San Francisco

San Francisco Dil Okulları son yılarda popülaritesi artan okullardandır. San Francisco; körfeze, Golden Gate köprüsüne ve Pasifik Okyanusu’na bakan evleri ile rengarenk bir şehir. San Francisco, bir yarım ada üzerinde kurulmuş ve üç tarafı denizle çevrili. Toplamda 128 km2 alan üzerine kurulu büyük şehir, San Francisco Bay Area denilen bütün sahil kesimini de katınca daha da büyük bir alana yayılıyor. Ayrıca teknoloji dünyasının merkezi sayılan Silikon Vadisi de bu şehrin toprakları içinde yer alıyor.San Francisco nüfus yoğunluğu bakımından New York Cİty’den sonra metrekareye düşen insan sayısı bakımından Amerika Birleşik Devletleri’nde 2. sıradadır. Toplam nüfusa baktığımızda California eyaletinde 4. , Amerika Birleşik Devleteri genelinde 15. büyü şehir konumundadır. Şehir özgürlükleri, toplu taşımadaki başarısı, bisiklet yollarının çokluğu ile Amerikan şehirleri arasından sıyrılmaktadır. Çin dışındaki en iyi Çin mahallesinin San Francisco’daki olduğu söylenmektedir. Birçok Çin kültürüne ait ürünü burada kolayca bulabilirsiniz. San Francisco Bay Area yakınlarında San Jose ve Oakland gibi iki büyük ve öneki şehir de bulunmaktadır. Bu şehirler 1 saatten az mesafede ulaşılabilinecek yerlerdir. Bunun dışında Los Angeles da araba ile ulaşımın sağlanabileceği bir başka büyük şehirdir.  San Francisco’da birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Bunlardan sadece birkaçını sıralamak gerekirse;

  • Union Meydanı Union Meydanı’nın adı, Kuzey – Güney savaşı sonrası birleşme yanlıları tarafından konulmuş. Meydanda 1903’te Theodor Roosevelt’in dikilmesini sağladığı 30 metrelik bir granit yer alıyor. Meydanın etrafında butikler, sanat galerileri, antikacılar ve büyük mağazalar var.
  • Fisherman’s Wharf İlk olarak Cenova ve Sicilya’lı balıkçıların yerleştiği bir alan. 1950’lerde turizmin gelişmesiyle bölge kimlik değiştirmiş, limanlar Oakland’a taşınmış. Bu sebeple atıl kalmış eski binalar turistik amaçlı olarak değerlendirilmiş. 45 numaralı limanda ayakta deniz ürünleri atıştırılabilen mekanlar, 43.5 numaralı limandan ise Alcatraz ve körfez turları yapabilirsiniz. Buradan günlüğü 25 dolara bisiklet kiralayıp Golden Gate Köprüsü’nü geçerek Sausalito’ya kadar varabilir, oradan da feribotla şehre dönebilirsiniz. 39 numaralı liman ise en meşhuru. Ayrıca yürümeyi seviyorsanız eski çikolata fabrikası yeni alışveriş merkezi olan Ghirardelli’yi ve Maritime Müzesi’ni gezebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en dik ve dar caddesi olarak bilinen 40 derecelik açıya sahip Lombard Caddesi de bu bölgeye oldukça yakın.
  • Alcatraz Adası İspanyolca pelikan anlamına gelen ada 1934 yılında hapishane olarak kullanılmış ve azılı katillerle, mafya babalarının merkezi olmuştur. Anlatılan hikayelere göre mahkumlar soğuk sulara atlayıp kaçmasın diye çeşmelerinden hep sıcak su akarmış. Alcatraz’ı daha iyi görmek için gemiyle etrafından dolaşabilir, ya da içine düzenlenen turlarla ne kadar korkunç bir yer olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Bay Bridge (Körfez Köprüsü) 1936 yılında iki katlı olarak yapılan köprü, bir kat gidiş, bir kat geliş şeklinde. Toplam uzunluğu ise, 13,6 kilometre. Köprüden geçiş ücreti iki dolar. Tam ortasındaki Treasure Island’da harika bir San Francisco manzarası mevcut.
  • Alamo Meydanı Kartpostal Bölgesi de denebilir. Viktorya tarzında inşa edilmiş altı kız kardeş veya boyalı kadınlar olarak adlandırılan altı ahşap ev ve arka tarafında harikulade şehir görüntüsü olan bir meydan.
  • Haight-Ashbury Haight-Ashbury, San Francisco’da Haight ve Ashbury sokaklarının kesişimindeki bölgenin adı. 60’lı yıllardaki hippi hareketinde oynadığı rolden dolayı meşhur olmuş. Buradaki ucuz ahşap evlere hippiler yerleşmiş, uyuşturucu ve rock and roll kültürünün merkezi olmuş. 1967 yılında Summer of Love olarak anılan yaz, yüzbinlerce insan buraya gelmiş ve buradan dönenler hippi kültürünü yaymışlar.
  • Golden Gate Köprüsü Şehrin tarihi altın ile değişince körfezin girişine yapılan köprüye de bu ismi koymuşlar. 1937’de yapılmış, 1280 metre uzunluğundaki köprü, dönemin parasıyla 35 milyon dolara mal olmuş. Köprüden bisikletle ve yaya olarak geçilebilmektedir. Ayrıca dünyanın en çok fotoğraflanan köprüsü de burasıdır.
  • Sausalito San Francisco’nun kuzey bölgesinde Golden Gate Köprüsü yakınındaki sahil semti. Sanatçı ve yüksek ekonomik gelir seviyesine sahip insanların yaşadığı bir semt. Yüzen evleri ve turistik mekanları ile gezilmeye değer bir yer.
  • Napa Vadisi Napa Vadisi Amerika’nın en iyi şaraplarının üretim merkezi olarak bilinir. Bağları ve bu bağlarda yer alan şarap tadım ve içim yerleri ile ünlü. Bu bölgede 300 kadar şarap evinin bulunduğu söyleniyor.

San Francisco Dil Okulları öğrenciler için cazip okullardır. Ulaşımın rahatlığı , iklimin güzelliği, şehrin eşsiz güzelliği ile her gidenin memnun kaldığı bir yerdir. Sosyal hayatın canlı olmasının yanı sıra çevrede başka büyük şehirlerin de olması büyük avantajdır. San Francisco bölgesinde Amerika’nın en başarılı okullarından birkaçı bulunmaktadır. Berkeley bunlardan bir tanesidir.San Francisco Dil Okulları hem canlı bir şehirde olmak  hem de kargaşadan uzak durmak için ideal bir tercihtir. San Francisco dışındaki Amerikan Dil Okullarına ulaşmak için buraya tıklayın.

San Francisco Dil Okullarına örnek vermek gerekirse;

1) Kaplan Dil Okulları -San Francisco
2)EC Dil Okulları -San Francisco
3)LSI -San Francisco
4)Embassy -San Francisco
5)ST. Giles -San Francisco

San Francisco Dil Okulları  fiyat bilgisi için tıklayın.

.

Şimdi Ara
Haritada Bul