır. Ayrıca yılın 300 günü güneşli olan Malta’da bu bölgenin sahil kesiminde gölgede oturabileceğiniz bir çok alan bulunmaktadır. Bunun dışında her gün Malta’nın meşhur  küçük adası Comino’ya feribot ile turlar düzenlenmektedir. Bu turlara Sliema’dan istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Eğer yüzmek isterseniz Sliema’da yüzmek için uygun bir çok plaj bulunmaktadır. Akşam saatlerinde daha hareketli bir yerlere gitmek isterseniz 15 – 20 dakika yürüme mesafesinde olan St. Julians’a gidebilmeniz mümkündür.

Sliema’da trafik akışı çok yoğundur. Dikkat etmeniz gereken husus ise Malta’da trafik İngiltere’de ki gibi tersten akmasıdır. Bir çok öğrenci bu konuya alışmakta sıkıntı yaşasa da genel olarak Malta güvenilir ve kaliteli yardımsever insanların yaşadığı bir ülkedir.

Ulaşım:
Sliema oldukça küçük olduğundan yürüme en iyi ulaşım seçeneğidir. Bununla beraber otobüs, bisiklet ,motorsiklet ve taksi de iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Otobüslerle tüm ülke içinde gezmeniz mümkün. Şehir içinde gider gibi ülke içerisinde ulaşım sağlıyorsunuz.

İklim:
Malta’da Akdeniz iklimi görülmektedir. Ülkemize oranla daha sıcak bir iklime sahiptir. Kış ayları 15  derece olan hava sıcaklığı yaz aylarında oldukça yükselebilmektedir. Kış aylarında 10 derecenin altına nadiren düşmektedir.

Gezilecek Yerler:
Malta ve Sliema oldukça turistik yerlerdir. Her adımda yabancı bir öğrenci ya da turiste rastlarsınız. Valletta Ferry Services, The Point, Saint Patrick’s Church, Holy Trinity Church, Parish Church of Jesus of Nazareth, Stella Maris Church Sliema, The Plaza Commercial Centre, Artitude Gallery, Our Lady of the Sacred Heart of Jesus, Teatru Salesjan, Qui Si-Sana Gardens gibi yer ve atraksiyonlar Sliema’ya turist çekmektedir.

Sliema Dil Okulları küçük ama canlı bir şehir, muhteşem sahiller ve canlı eğlence hayatı sunmaktadır. Küçük olması dolayısıyla ulaşım sorunu olmaması , yabancı öğrenci sayısının çokluğu büyük avantajlardır. İkliminin ülkemizdekine benzerliği , kış aylarında bile çok soğuk yaşanmaması artılardan bir başkasıdır. Malta’dki diğer dil okulları ile alakalı bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Sliema Dil Okulları içerisinde resmi temsilcilik yaptığımız okullardan bazıları:

1)ELA Dil Okulları
2)EC Dil Okulları
3)IELS Dil Okulları

Sliema Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul