Cuzco Dil Okulları


Cuzco Dil Okulları
İspanyolca  öğrenmek isteyenler için egzotik fırsat sunmaktadır. Cuzco Orta Peru’nun And Dağları platosunda yer almaktadır. Cuzco şehri aynı isimli eyaletin başkentidir. Cuzco şehrinin yaklaşık 450.000 nüfusu bulunmaktadır. 3416 rakımlı bir şehirdir. Oldukça yüksek olan bu yerleşim tarihi İnka uygarlığının göstergesidir. Cuzco Şehri 13. -16. yüzyıllar arasında İnka Krallığı’nın başkentliğini yapmıştır. Andlar’ın ortasında bulunması nedeniyle oldukça güzel bir doğaya sahiptir.

Tarihi şehir oluşu , birçok tarihi kalıntıya sahip oluşu ve Machu Pichu gibi Dünyanın en ünlü yerlerinden birine çıkış yolunda yer almasıyla oldukça ünlenmiştir.1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine eklenmiştir.  Cuzco hala yerel kültürünü yaşamaktadır. İspanyollar buraya gelmiş ve kendi kültürlerini dayatmışsa da Cuzco’da bunu pek başaramamışlardır. Peru’nun başkenti Lima olsa da Peru Hükümeti tarafından turizm başkenti olarak ilan edilmiştir.

Cuzco şehri mimarisi sizi etkieyecektir. Hala tarihi kültürleri şehir sokaklarında hissedebilirsiniz. Dar ve uzun sokakları ,Koloniyal mimarisi , tarihi yansıtan çeşitli müzeleri  And dağları arasındaki müthiş doğası insanları cezbetmektedir. Turistik bir şehir olması nedeniyle oldukça da canlı bir yapıya sahiptir. Birçok eğlence ve kültürel aktivite bulunmaktadır. Özellikle Kış aylarında birçok festival düzenlenmektedir. Bu festivaller yıl boyunca sürmektedir.

Ulaşım:
Cuzco’da diğer şehirlere ulaşım havaalanıyla , otobüslerle ya da trenle gerçekleşmektedir. Şehirde iki ayrı tren istasyonu bulunmaktadır. Şehir içi ulaşım otobüslerle yapılmaktadır. Şehir de çok büyük olmadığından yürüyerek birçok yere ulaşmanız mümkündür. Tabi bu durum konaklamanızla da alakalı. Şehir merkezi yakınında konaklarsanız neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı yürüme mesafesinde halledebilirsiniz.

İklim:
Cuzco’da Astropikal Dağlık Alan İklimi görülmektedir. Bu iklime bağlı olarak Cuzco’da kış ayları kurak , yaz ayları ise yağışlı geçmektedir. Peru Güney yarım kürede bulunduğundan en kurak aylar Mayıs-Ağustos dönemidir. En yağışlı aylar ise Aralık- Mart ayalarıdır. Bölgede kışlar ılık geçmektedir. Kar yağışı görülmez.  Bu bölgede özellikle yaz aylarında mutlaka ultraviolet koruyucu kremler sürüp güneş gözlüğü takmalısınız. Dünya genelinden daha çok ultraviolet ışık seviyesi vardır.

Gezilecek Yerler:
Cuzco ‘ya yıl boyunca milyonlarca turist gelmektedir. Tüm dünyayı kendisine çeken bu bölge de turistler için birçok ilgi noktası bulunaktadır. Sacsayhuamán, Centro Historico De Cusco, Inca Trail, Plaza de Armas, Cusco Katedrali, Güneş Tapınağı, San Blas, Cerro Colorado Vinicunca, Tipon, El Camino Salkantay Trail, Choco Müzesi, Qorikancha, Tambomachay, Piquillacta gibi turistik ilgi noktaları bulunur. Bunların dışında bu bölge Machu Pichu ‘ya giden yoldadır. Kolayca Machu Pichu da görülebilmektedir.  İnka Uygarlığı’nın giriş kapısı olarak görülür şehir.

Cuzco şehri tarihi İnka Uygarlığı’nın kültürel etkilerini görmek , oldukça canlı ve turistik bir şehirde bulunmak , Egzotik Peru şehrinde Cuzco Dil Okullarında İspanyolca eğitim almak isteyenler için idealdir. Konaklamalar ve Cuzco Dil Okulları şehir merkezi civarındadır. Bu da ulaşım ve sosyal hayat bakımından sizlere avantaj teşkil etmektedir.

Cuzco Dil Okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Diğer yurtdışı eğitim programları ile ilgili bilgi almak isterseniz burayı tıklayın.

.

Şimdi Ara
Haritada Bul