St. Julians Dil Okulları

St. Julians Dil Okulları İngilizce eğitim için tüm dünyadan öğrenciler çekmektedir. Dil eğitiminizi Malta Adası’nda almaya karar verdiyseniz  ve bunun için merkezi bir konum düşünüyorsanız   St. Julians aradığınız yer diyebiliriz.

St. Julians Dil Okulları için dünyanın dört bir yanından Malta’ya giden öğrencilerin en çok tercih ettiği bölgedir.  Bunun başlıca nedeni  St. Julians’ın ‘Pachaville’ bölgesinin hem öğrenci nüfusu açısından aşırı kalabalık olması hem de  Malta’nın eğlence açısından kalbi olarak nitelendirilebilecek bir bölge olmasından kaynaklanmaktadır. Malta’ya gittiğiniz ilk hafta bile yurtdışı deneyiminiz daha önce olmadıysa ‘kültür şoku’ diye adlandırdığımız sorunu yaşamanız bile bir hayli düşük. Çünkü Malta’ya ayak attığınız ilk andan itibaren insanların sıcakkanlılığı ve insanların birbirine olan saygısını hissedebilirsiniz.

Tekrar yinelemek gerekirse evet,  St. Julians Malta’nın kalbi ve bundan dolayı küçük bir bölge olmasına rağmen burada her gün kendinize ders saatleriniz dışında bir meşguliyet bulabilirsiniz.  Bu bölgede ki okulların en uzak konaklaması genellikle yürüme mesafesi ile 10-12 dk bazı konaklamaların ise yürüme mesafesi ile 1-2 dk’ya  kadar düşmektedir. Bu öğrenciler açısından büyük bir artıdır. Tabi ki bunun dışında bir çok alış veriş merkezi konaklamalarınıza çok yakın olacağı için rahatlıkla her an bir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğlence merkezlerinin de kalbi olan bu bölge de bir çok eğlence kulübü yan yana sıralanmaktadır. Özellikle gece hayatı bir hayli hareketli olan bu bölgede  Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Eğer yorulduğunuzu hissederseniz birkaç metre ileride sakin ve müthiş bir sahil şeridi sizi bekliyor olacak.

Öğrencilerin sevinebileceği bir diğer husus ise Malta’nın yıl boyunca 300 günden fazla güneşli olması diyebiliriz. Burada bulunduğunuz hemen hemen her gün rahatlıkla denize girebilir ve Akdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz. Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin bu konuda öncellikli tercihi masmavi denizi ve mağaraları ile her yıl binlerce turistin akınına uğrayan Comino adası olduğunu söyleyebiliriz. St. Julians’ın bir çok bölgesinde bu turlar için acentalar bulunmaktadır. Mutlaka görmeniz gereken bu adaya ulaşabilmek için her gün feribot ile çeşitli turlar düzenlenmektedir. Fakat feribotlar bulunduğunuz noktaya yaklaşık 15 dk mesafede olan Sliema’dan hareket etmektedir ve yolculuk ortalama 1-1.5 saat arası sürmektedir. Tur fiyatları tercih edeceğiniz feribotun özelliklerine göre 10 euro ile 20 euro arası değişmektedir. Genellikle feribotlarda sandwich, öğle yemeği ve sınırsız meşrubat(alkol dahil) verilmektedir. Tur süreleri ortalama 5 saattir.  Ayrıca dilerseniz tüm okulların her hafta düzenlediği çeşitli aktivitelere de katılabilirsiniz.

Ulaşım:
Şehir merkezi oldukça küçüktür ve her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sınırlı sayıda toplu taşıma da bulunmaktadır.

İklim:
Malta’da Akdeniz iklimi görülmektedir. Ülkemize oranla daha sıcak bir iklime sahiptir. Kış ayları 15  derece olan hava sıcaklığı yaz aylarında oldukça yükselebilmektedir. Kış aylarında 10 derecenin altına nadiren düşmektedir.

Gezilecek Yerler:
St. Julians oldukça fazla yabancı öğrenci ve turiste ev sahipliği yapar. Spinola Körfezi, Portomaso Marina, St. George’s Bay, Balluta Square, Paceville gibi turistik yerler , güzel sahiller ve canlı eğlence yaşamı insanları kendine çekmektedir.

Kısacası St. Julians her yıl dünyanın dört bir yanından gelen gerek öğrenci grubu gerek turist açısından binlerce insanı bir araya toplayan bir bölgedir. Ayrıca kalabalık oluşu ile pratik yapmak için oldukça ideal olan bu bölge kaliteli ve güvenilir insanların bulunduğunu söyleyebiliriz. Eğer Malta’da St. Julians’ta dil eğitimi almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken alışmakta sıkıntı yaşayabileceğiniz tek konu trafiğin İngiltere’de ki gibi tersten akıyor olmasıdır. Bunun dışında kaliteli okullar ve döndüğünüzde harika bir anı bırakacağınız anlar sizi bekliyor olacak. Maltadaki dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Malta St. Julians Dil Okulları içerisinde  resmi temsilciliğini yaptığımız okullar;

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul